Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11706  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Spor o plomby; Německé tápání; Pražské opeerní slučování

Témata 6. 6. 2011

Spor o plomby

Spor o plombyKdyž už se koalice po dlouhých sporech dohodla, že amalgámové plomby budou placeny z pojištění, ozvali se stomatologové. Koaliční varianta se části z nich nelíbí a varují, že vypoví smlouvy s pojišťovnami, pokud si tyto plomby nebudou hradit sami pacienti. Měly by být plomby zahrnuty v tzv. standardech? Ustoupí vláda nátlaku zubařů? A mohou pacienti správnou péčí předejít kazům stoprocentně? Debatovat budou zdravotnický expert Věcí veřejných Jiří Štětina a Pavel Chrz, prezident České stomatologické komory.

Německé tápání

Německé tápáníNěmecko stále nedokáže určit zdroj nebezpečné bakterie e.coli. Dnes se ukázalo, že za epidemií, která stála život už 22 lidí, podle všeho nejsou ani zeleninové klíčky. Proč německé úřady předčasně poukazují na možné zdroje nákazy, když nemají svá tvrzení potvrzená testy? Proč je tak obtížné zdroj bakterie najít? Do Berlína se spojíme s naší zpravodajkou Evou Pláničkovou, ve studiu bude Peter Šebo z Mikrobiologického ústavu AV ČR.

Pražské operní slučování

Pražské operní slučováníPražskou divadelní scénu čekají velké změny. Státní opera se v roce 2012 majetkově propojí s Národním divadlem, sloučit se mají baletní soubory obou scén. Sbory a orchestry zůstanou oddělené. Přinese scénám propojení lepší finanční zázemí, jak slibuje ministerstvo kultury? A jaký dopad bude mít transformace na uměleckou úroveň operních scén? Diskutovat budou ministr kultury Jiří Besser /za TOP 09/ a odvolaný pověřený ředitel Státní opery Praha Radim Dolanský.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

22. 9. 2014 — Barbora Sierszulová, polská novinářka, k odchodu ministra zahraničních věcí Polska Radoslawa Sikorského z vlády::

„Já myslím, že byly dva důvody. Jeden z nich byla v Polsku takzvaná aféra s odposlechy. A on v té aféře bohužel hrál nějakou hlavní roli. (...) Druhá věc, to jsem slyšela od kolegů z Evropy, že Polsko vystupovalo moc aktivně ve věci například s Ukrajinou. Je to člověk, který velice těžko dělá kompromisy.“

22. 9. 2014 — Karel Klinovský, náčelník odboru výcviku na Vojenské akademii ve Vyškově, k odchodu generála Petra Pavla z vedoucí funkce v armádě::

„Zvolení do tak vysoké funkce je velkým přínosem pro Českou republiku, ale trošičku škoda pro českou armádu. Protože odchází člověk, který se teď opravdu začal pohybovat v přesně daných mantinelech, který začal dávat úžasně přesný směr armádě, začal pojmenovávat věci. (...) Ale těch lidí, kteří můžou tuto funkci vykonávat, je určitě víc.“

22. 9. 2014 — Andrej Babiš /ANO/, ministr financí, k výběru daní:

„Já chci v letech 2014 a 2015 dát do pořádku a řídit aktivně celní a finanční správu, protože tam jsou peníze. A 2016 a 2017 chceme zavést systémové prvky. To znamená elektronický výkaz DPH a elektronický výkaz tržeb.“

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Jste pro zrušení zdravotnických poplatků?
65 % 93 hl. Ano 34 % 48 hl. Ne 1 % 2 hl. Nevím

Celkem 143 hlasy

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: