Dnešní témata: Protestní odchod z ODS? ; Odtajněný nadstandard; Tržnice jako bezpečnostní hrozba? ; Občanská válka v Sýrii? ; Pocta zakladateli videoartu

Obsah dílu

Přehrát vše

Protestní odchod z ODS?

Česká vláda je opět kompletní. Prezident dopoledne jmenoval ministrem obchodu a průmyslu Martina Kubu /ODS/, mimo jiné šéfa jihočeské ODS. Vstup Kuby do kabinetu ale neunesl jiný z kandidátů na ministerský post Michal Doktor. Dlouholetý člen občanských demokratů se dokonce rozhodl stranu opustit. Byl za rozchodem s ODS jen nesouhlas se jmenováním Kuby do vlády? Nebo uražená ješitnost? Hostem bude poslanec Michal Doktor. Vadí jmenování Kuby i jiným členům nejsilnější vládní strany? Udělal jeho jmenováním premiér a předseda ODS Petr Nečas osudově špatné rozhodnutí, jak tvrdí Doktor? Téma pro politologa Petra Justa.


Odtajněný nadstandard

Česká televize získala první seznam nadstandardů, které má přinést zdravotnická reforma. Podrobnosti v reportáži.


Tržnice jako bezpečnostní hrozba?

Sněmovní branný a bezpečnostní výbor dnes řešil na první pohled nečekané téma – situaci v obří pražské tržnici Sapa. Jenže podle tajné služby se v areálu perou špinavé peníze, dochází k daňovým únikům a vyloučit se nedá ani organizovaný zločin. Majitelé tržnice ale podezření rázně popírají. Co se děje na tržnici? Kryjí prodejci nebezpečné zákulisí? Debatovat budou předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter a starosta městské části, kde se tržnice nachází, Jiří Koubek /TOP09/.


Občanská válka v Sýrii?

Režim Bašára Asada, proti kterému už osm měsíců bojují jeho odpůrci, dostal zatím asi nejcitelnější ránu. Jednotky dezertérů ze syrské armády zaútočily na vojenskou základnu u Damašku, kde sídlí i tajná služba. Jak citelný může zásah být pro Asadův režim? A ukazuje útok, že pozice opozice sílí? Rozebereme s politologem Michaelem Brtnickým z Univerzity Palackého v Olomouci.


Pocta zakladateli videoartu

Pražská FAMU udělila čestný doktorát Woodymu Vašulkovi. Jednomu ze zakladatelů umění videoartu, který se narodil v Československu, po vysokoškolských studiích ale odešel do exilu do Spojených států. Co ho přivedlo od klasického filmu k experimentování na pomezí několika médií? Woody Vašulka přijde na závěr vysílání.


Řekli v Událostech, komentářích

Michal Doktor, poslanec, který opustil ODS, předpovídá, jaký může mít jmenování Martina Kuby ministrem dopad pro premiéra Nečase

"Bude velmi obtížné, aby Petr Nečas byl předsedou strany. A podmínky, pro které bude moci zůstat předsedou ODS, se pro něj stanou v dlouhodobém horizontu naprosto nepřijatelné."


Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín