Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11762  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Spor o plomby; Německé tápání; Pražské opeerní slučování

Témata 6. 6. 2011

Spor o plomby

Spor o plombyKdyž už se koalice po dlouhých sporech dohodla, že amalgámové plomby budou placeny z pojištění, ozvali se stomatologové. Koaliční varianta se části z nich nelíbí a varují, že vypoví smlouvy s pojišťovnami, pokud si tyto plomby nebudou hradit sami pacienti. Měly by být plomby zahrnuty v tzv. standardech? Ustoupí vláda nátlaku zubařů? A mohou pacienti správnou péčí předejít kazům stoprocentně? Debatovat budou zdravotnický expert Věcí veřejných Jiří Štětina a Pavel Chrz, prezident České stomatologické komory.

Německé tápání

Německé tápáníNěmecko stále nedokáže určit zdroj nebezpečné bakterie e.coli. Dnes se ukázalo, že za epidemií, která stála život už 22 lidí, podle všeho nejsou ani zeleninové klíčky. Proč německé úřady předčasně poukazují na možné zdroje nákazy, když nemají svá tvrzení potvrzená testy? Proč je tak obtížné zdroj bakterie najít? Do Berlína se spojíme s naší zpravodajkou Evou Pláničkovou, ve studiu bude Peter Šebo z Mikrobiologického ústavu AV ČR.

Pražské operní slučování

Pražské operní slučováníPražskou divadelní scénu čekají velké změny. Státní opera se v roce 2012 majetkově propojí s Národním divadlem, sloučit se mají baletní soubory obou scén. Sbory a orchestry zůstanou oddělené. Přinese scénám propojení lepší finanční zázemí, jak slibuje ministerstvo kultury? A jaký dopad bude mít transformace na uměleckou úroveň operních scén? Diskutovat budou ministr kultury Jiří Besser /za TOP 09/ a odvolaný pověřený ředitel Státní opery Praha Radim Dolanský.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

20. 10. 2014 — Michaela Marksová /ČSSD/, ministryně práce a sociálních věcí, ke kritizovaným přísným normám v návrhu zákona o dětských skupinách:

Doteď bych řekla, že ty hygienické a stavební standardy pro děti byly jaksi tabu, že to nikdo neřešil. Teprve tento zákon to otevřel a já to vidím velice pozitivně, protože ta diskuse je velká, a už se začíná obecně přijímat, že to, jaké standardy v současné době máme, je přehnaně přísné a že bychom se o nich měli bavit. (…) Budeme dále jednat, souhlasíme se změkčením těch podmínek.

20. 10. 2014 — Karel Schwarzenberg /TOP 09/, předseda strany a poslanec, k odchodu T. Hudečka a J. Vávry z pražské TOP 09:

Už měli jeden spor před nějakým časem, ten se podařilo jakžtakž urovnat. A já jsem říkal, kdo to příměří poruší, ten musí počítat s velmi tvrdým zásahem. A ten se stal. Prostě nemůžete vést stranu, kde se lidi na veřejnosti perou. Kdyby to dělali na příslušném stranickém grémiu, nic bych proti tomu neměl. V každé straně jsou rozpory. Nebo kdyby se v noci někde zfackovali, je to taky jejich záležitost. Ale dělat to v médiích, to škodí straně.

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Má Senát smysl?
52 % 92 hl. Ano 46 % 80 hl. Ne 2 % 3 hl. Nevím

Celkem 175 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: