Petr Čtvrtníček uvádí magazín o filmových novinkách z domova i ze zahraničí. Připravil Petr Vachler

Konečně je tady Shrek Třetí. Král Harold má na kahánku, a je proto jasné, že musí vládu království někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání, a tak se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa.

Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami své doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand?) ji od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Film o Edith Piaf s herečkou Marion Cotillardovou v titulní roli vznikl ve francouzsko-anglicko-české koprodukci a hrají v něm i Sylvie Testudová, Clotilde Courauová, Gérard Depardieu, Vladimír Javorský a Marek Vašut.

Kinobox přináší reportáž z natáčení filmu Václav a v ní i rozhovor s Ivanem Trojanem, Emílií Vášáryovou, producentem Jaroslavem Boučkem a režisérem Jiřím Vejdělkem.

Mrknete se i na vernisáž ve Světozoru, kde probíhá akce Zlatá éra českého filmového plakátu.

Podrobnosti o prvním ročníku festivalu neherců s mentálním a kombinovaným postižením prozradí organizátor akce Patrik Henel a předseda poroty Jan Hřebejk.

Moje superbejvalka se už dostala na DVD. O vaši přízeň soutěží i Malá Miss Sunshine a Králové ro(c)ku. Třeba však zůstanete věrni klimatizovaným kinosálům a společnost DVD bude muset počkat na chladnější počasí. Ostatně žebříčky návštěvnosti jasně hovoří o tom, kde je možné schovat se před letošním vedrem. Navíc filmy na DVD můžete klidně vyhrát i v naší soutěži. Tak se nehoňte.

Stopáž25 minut
Rok výroby 2007
 P ST 4:3