Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Miniprasátka v městských bytech

V reportáži se budeme věnovat problematice chovu miniprasátek v městských Klikněte pro větší obrázekbytech. Poslední dobou se totiž stále častěji setkáváme s majiteli „čuníků“, kteří si v dobré víře pořídili miniprasátko, a nakonec se nestačili divit, jakých rozměrů to jejich „čunče“ dosáhlo. Ukážeme vám, že skutečnost nakonec často předčí i ty nejdivočejší sny, že zodpovědní majitelé těchto mazlíků musí často od základů překopat svůj život, že prasátko má své specifické potřeby, že prasátko zkrátka není pes ani kočka a že městský byt není pro prasátko zrovna ideální.

V srpnu loňského roku vznikl Český klub majitelů prasátek chovaných v bytě. Je určen nejen na pomoc majitelům, kteří už prasátko mají, ale i všem, kteří se o tato zvířátka zajímají, a je celkem jedno, zda je tento zájem motivován touhou chovat vlastní miniprasátko, nebo jen zvědavostí. Zakladatelka klubu, paní Martina Katzerová, nám ochotně poskytla rozhovor. Doprovázet ji samozřejmě bude její zvířecí kamarádka Karkulka (103 kg), trochu nepovedená adeptka na miniprasátko.

Kromě toho navštívíme Adélku Kudláčkovou a jejího Quida, na které si možná Klikněte pro větší obrázekbudete pamatovat z asi rok starého dílu Chcete mě? Adélka tenkrát pevně věřila, že její Quido (tehdy pětikilový) moc nevyroste. Teď je mu rok a půl a má přes třicet kilo živé váhy (prasátka rostou zhruba do věku tří let). Posledním respondentem, který se rád podělí o své zkušenosti s chovem miniprasátek bude Jan Písecký, majitel prasničky Minnie.

www.prasatkovdomacnosti.cz

Příběhy ze zoo: Slon indický

Náš miniseriál se tentokrát bude věnovat slonům indickým, které najdeme v zoologické zahradě v Ústí nad Labem.

Nabídka psů

Útulek Jaroslavy Kladivové
Ulice U Soutoku 10, Praha 4 – Komořany
telefon: 603 932 930 nebo 603 367 014 (12:00 – 21:00)
číslo účtu: 281 203 399/0800
www.utulekmodrany.cz

Klikněte pro větší obrázekOsmiletý ŠÍMA přišel do útulku v hrozném stavu: byl silně podvyživený a celkově zubožený. Rychle se však spravil a teď už je z něj moc hezký pejsek. Šíma je kříženec bígla. Je velmi hodný, klidný – což u bígla zvlášť překvapí – rád se mazlí, ale nerad se chová. Byl by vhodný ke starším lidem.

Klikněte pro větší obrázekČERT je kříženec jezevčíka. Jsou mu asi čtyři roky. Jeho původní majitelé se přestěhovali a nemohli si ho vzít s sebou, a tak skončil chudák v útulku. Čertík je velmi mazlivý a hravý pejsek, který by se hodil k dětem.

Klikněte pro větší obrázekFenka NIKY nezapře bíglí povahu: tedy žravost všeho, co je na dosah. Také podle toho vypadá. Potřebovala by dietní granule. Je kastrovaná. Niky vyžaduje stálou pozornost, sama zůstává velmi nerada – sice neštěká, ale škrábe na dveře. Je vhodná spíše ke starším lidem, kteří už nechodí do práce. Na děti je zvyklá. Jo, a je jí šest let.

Klikněte pro větší obrázekRoční JOHNY je kříženec štíhlé postavy. Je hodný, veselý a slušně vychovaný. Děti má rád a moc by se mu líbilo v jejich společnosti. Na legrácky a lumpárničky je šampión. Johny by se ale hodil i k aktivním mladým lidem, kteří by mu poskytli dostatek pohybu a zábavy.

Klikněte pro větší obrázekA máme tu ŠTĚŇATA. Tři kříženci knírače – tři pejsci. Je jim právě dva a půl měsíce, tedy nejlepší doba na odchod do nového domova. Jsou odčervení, očkovaní a moc se těší, že budou brzy k někomu patřit.

Klikněte pro větší obrázekMalá šestiměsíční KELY je zřejmě kříženka münsterlandského ohaře. Panička jí umřela, a tak musela Kelynka do útulku. Zpočátku je lehce ostýchavá, jakmile si však zvykne, je z ní velký mazlík. Kely potřebuje někoho, kdo jí dá dostatek pohybu a bude se jí věnovat. Hodila by se i do rodiny s odrostlými dětmi.

Klikněte pro větší obrázekSRNEČKA je veselá, hravá a mazlivá kříženka. Protože je to sotva odrostlé štěně – je jí jeden rok, bude potřebovat hodně pohybu, základy výcviku a laskavý přístup. Má ráda děti, takže by bylo fajn, kdyby se o ni přihlásila rodina, kde nějaké jsou. Srnečka jim bude bezva kamarádkou.

Klikněte pro větší obrázekBERTÍK je už jedenáctiletý americký kokr. Do útulku putoval po smrti milovaných páníčků. Bylo by moc fajn, kdyby se ho někdo ujal. Bertík je totiž moc príma pes a zasloužil by si dožít v rodině, kde by ho měli rádi – jak na to byl celý život zvyklý. Bertík je nenáročný a vstřícný. Rád se pomazlí, ale není vtíravý. Na jednom oku má šedý zákal, ale na radosti ze života mu to nijak neubírá. No, čeká tu na vás.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2010
 P ST