Události, komentáře

12594 hlasů

Dnešní témata: Bitva o stavební spoření; Šílený střelec v Kábulu; Atentát na Heydricha

Obsah dílu

Přehrát vše

Témata 27. 4. 2011

Bitva o stavební spoření

Bitva o stavební spořeníPět a půl milionu Čechů, kteří mají stavební spoření, dostane letos stejný státní příspěvek jako v minulosti. Ústavní soud s okamžitou platností zrušil jeho snížení na polovinu speciální padesátiprocentní daní. Opatřením chtěla vláda ušetřit zhruba šest miliard. Jak to bude dál se stavebním spořením? Co teď plánuje vláda? Kde vezme chybějící peníze? V duelu se utkají ministr financí Miroslav Kalousek /TOP 09/ a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Verdikt Ústavního soudu napadl prezident Václav Klaus. Podle něj soud svým rozhodnutím vstoupil do politiky a pohybuje se mimo ústavu. Na názor se zeptáme ústavního právníka Jana Wintra z Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

videoBitva o stavební spoření
...
video video

Bitva o stavební spoření

Šílený střelec v Kábulu

Šílený střelec v KábuluOsm příslušníků mezinárodních jednotek ISAF a jednoho civilistu zastřelil po hádce na kábulském letišti příslušník afghánského letectva. Sám při incidentu taky zemřel. Útočníkem byl údajně pilot, který v afghánské armádě sloužil 20 let. Podle agentury AP se k odpovědnosti přihlásilo hnutí Taliban. Co bylo motivem střelby? A byl pilot skutečně napojen na extremisty? Zeptáme se zváštního zpravodaje v Afghánistánu Tomáše Etzlera.

videoŠílený střelec v Kábulu
...
video video

Šílený střelec v Kábulu

Atentát na Heydricha

Atentát na HeydrichaV Praze dnes znovu došlo k atentátu na Heydricha. Do rekonstrukce se pustil štáb chystaného velkofilmu Lidice. Na poslední chvíli se tak dotočila scéna, která v původním scénáři chyběla. Proč se ji tvůrci filmu rozhodli měsíc před premiérou doplnit? A jak probíhalo její natáčení? Otázky pro producenta filmu Adama Dvořáka.

videoAtentát na Heydricha
...
video video

Atentát na Heydricha

Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P  ST
ŽánrMagazín

Řekli v Událostech, komentářích

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz