Divadlo žije!

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 4544  
Sdílet
| Poslat odkaz

Richard Krajčo jako důmyslný sluha Figaro v nové inscenaci Národního divadla. Rozhovor s Miroslavem Krobotem, režisérem a uměleckým šéfem Dejvického divadla. Širší nominace na Cenu Thálie 2011. Výběr z nových inscenací českých divadel

Sluha Figaro zřejmě slaví svůj činoherní comeback na česká jeviště. Po hradecké inscenaci Davida Drábka a ostravském nastudování Martina Františáka Beaumarchaisovu „revoluční hru“ do třetice v této sezóně nastudoval se souborem Národního divadla Michal Dočekal. V čem tkví momentální aktuálnost této více než dvěstě let staré hry, odpoví nejen Dočekalova inscenace, ale pokusí se o to i kritické trio pořadu Divadlo žije!

Miroslav Krobot se sice může pyšnit hereckou kariérou, kterou mu může leckdo z herců závidět, včetně ceny A. Radoka v kategorii Talent roku, kterou získal ve svých padesáti letech. Ale je především jedním z nejlepších současných režisérů a mužem, který stojí stojí za úspěchem Dejvického divadla.

V sérii vizitek širších nominací na Cenu Thálie 2011 tentokrát představíme mladou herečku Mášu Málkovou, která byla nominována za výkon v inscenaci Komorní činohry Chopin v porcelánu.

Z nových inscenací českých divadel Vám nabídneme novou inscenaci klasického českého dramatu Gazdina roba, kterou má v režii M. Langa nově na repertoáru liberecké Divadlo F. X. Šaldy, Williamsovu Tramvaj do stanice Touha, kterou v pražském Divadle pod Palmovkou režíroval slovenský herec Emil Horváth, černou komedii Testosteron pojednávající o tom, jak je těžké být člověkem, když jste jen muž, a kterou můžete vidět v kladenském divadle, českou premiéru hry současné chorvatské dramatičky N. Mitrović, kterou v pražském Činoherním klubu s V. Kratinou, L. Žáčkovou a M. Dadákem v hlavních rolích nastudoval M. Čičvák a loutkovou adaptaci knihy M. Ryšavého Cesta na Sibiř v provedení souboru Buchty a loutky.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • Veronika 22. 4. 2015 19:28

  Pochvala

  Nato že solista Roman Harok vyštudoval činoherní herectví je v operetách a muzikálech úžasný. Špi…

 • Thám 2. 12. 2014 22:48

  To byla ostuda / Normalizace za rohem!

  Nechápu, jak můžeme po dvacetipěti letech pokusů o demokratizaci kulturního prostředí, opět prostředni…

 • Evinca 13. 5. 2014 15:32

  Deštivé dny - Pouze dva herci, pouze dvě židle a jedno černé pódium. Minimalistická scéna zat…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

úterý 14. 4.

Iva Janžurová jako Královna Alžběta II.
Klímova Lidská tragikomedie
Proces Dory Hoštové

sobota 9. 5.

Libussa, česky Libuše

Související pořady