Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11854  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: (Ne) zelený ministr, Americká tragédie, Nekonečná korupce, Tenorová hvězda

Témata 10. 1. 2011

(Ne)zelený ministr

(Ne)zelený ministrNástupcem Pavla Drobila ve funkci ministra životního prostředí bude poslanec ODS a starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa. Bude už sedmým šéf resortu během dvou let. Je to dobrá volba pro „zelené ministerstvo, když Chalupa říká: "Musíme zajistit, že to nebude Brusel, občanská sdružení, sebechytřejší vlády, odbory či ekoteroristé, kteří budou rozhodovat o tom, jakým životním stylem budou Evropané žít."? Téma pro Tomáše Úlehlu, poslance a místopředsedu Výboru pro životní prostředí, pro Vojtěcha Koteckého, programového ředitele Hnutí Duha a pro Kateřinu Eliášovou, redaktorku z Aktuálně.cz.

Americká tragédie

Americká tragédieStřelci z Arizony, který v sobotu v Tucsonu šest lidí zabil a čtrnáct postřelil, hrozí trest smrti. Kongresmanka, která byla hlavním terčem útoku, přežívá v kritickém stavu. A právě i ona patří na seznam demokratických politiků, k jejichž „odstranění“ před nedávnem na svých stránkách vyzvala Sarah Pailinová z amerického konzervativního hnutí Tea Party. Je sobotní útok výsledkem vyostřené politické situace ve Spojených státech? Téma rozebereme s Danielem Anýžem, redaktorem a bývalým zpravodajem Hospodářských novin v USA.

Nekonečná korupce

Nekonečná korupceČeskou politickou scénou v posledních týdnech otřáslo několik korupčních kauz. Naposledy včera. Ministr dopravy Vít Bárta tvrdí, že Chomutovskou pobočku Ředitelství silnic a dálnic pro Ústecký kraj řídí takzvaní kmotři ODS a ČSSD Patrik Oulický a Petr Benda. Dá se vůbec korupce vyřešit? Nebo je to prostě nemoc všech mladých demokracií? A jaké jsou její důsledky? Nejen o tom se budeme bavit s Robertem Klitgaardem, předním odborníkem na problematiku korupce z Claremont Graduate University.

Tenorová hvězda

Tenorová hvězdaObecním domem se rozezní hlas jedné z největších operních hvězd současnosti – německého tenoristy Jonase Kaufmanna. Před českým publikem vystoupí premiérově a zazpívá nejslavnější operní kusy. Čím je tak výjimečný? A k jaké operní hvězdě minulosti by se dal přirovnat? Hostem Událostí, komentářů bude hudební kritička Helena Havlíková.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

26. 11. 2014 — Petr Dolínek /ČSSD/, budoucí náměstek pražské primátorky, ke koalici v Praze:

"My jsme umožnili dvěma městským částem, které ve stejný den měly svoláno zastupitelstvo, aby mohly zvolit své představitele, a následně my jsme konali. Myslím si, že příště to tak již nebude. Příště bude ta synchronizace daleko lepší, už jenom proto, že to zastupitelstvo budeme svolávat my po dohodě se starosty, a ne že nám to bude někdo naschvál svolávat tak, aby paralyzoval naše jednání, byť naštěstí neúspěšně."

26. 11. 2014 — Petr Dolínek /ČSSD/, budoucí náměstek pražské primátorky, ke koalici v Praze:

"Je to klasická hra opozice, která potřebuje vymyslet problém, aby ho vymyslela, a prostě si našla tento, ale já si myslím, že hlavní je, že Praha má zvolenou primátorku, která je připravena vést město. (..) My jsme tak dlouhé spory neměli, problém byl v tom, že pan primátor Hudeček svolal až na dnešní den jednání zastupitelstva. Ono se to do jisté míry odvíjí tím, jak rozhodoval soud o stížnostech na průběh voleb, takže se to ani urychlit v zásadě nedalo."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Jste pro úplný zákaz kouření v restauracích?
60 % 46 hl. Ano 39 % 30 hl. Ne 1 % 1 hl. Nevím

Celkem 77 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: