Divadlo žije!

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 4555  
Sdílet
| Poslat odkaz

Magazín o jevištích a zákulisích divadel na jihu Moravy: skvělý Kalibův zločin ve Slováckém divadle v režii J. A. Pitínského – divadelní adaptace A. Petrželkové Jules a Jim v Redutě – nová Škola základ života ve Zlíně – scénografka Eva Jiřikovská

J. A. Pitínský se vrátil na scénu Slováckého divadla se svou oblíbenou vesnickou dramatikou. Román K. V. Raise „Kalibův zločin“ lze srovnat s velikostí Maryši bratří Mrštíků nebo jiných slavných her. Silný příběh muže, jehož nerovný – a ze strany o mnoho let mladší nevěsty i vypočítavý – sňatek a následné intriky tchýně postupně dovedou až k tragickému rozuzlení. V hlavních rolích září Tomáš Šulaj, Irena Vacková a Jitka Josková.

Do Zlína jsme se vypravili za představením „Škola, základ života“, kterým se uvedla nová umělecká šéfka divadla Hana Mikolášková. Komedie z prostředí kantorů a študáků známá z knihy J. Žáka a filmu M. Friče je převedena do sportovní metafory a opatřena původními písničkami.

Jiří Havelka a soubor HaDivadla se zamysleli nad ekologickým problémem vymíráním včel. Vzniklo autorské představení „Svět v ohrožení“, kde se na půdorysu známém z předchozí spolupráce (Indián v ohrožení) zpracovává divadelními prostředky fenomén přírodních věd.

Kostýmní výtvarnice a scénografka Eva Jiřikovská obohatila svým rukopisem mnoho inscenací své domovské scény – Slováckého divadla. Spolupracuje však i s jinými divadly, zejména s režiséry J. Macečkem a J. A. Pitínským. Proto jsme ji zařadili do rubriky Tváře českého divadla.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • Veronika 22. 4. 2015 19:28

  Pochvala

  Nato že solista Roman Harok vyštudoval činoherní herectví je v operetách a muzikálech úžasný. Špi…

 • Thám 2. 12. 2014 22:48

  To byla ostuda / Normalizace za rohem!

  Nechápu, jak můžeme po dvacetipěti letech pokusů o demokratizaci kulturního prostředí, opět prostředni…

 • Evinca 13. 5. 2014 15:32

  Deštivé dny - Pouze dva herci, pouze dvě židle a jedno černé pódium. Minimalistická scéna zat…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Související pořady