Kinobox

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3354  
Sdílet
| Poslat odkaz

Petr Čtvrtníček uvádí magazín o filmových novinkách z domova i ze zahraničí. Připravil Petr Vachler

KinoboxKinoboxKinoboxKinobox

Konečně je tady Shrek Třetí. Král Harold má na kahánku, a je proto jasné, že musí vládu království někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání, a tak se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa.

Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami své doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand?) ji od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Film o Edith Piaf s herečkou Marion Cotillardovou v titulní roli vznikl ve francouzsko-anglicko-české koprodukci a hrají v něm i Sylvie Testudová, Clotilde Courauová, Gérard Depardieu, Vladimír Javorský a Marek Vašut.

Kinobox přináší reportáž z natáčení filmu Václav a v ní i rozhovor s Ivanem Trojanem, Emílií Vášáryovou, producentem Jaroslavem Boučkem a režisérem Jiřím Vejdělkem.

Mrknete se i na vernisáž ve Světozoru, kde probíhá akce Zlatá éra českého filmového plakátu.

Podrobnosti o prvním ročníku festivalu neherců s mentálním a kombinovaným postižením prozradí organizátor akce Patrik Henel a předseda poroty Jan Hřebejk.

Moje superbejvalka se už dostala na DVD. O vaši přízeň soutěží i Malá Miss Sunshine a Králové ro(c)ku. Třeba však zůstanete věrni klimatizovaným kinosálům a společnost DVD bude muset počkat na chladnější počasí. Ostatně žebříčky návštěvnosti jasně hovoří o tom, kde je možné schovat se před letošním vedrem. Navíc filmy na DVD můžete klidně vyhrát i v naší soutěži. Tak se nehoňte.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • Ajvngou 29. 2. 2012 01:52

  Kvalita

  Celkem mě rozesmál odkaz pod videem "přepnout na nízkou kvalitu". To už by asi nebylo vi…

 • Tomáš 18. 8. 2009 15:25

  škoda ho

  tak proto já ho poslední dobou tak málo viděl...

 • 14. 3. 2009 22:58

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2007 – ST  4:3
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Související pořady