Divadlo žije!

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 4447  
Sdílet
| Poslat odkaz

Magazín o jevištích a zákulisích divadel na jihu Moravy: skvělý Kalibův zločin ve Slováckém divadle v režii J. A. Pitínského – divadelní adaptace A. Petrželkové Jules a Jim v Redutě – nová Škola základ života ve Zlíně – scénografka Eva Jiřikovská

J. A. Pitínský se vrátil na scénu Slováckého divadla se svou oblíbenou vesnickou dramatikou. Román K. V. Raise „Kalibův zločin“ lze srovnat s velikostí Maryši bratří Mrštíků nebo jiných slavných her. Silný příběh muže, jehož nerovný – a ze strany o mnoho let mladší nevěsty i vypočítavý – sňatek a následné intriky tchýně postupně dovedou až k tragickému rozuzlení. V hlavních rolích září Tomáš Šulaj, Irena Vacková a Jitka Josková.

Do Zlína jsme se vypravili za představením „Škola, základ života“, kterým se uvedla nová umělecká šéfka divadla Hana Mikolášková. Komedie z prostředí kantorů a študáků známá z knihy J. Žáka a filmu M. Friče je převedena do sportovní metafory a opatřena původními písničkami.

Jiří Havelka a soubor HaDivadla se zamysleli nad ekologickým problémem vymíráním včel. Vzniklo autorské představení „Svět v ohrožení“, kde se na půdorysu známém z předchozí spolupráce (Indián v ohrožení) zpracovává divadelními prostředky fenomén přírodních věd.

Kostýmní výtvarnice a scénografka Eva Jiřikovská obohatila svým rukopisem mnoho inscenací své domovské scény – Slováckého divadla. Spolupracuje však i s jinými divadly, zejména s režiséry J. Macečkem a J. A. Pitínským. Proto jsme ji zařadili do rubriky Tváře českého divadla.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • Evinca 13. 5. 2014 15:32

  Deštivé dny - Pouze dva herci, pouze dvě židle a jedno černé pódium. Minimalistická scéna zat…

 • Adam 6. 4. 2014 19:21

  Činoherní studio

  Ani zmínka o zavření Činoherního studia v Ústí nad Labem. Jsem zklamán.

 • Eva L. 20. 3. 2014 19:25

  divadlo už v ČT nežije.

  všechno je už ve veřejnoprávní televizi špatně. Stává se z ní hybrid Novy, Barrandova, Prim…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

neděle 19. 10. po půlnoci

Muzikál Cena facky ve Slováckém divadle
HaDivadlo oslavuje čtyřicátiny
Jak chutná moc v Redutě