Game Page

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jaromír Möwald alias „Jaxx“

Jaromír Möwald alias „Jaxx“ Nejnovější přírůstek do rodiny Game Page. Hráčům známý z herního serveru Hrej a časopisu Level, pro které nejenom píše, ale připravuje i oblíbený podcast hPod či videoobsah.


Jak jsem se dostal k hraní:
Přes čirou fascinaci nepříliš kvalitními obrázky v německých katalozích, první Atari, vietnamský klon NES a dva úžasné týdny se Segou Mega Drive jsem si u rodičů v roce 1997 konečně vyškemral tehdy démonickou 386ku. Ovšem, protože už tehdy se jednalo spíše o lepší kancelářské těžítko, chodil jsem hrát moderní hry ke kamarádům, ale hlavně četl všechny možné herní časopisy. Protože mě hry bavily čím dál tím více, tak se do rodiny koupil také PlayStation, který i dnes občas vytáhnu ze dna skříně a zahraju si na něm staré dobré klasiky. Až v roce 2002 jsem dostal první "moderní" PC, jež mi, přes několik drobných hardwarových úprav, vydrželo v provozuschopném stavu dodnes. Postupem času jsem ovšem rezignoval na nutnost neustálých upgradů a ponořil se naplno do světa konzolí, díky kterým jsem se ke hrám vlastně dostal. Mé současné herní menu se skládá z Xboxu 360, PS3, DS, PSX, iPhone, Dreamcastu herního notebooku a v plánu je koupě PSP.

Moje profesionální herní praxe:
Na začátku všeho byly velmi neumětelské první pokusy o kopírování stylu tehdejších redaktorů Levelu a Score do školního časopisu na gymnáziu. Následoval webzin Criticall, kde si mě všiml Tomáš Krajča, tehdejší šéf sekce Plné Hry na serveru Bonusweb. Souhrou šťastných náhod se mi tam v roce 2005 povedlo protlačit, ale zároveň jsem už tehdy pošílhával po serveru Hrej.cz, kam Tomáš měsíc po mém nástupu odešel, a kterému dnes šéfuje. Díky předchozím konexím nebyl přechod v roce 2006 prakticky žádným problémem a na Hrej jsem zůstal dodnes. Postupem času jsem začal psát i do časopisů Level, Next Level (R.I.P.) a Play Mobil. Od druhé poloviny roku 2007 působím i jako tvůrce video pořadů na Level DVD, kde připravuji pravidelné redakční rubriky a fušuji i do videorecenzí. Nedávno nám na bedra spadla rovněž produkce a výroba herního podcastu hPod, tudíž co se týče pracovní rozmanitosti si skutečně nemám nač stěžovat.

Herní úspěchy:
Her jsem za celou mou "kariéru" dohrál určitě několik stovek a těžko z nich vybírat nějakou, která mi utkvěla natolik v paměti, aniž bych neopomněl deset dalších. Minimálně dvě ovšem zmínit musím. Za prvé je to kompletní dohrání obou kampaní ve hře Earth 2140 bez podvádění. A za druhé čtrnáctinásobné dohrání druhého dílu Knights of the Old Republic, který bych skutečně mohl hrát vždy a všude.

TOP 5:
1. Star Wars: Knights of the Old Republic 1&2
2. NHL 98
3. Freelancer
4. Pharaoh
5. Gran Turismo

Oblíbené žánry:
Kromě opravdu hardcore RPG, do nichž bych se děsně rád ponořil, ale vlastně nevím jak (Morrowind, Arx Fatalis), tuhých leteckých simulátorů, které sice nádherně vypadají, ale já jsem na ně děsné nemehlo (Hind, Flight Simulator) a historicky akurátních turn-based strategií, jež mě prostě neberou (Europa Universalis, Steel Panthers) hraju opravdu vše. Od logických rychlíků, přes first-person akce, Simíky, závody, simulátory basketbalu, až třeba po experimentální freewarovky.

Koho si vážím na herní scéně:
Ze zahraničních určitě Warren Spector, John Carmack, Cliffy B, Ken Levine, Peter Molyneux a mohl pokračovat prakticky do nekonečna. U nás takový výběr není, ale přesto několik jmen - Karel Papík (ex-Score, Gamestar, GameZone, Mindware), Honza Herodes (ex-Level) a Michal Rybka (ex-2K Czech).

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: