Dnešní témata: Krach pražské koalice; VZP posílí v IZIPU; Spása pro Španělsko? ; Neklidný Egypt; Pokuta pro fotbalisty

Obsah dílu

Přehrát vše

Řekli v Událostech, komentářích

videoBoris Šťastný /ODS/, předseda pražské ODS, ke krachu pražské koalice ODS a ČSSD
...
video video

Boris Šťastný /ODS/, předseda pražské ODS, ke krachu pražské koalice ODS a ČSSD

videoFrantišek Laudát /TOP09/, předseda pražské TOP09, ke krachu pražské koalice ODS a ČSSD
...
video video

František Laudát /TOP09/, předseda pražské TOP09, ke krachu pražské koalice ODS a ČSSD

videoKarel Březina /ČSSD/, 1. náměstek primátora hl. m. Prahy, k rozpadu pražské koalice ODS a ČSSD
...
video video

Karel Březina /ČSSD/, 1. náměstek primátora hl. m. Prahy, k rozpadu pražské koalice ODS a ČSSD

» další

Témata 21. 11. 2011

Krach pražské koalice

Krach pražské koalicePražská ODS už nechce pokračovat v koalici s ČSSD. Návrh šéfa pražských občanských demokratů Borise Šťastného schválila regionální rada strany. Podle Šťastného ve stávající koalici hrozilo Praze drastické zadlužení. O nové koalici chce teď ODS jednat s vítězem loňských komunálních voleb v Praze TOP09. Jaké problémy současnou koalici rozložily? Bude TOP09 ochotná vyjednávat s ODS, která dala původně přednost ČSSD? A nestojí za možným zadlužením ODS stejně jako ČSSD? Diskutovat budou Boris Šťastný, předseda pražské ODS, František Laudát, předseda pražské TOP09 a Karel Březina /ČSSD/, 1. náměstkem pražského primátora.

videoKrach pražské koalice
...
video video

Krach pražské koalice

VZP posílí v IZIPu

VZP posílí v IZIPuVšeobecná zdravotní pojišťovna se stane většinovým akcionářem IZIPu. Konkrétně bude v projektu elektronických zdravotních knížek držet 51% podíl. Podmínkou ale je, že smlouvy s firmou IZIP bude možné vypovědět už v polovině příštího roku. Rozhodla o tom Správní rada pojišťovny. Měla by pojišťovna kupovat akcie, které zakladatelé projektu převedli na neprůhlednou společnost? Kolik korun bude muset do projektu pojišťovna ještě nalít? Debatovat budou předseda správní rady Marek Šnajdr /ODS/ a člen správní rady Miroslav Opálka /KSČM/.

videoVZP posílí v IZIPu
...
video video

VZP posílí v IZIPu

Spása pro Španělsko?

Spása pro Španělsko?Španělské volby drtivě vyhráli opoziční lidovci. Ekonomickou krizí zmítaní Španělé tak dali jasně najevo, že stávající vládě socialistů nevěří. Jak chtějí konzervativci v čele s Marianem Rajoyem bojovat s tíživou hospodářskou situací země? A zklidnily volby napjatou situaci ve španělské společnosti? Do Madridu se spojíme se zvláštním zpravodajem ČT Petrem Zavadilem.

videoSpása pro Španělsko?
...
video video

Spása pro Španělsko?

Neklidný Egypt

Neklidný EgyptSituace v Egyptě se nezklidňuje ani týden před volbami. Střety mezi armádou, která zemi vládne, a demonstranty si jen za víkend vyžádaly v Káhiře až tři desítky obětí. Co demonstrantům na vládě armády vadí? Jak napětí v ulicích může ovlivnit chystané první demokratické volby po svržení Husního Mubaraka? Do Káhiry se zeptáme arabisty Štěpána Macháčka.

videoNeklidný Egypt
...
video video

Neklidný Egypt

Pokuta pro fotbalisty

Pokuta pro fotbalistyPokutu dva miliony korun musí zaplatit čeští fotbaloví reprezentanti. Výkonný výbor české fotbalové asociace je potrestal za vulgární vykřikování a roztrhání společenských obleků při návratu z Černé Hory. Je to dostatečný trest za nevhodné chování fotbalové reprezentace? Zeptáme se předsedy Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty.

videoPokuta pro fotbalisty
...
video video

Pokuta pro fotbalisty

Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín