Až na krev? ; Odkaz Karla Otčenáška; Má Slavia co slavit?

Obsah dílu

Přehrát vše

Řekli v Událostech, komentářích

videoVladimír Balaš, odborník na mezinárodní právo, k exekuci obrazů zapůjčených Českem do Vídně v kauze Diag Human
...
video video

Vladimír Balaš, odborník na mezinárodní právo, k exekuci obrazů zapůjčených Českem do Vídně v kauze Diag Human

» další

Témata 24. 5. 2011

Až na krev…

Až na krev…Dlouhotrvající spor České republiky a firmy Diag Human o sobě dává opět vědět. Vídeňský soud dnes na návrh firmy zabavil tři obrazy, které na výstavu do rakouské metropole Česko zapůjčilo. Proč se firma obrátila na rakouský soud? Jak se proti exekuci budou bránit zástupci českého státu? V jaké fázi se teď spor o náhradu škod za údajně zmařený obchod s krevní plazmou nachází? Téma rozebereme na úvod pořadu s několika hosty: s právním poradcem českého státu v kauze Diag Human Tomášem Sokolem, s odborníkem na mezinárodní arbitráže právníkem Vladimírem Balašem a s redaktorem týdeníku Ekonom Robertem Břešťanem, který spor dlouhodobě sleduje. Marka Pokorného, ředitele Moravské galerie v Brně, která zabavená díla do Vídně zapůjčila, se zeptáme, o jak významná díla jde a zda je možné podobným exekucím smluvně předcházet.

videoAž na krev…
...
video video

Až na krev…

Odkaz Karla Otčenáška

Odkaz Karla OtčenáškaVe věku 91 let zemřel arcibiskup Karel Otčenášek. Jeho osud i odkaz připomeneme s katolickým duchovním Miloslavem Fialou.

videoOdkaz Karla Otčenáška
...
video video

Odkaz Karla Otčenáška

Má Slavia co slavit?

Má Slavia co slavit?Fotbalová Slavia se udrží v nejvyšší lize. Českomoravský fotbalový svaz totiž klubu dodatečně udělil profesionální licenci. Co funkcionáře přesvědčilo? Téma pro novináře Štěpána Filípka z deníku Sport.

videoMá Slavia co slavit?
...
video video

Má Slavia co slavit?

Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín