Dnešní témata: Spor o plomby; Německé tápání; Pražské opeerní slučování

Obsah dílu

Přehrát vše

Řekli v Událostech, komentářích

videoPavel Chrz, prezident České stomatologické komory, o způsobu placení za amalgámovou plombu
...
video video

Pavel Chrz, prezident České stomatologické komory, o způsobu placení za amalgámovou plombu

videoJiří Štětina /za VV/ o způsobu placení za amalgámové plomby
...
video video

Jiří Štětina /za VV/ o způsobu placení za amalgámové plomby

» další

Témata 6. 6. 2011

Spor o plomby

Spor o plombyKdyž už se koalice po dlouhých sporech dohodla, že amalgámové plomby budou placeny z pojištění, ozvali se stomatologové. Koaliční varianta se části z nich nelíbí a varují, že vypoví smlouvy s pojišťovnami, pokud si tyto plomby nebudou hradit sami pacienti. Měly by být plomby zahrnuty v tzv. standardech? Ustoupí vláda nátlaku zubařů? A mohou pacienti správnou péčí předejít kazům stoprocentně? Debatovat budou zdravotnický expert Věcí veřejných Jiří Štětina a Pavel Chrz, prezident České stomatologické komory.

videoSpor o plomby
...
video video

Spor o plomby

Německé tápání

Německé tápáníNěmecko stále nedokáže určit zdroj nebezpečné bakterie e.coli. Dnes se ukázalo, že za epidemií, která stála život už 22 lidí, podle všeho nejsou ani zeleninové klíčky. Proč německé úřady předčasně poukazují na možné zdroje nákazy, když nemají svá tvrzení potvrzená testy? Proč je tak obtížné zdroj bakterie najít? Do Berlína se spojíme s naší zpravodajkou Evou Pláničkovou, ve studiu bude Peter Šebo z Mikrobiologického ústavu AV ČR.

videoNěmecké tápání
...
video video

Německé tápání

Pražské operní slučování

Pražské operní slučováníPražskou divadelní scénu čekají velké změny. Státní opera se v roce 2012 majetkově propojí s Národním divadlem, sloučit se mají baletní soubory obou scén. Sbory a orchestry zůstanou oddělené. Přinese scénám propojení lepší finanční zázemí, jak slibuje ministerstvo kultury? A jaký dopad bude mít transformace na uměleckou úroveň operních scén? Diskutovat budou ministr kultury Jiří Besser /za TOP 09/ a odvolaný pověřený ředitel Státní opery Praha Radim Dolanský.

videoPražské operní slučování
...
video video

Pražské operní slučování

Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín