Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12483  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: (Ne) zelený ministr, Americká tragédie, Nekonečná korupce, Tenorová hvězda

Témata 10. 1. 2011

(Ne)zelený ministr

(Ne)zelený ministrNástupcem Pavla Drobila ve funkci ministra životního prostředí bude poslanec ODS a starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa. Bude už sedmým šéf resortu během dvou let. Je to dobrá volba pro „zelené ministerstvo, když Chalupa říká: "Musíme zajistit, že to nebude Brusel, občanská sdružení, sebechytřejší vlády, odbory či ekoteroristé, kteří budou rozhodovat o tom, jakým životním stylem budou Evropané žít."? Téma pro Tomáše Úlehlu, poslance a místopředsedu Výboru pro životní prostředí, pro Vojtěcha Koteckého, programového ředitele Hnutí Duha a pro Kateřinu Eliášovou, redaktorku z Aktuálně.cz.

Americká tragédie

Americká tragédieStřelci z Arizony, který v sobotu v Tucsonu šest lidí zabil a čtrnáct postřelil, hrozí trest smrti. Kongresmanka, která byla hlavním terčem útoku, přežívá v kritickém stavu. A právě i ona patří na seznam demokratických politiků, k jejichž „odstranění“ před nedávnem na svých stránkách vyzvala Sarah Pailinová z amerického konzervativního hnutí Tea Party. Je sobotní útok výsledkem vyostřené politické situace ve Spojených státech? Téma rozebereme s Danielem Anýžem, redaktorem a bývalým zpravodajem Hospodářských novin v USA.

Nekonečná korupce

Nekonečná korupceČeskou politickou scénou v posledních týdnech otřáslo několik korupčních kauz. Naposledy včera. Ministr dopravy Vít Bárta tvrdí, že Chomutovskou pobočku Ředitelství silnic a dálnic pro Ústecký kraj řídí takzvaní kmotři ODS a ČSSD Patrik Oulický a Petr Benda. Dá se vůbec korupce vyřešit? Nebo je to prostě nemoc všech mladých demokracií? A jaké jsou její důsledky? Nejen o tom se budeme bavit s Robertem Klitgaardem, předním odborníkem na problematiku korupce z Claremont Graduate University.

Tenorová hvězda

Tenorová hvězdaObecním domem se rozezní hlas jedné z největších operních hvězd současnosti – německého tenoristy Jonase Kaufmanna. Před českým publikem vystoupí premiérově a zazpívá nejslavnější operní kusy. Čím je tak výjimečný? A k jaké operní hvězdě minulosti by se dal přirovnat? Hostem Událostí, komentářů bude hudební kritička Helena Havlíková.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

4. 8. 2015 — Ondřej Benešík /KDU-ČSL/, předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti, o cestě prezidenta Miloše Zemana do Číny:

"Myslím si, že vláda je jednotná. Problém je tak trochu v tom, že pan prezident je neřízená střela. My se, i jako partaj, s panem prezidentem v mnoha věcech shodneme, myslím si, že i vláda se s panem prezidentem v mnoha věcech shodne, ale v některých se prostě neshodneme, ale k tomu, abychom se shodli, tak je potřeba všech zainteresovaných stran, a myslím si, že problém není ani na straně KDU-ČSL, ani na straně vlády, ale spíše na straně pana prezidenta, protože on má prostě na některé věci jiný názor a tak nějak ke kompromisu asi není ochoten."

4. 8. 2015 — Jaroslav Foldyna /ČSSD/, člen zahraničního výboru Poslanecké sněmovny, o cestě prezidenta Miloše Zemana do Číny:

"Jsem překvapen tou diskusí a tou jakousi váhavostí. Přece už nejsme členy Varšavské smlouvy, takže já se domnívám, že se můžeme vyjadřovat a dělat vlastní zahraniční politiku, která není v zásadním rozporu s tou velkou doktrínou zahraniční politiky Evropy. Evropa se nevymezila vůči Číně žádnými sankcemi ani žádnými tvrdými prohlášeními. Já jsem rád, že se nám daří navazovat a prohlubovat hospodářské styky s Čínou."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Umí Česko pracovat s uprchlíky ze zahraničí?
11 % 20 hl. Ano 83 % 150 hl. Ne 6 % 10 hl. Nevím

Celkem 180 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: