Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11611  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Spor o plomby; Německé tápání; Pražské opeerní slučování

Témata 6. 6. 2011

Spor o plomby

Spor o plombyKdyž už se koalice po dlouhých sporech dohodla, že amalgámové plomby budou placeny z pojištění, ozvali se stomatologové. Koaliční varianta se části z nich nelíbí a varují, že vypoví smlouvy s pojišťovnami, pokud si tyto plomby nebudou hradit sami pacienti. Měly by být plomby zahrnuty v tzv. standardech? Ustoupí vláda nátlaku zubařů? A mohou pacienti správnou péčí předejít kazům stoprocentně? Debatovat budou zdravotnický expert Věcí veřejných Jiří Štětina a Pavel Chrz, prezident České stomatologické komory.

Německé tápání

Německé tápáníNěmecko stále nedokáže určit zdroj nebezpečné bakterie e.coli. Dnes se ukázalo, že za epidemií, která stála život už 22 lidí, podle všeho nejsou ani zeleninové klíčky. Proč německé úřady předčasně poukazují na možné zdroje nákazy, když nemají svá tvrzení potvrzená testy? Proč je tak obtížné zdroj bakterie najít? Do Berlína se spojíme s naší zpravodajkou Evou Pláničkovou, ve studiu bude Peter Šebo z Mikrobiologického ústavu AV ČR.

Pražské operní slučování

Pražské operní slučováníPražskou divadelní scénu čekají velké změny. Státní opera se v roce 2012 majetkově propojí s Národním divadlem, sloučit se mají baletní soubory obou scén. Sbory a orchestry zůstanou oddělené. Přinese scénám propojení lepší finanční zázemí, jak slibuje ministerstvo kultury? A jaký dopad bude mít transformace na uměleckou úroveň operních scén? Diskutovat budou ministr kultury Jiří Besser /za TOP 09/ a odvolaný pověřený ředitel Státní opery Praha Radim Dolanský.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

31. 7. 2014 — Marek Benda /ODS/, člen ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny, o adopci dětí homosexuály:

"Jestli ten další požadavek je ten, že chtějí (gay a lesbické páry) osvojovat děti, tak já říkám: zrušit registrované partnerství jako celek."

31. 7. 2014 — Jiří Dienstbier /ČSSD/, ministr pro lidská práva a legislativu, o služebním zákoně:

"To, že ho (služební zákon) už čtvrtstoletí nemáme, vedlo ke ztrátě stovek miliard díky neefektivnímu rozhodování a možná i díky zlodějinám."

31. 7. 2014 — Marek Benda /ODS/, člen ústavně-právního výboru Poslanecká sněmovny, o schvalování služebního zákona:

"Já věřím, že my jsme schopni se dohodnout, já to nevidím jako něco fatálního. Dokonce si myslím, že během toho podzimu to klidně schválíme."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Mají mít homosexuálové právo na adopci?
43 % 126 hl. Ano 56 % 168 hl. Ne 1 % 2 hl. Nevím

Celkem 296 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: