Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11980  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Spor o plomby; Německé tápání; Pražské opeerní slučování

Témata 6. 6. 2011

Spor o plomby

Spor o plombyKdyž už se koalice po dlouhých sporech dohodla, že amalgámové plomby budou placeny z pojištění, ozvali se stomatologové. Koaliční varianta se části z nich nelíbí a varují, že vypoví smlouvy s pojišťovnami, pokud si tyto plomby nebudou hradit sami pacienti. Měly by být plomby zahrnuty v tzv. standardech? Ustoupí vláda nátlaku zubařů? A mohou pacienti správnou péčí předejít kazům stoprocentně? Debatovat budou zdravotnický expert Věcí veřejných Jiří Štětina a Pavel Chrz, prezident České stomatologické komory.

Německé tápání

Německé tápáníNěmecko stále nedokáže určit zdroj nebezpečné bakterie e.coli. Dnes se ukázalo, že za epidemií, která stála život už 22 lidí, podle všeho nejsou ani zeleninové klíčky. Proč německé úřady předčasně poukazují na možné zdroje nákazy, když nemají svá tvrzení potvrzená testy? Proč je tak obtížné zdroj bakterie najít? Do Berlína se spojíme s naší zpravodajkou Evou Pláničkovou, ve studiu bude Peter Šebo z Mikrobiologického ústavu AV ČR.

Pražské operní slučování

Pražské operní slučováníPražskou divadelní scénu čekají velké změny. Státní opera se v roce 2012 majetkově propojí s Národním divadlem, sloučit se mají baletní soubory obou scén. Sbory a orchestry zůstanou oddělené. Přinese scénám propojení lepší finanční zázemí, jak slibuje ministerstvo kultury? A jaký dopad bude mít transformace na uměleckou úroveň operních scén? Diskutovat budou ministr kultury Jiří Besser /za TOP 09/ a odvolaný pověřený ředitel Státní opery Praha Radim Dolanský.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

23. 1. 2015 — Tomáš Hudeček /nestr./, bývalý primátor Prahy, k možnosti, že by Praha zrušila Opencard a vrátila se k papírovým kuponům na MHD:

Je to zahození všech těch peněz, což na jednu stranu, jak říkám, z ekonomického pohledu prostě utopené peníze jsou utopené peníze. Oni do dneška nemají žádný vztah, prostě je tam někdo vložil a stálo to miliardu a věřím, že bude zavřen ten, kdo to udělal a odsedí si to. Na druhou stranu teď zkrátka tady něco funguje a já jsem měl vždycky ten pocit, že když něco funguje, tak se to má opečovávat, a mám to jaksi vrátit ve stejném stavu.

23. 1. 2015 — Richard Brabec /ANO/, ministr životního prostředí, k otázce prolomení limitů těžby uhlí:

Víc jak dvacet let jsou i ty obce v nejistotě, koneckonců v nejistotě jsou i ti těžaři a jejich zaměstnanci. Mezitím se samozřejmě vystřídala celá řada vlád a prostě neměly tu odvahu o tom rozhodnout. My už ji v každém případě mít musíme, protože ono už to rozhodnutí už nelze příliš odkládat. Právě proto, že ti těžaři v případě ať už jednoho, nebo druhého rozhodnutí budou muset udělat jasné kroky i technické.

23. 1. 2015 — Martin Novotný /ODS/, poslanec a místopředseda strany, k otázce prolomení limitů těžby uhlí:

Já jsem trošku překvapen, jak se ta debata odstartovala. Já jsem spíš předpokládal, že si vláda najde svou vnitřní koaliční shodu a teprve potom přijde s nějakou koncepcí navenek. Já bych se nejvíc bál toho, kdyby to téma opět padlo pod stůl bez odpovědi na otázku jasnou, zda je to potřeba, nebo ne, jenom proto, že se z toho stane zase politikum.

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Mají vesnice ustupovat těžbě uhlí?
21 % 38 hl. Ano 72 % 128 hl. Ne 7 % 13 hl. Nevím

Celkem 179 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: