Richard Krajčo jako důmyslný sluha Figaro v nové inscenaci Národního divadla. Rozhovor s Miroslavem Krobotem, režisérem a uměleckým šéfem Dejvického divadla. Širší nominace na Cenu Thálie 2011. Výběr z nových inscenací českých divadel. Režie J. Rudolfová

Obsah dílu

Přehrát vše

Sluha Figaro zřejmě slaví svůj činoherní comeback na česká jeviště. Po hradecké inscenaci Davida Drábka a ostravském nastudování Martina Františáka Beaumarchaisovu „revoluční hru“ do třetice v této sezóně nastudoval se souborem Národního divadla Michal Dočekal. V čem tkví momentální aktuálnost této více než dvěstě let staré hry, odpoví nejen Dočekalova inscenace, ale pokusí se o to i kritické trio pořadu Divadlo žije!

Miroslav Krobot se sice může pyšnit hereckou kariérou, kterou mu může leckdo z herců závidět, včetně ceny A. Radoka v kategorii Talent roku, kterou získal ve svých padesáti letech. Ale je především jedním z nejlepších současných režisérů a mužem, který stojí stojí za úspěchem Dejvického divadla.

V sérii vizitek širších nominací na Cenu Thálie 2011 tentokrát představíme mladou herečku Mášu Málkovou, která byla nominována za výkon v inscenaci Komorní činohry Chopin v porcelánu.

Z nových inscenací českých divadel Vám nabídneme novou inscenaci klasického českého dramatu Gazdina roba, kterou má v režii M. Langa nově na repertoáru liberecké Divadlo F. X. Šaldy, Williamsovu Tramvaj do stanice Touha, kterou v pražském Divadle pod Palmovkou režíroval slovenský herec Emil Horváth, černou komedii Testosteron pojednávající o tom, jak je těžké být člověkem, když jste jen muž, a kterou můžete vidět v kladenském divadle, českou premiéru hry současné chorvatské dramatičky N. Mitrović, kterou v pražském Činoherním klubu s V. Kratinou, L. Žáčkovou a M. Dadákem v hlavních rolích nastudoval M. Čičvák a loutkovou adaptaci knihy M. Ryšavého Cesta na Sibiř v provedení souboru Buchty a loutky.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín