Divadlo žije!

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 4448  
Sdílet
| Poslat odkaz

Richard Krajčo jako důmyslný sluha Figaro v nové inscenaci Národního divadla. Rozhovor s Miroslavem Krobotem, režisérem a uměleckým šéfem Dejvického divadla. Širší nominace na Cenu Thálie 2011. Výběr z nových inscenací českých divadel

Sluha Figaro zřejmě slaví svůj činoherní comeback na česká jeviště. Po hradecké inscenaci Davida Drábka a ostravském nastudování Martina Františáka Beaumarchaisovu „revoluční hru“ do třetice v této sezóně nastudoval se souborem Národního divadla Michal Dočekal. V čem tkví momentální aktuálnost této více než dvěstě let staré hry, odpoví nejen Dočekalova inscenace, ale pokusí se o to i kritické trio pořadu Divadlo žije!

Miroslav Krobot se sice může pyšnit hereckou kariérou, kterou mu může leckdo z herců závidět, včetně ceny A. Radoka v kategorii Talent roku, kterou získal ve svých padesáti letech. Ale je především jedním z nejlepších současných režisérů a mužem, který stojí stojí za úspěchem Dejvického divadla.

V sérii vizitek širších nominací na Cenu Thálie 2011 tentokrát představíme mladou herečku Mášu Málkovou, která byla nominována za výkon v inscenaci Komorní činohry Chopin v porcelánu.

Z nových inscenací českých divadel Vám nabídneme novou inscenaci klasického českého dramatu Gazdina roba, kterou má v režii M. Langa nově na repertoáru liberecké Divadlo F. X. Šaldy, Williamsovu Tramvaj do stanice Touha, kterou v pražském Divadle pod Palmovkou režíroval slovenský herec Emil Horváth, černou komedii Testosteron pojednávající o tom, jak je těžké být člověkem, když jste jen muž, a kterou můžete vidět v kladenském divadle, českou premiéru hry současné chorvatské dramatičky N. Mitrović, kterou v pražském Činoherním klubu s V. Kratinou, L. Žáčkovou a M. Dadákem v hlavních rolích nastudoval M. Čičvák a loutkovou adaptaci knihy M. Ryšavého Cesta na Sibiř v provedení souboru Buchty a loutky.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • Evinca 13. 5. 2014 15:32

  Deštivé dny - Pouze dva herci, pouze dvě židle a jedno černé pódium. Minimalistická scéna zat…

 • Adam 6. 4. 2014 19:21

  Činoherní studio

  Ani zmínka o zavření Činoherního studia v Ústí nad Labem. Jsem zklamán.

 • Eva L. 20. 3. 2014 19:25

  divadlo už v ČT nežije.

  všechno je už ve veřejnoprávní televizi špatně. Stává se z ní hybrid Novy, Barrandova, Prim…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

úterý 18. 11.

Jak dopadne adaptace Hitchcockova Psycha v olomoucké Tramtárii?
Divadlo bez bariér – osmé bienále mezinárodního festivalu
Alena Schäferová – kostýmní výtvarnice, kreslířka, malířka