Nápady pro šikovné ruce


Kůže

Pojem kůže označuje nezpracovanou surovinu. Až když se kůže zpracuje do stavu, kdy z ní lze vyrábět kožené výrobky, označuje se jako useň. Ukážeme vám, jak si vyrobit peněženku i jak o výrobky z pravé kůže pečovat.

Dekorace z papíru

Papír je prastarý a recyklovatelný materiál a tvořit z něj přináší radost velkým i malým. Vyrobit se z něj dají třeba dekorace do dětského pokojíčku.

Hoblice

Hoblice, nezbytný ponk profesionálních truhlářů, má svou tradici a dá se pořídit i ve verzích pro hobby využití. Příznivcům truhlářské záliby umožní pustit se do náročnějších projektů.

Náramek z čerstvých květin

Šperky z živých květin nenosí jen nevěsty, hodí se pro jakoukoliv příležitost. Potřebujete k tomu pouze pár drobnosti.

Masopust

Ať už masopust slavíte nebo ne, určitě tušíte, že právě toto období mu patří. Ale co je vlastně masopust, proč se slaví a především jak? Na všechny tyto otázky se pokusíme odpovědět v naší reportáži.

Kovařina

Opustili jsme svět čajů a pustíme se do práce, která zahřeje stejně dobře. Pozveme vás do kovárny.

Vánoční dekorace do bytu

Dekorace do bytu si můžete vyrobit z věcí, které najdete doma, na zahradě nebo třeba v lese a zdobit váš domov budou i po Vánocích.

Purpura

Tiše a ochotně purpura na plotně voní, stále voní,“ zpívá Jiří Suchý. Purpura je směs bylin, koření a vonných esencí a připravit si ji doma není vůbec složité.

Mikulášská punčocha

Chystáte se v předvečer Mikulášova svátku nadělit svým hodným dětem dárky do punčochy? Vyrobte si s námi jednu originální.

Advent a jeho zvyky

V dnešní době většina lidí ví o adventu jen to, že to jsou čtyři týdny před Vánoci. Co ale tato doba znamenala pro naše předky, proč se slaví a jaké obyčeje se k tomuto období pojí?