Co se děje na jevištích a v zákulisí divadel jižní Moravy: Gieselmannovi Holubi v HaDivadle – Muzikál Chicago v Městském divadle Brno – Trapná muka v Huse na provázku a další

Obsah dílu

Přehrát vše

Českou premiéru brilantní komedie Holubi předního německého současného dramatika Davida Gieselmanna připravilo brněnské HaDivadlo. Majitel prosperující firmy Robert se jednoho dne rozhodne zmizet, opustit každodenní stereotyp a nebýt dál součástkou soukolí rozmanitých ekonomických a rodinných vazeb. V režii Mariána Amslera a překladu Barbory Schnelle hrají Kamila Kalousová, Martin Siničák, Marián Chalány a další.

Druhý díl projektu Čapek na provázku vychází z prvních, dnes méně známých knih povídek Karla Čapka (Boží muka, Trapné povídky), ve kterých autor vyslovil nejosobnější témata své tvorby. Režisér Jan Mikulášek akcentuje lidskou touhu po zázraku střetávající se s trapnou všednodenností osudu.

Muzikál Chicago autorů Freda Ebba, Boba Fosse a Johna Kandera má všechno, co činí broadwayské produkce výjimečnými – pohádkový příběh o slávě, štěstí, kráse, bohatství a láskách, to vše propojeno nesmrtelnými hity doprovázenými skvělými tanečními čísly. Původní česká premiéra se konala v roce 1978 (tři roky po své americké premiéře) právě v Divadle bratří Mrštíků – na tutéž scénu Městského divadla Brno se nyní vrací v režii Stanislava Moši.

V portrétní rubrice se setkáme s výjimečnou osobností českého divadla Arnoštem Goldflamem.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST