Uvařte si podle nás


Vydatná snídaně

Kolikrát jste už slyšeli, že snídaně je základem dne a že by měla být vydatná? Řada lidí si ale pod tímto pojmem představí tučné nebo sladké. Dnes si ukážeme, že vydatná snídaně může být nejen chutná, ale i zdravá.

Vaříme z topinamburu

Topinambury jsou druhem slunečnice. Nepěstují se však pro semena, ale pro jedlé, šťavnaté hlízy. Mají zajímavou, jemnou chuť, jsou zdravé a v kuchyni je lze všestranně využít.

Masopustní pokrmy

Na závěr se vrátíme k masopustu a připravíme si některé tradiční masopustní pokrmy v modernější podobě.

Zdravé cukroví

Kdo by neměl rád vánoční cukroví. Ale nebylo by lepší si ho odepřít, když stále slyšíte, že cukr je jed? Určitě vás potěší fakt, že existují druhy cukroví, které jsou zdravé.

Netradiční štědrovečerní menu

Nebude v něm ani památky po rybí polévce, bramborovém salátu a smaženém kaprovi. Nahradí je kaštanová polévka, pomalu pečená selečí kotleta, pyré z konfitovaného česneku a jako dezert pečené ovoce s medovou ricottou.

Dezert z kaštanů

Na závěr se vrátíme k jedlým kaštanům a připravíme si z nich netradiční dezert.

Podzimní ragú

Pokrm s názvem „ragú” má své kořeny ve francouzské kuchyni. Jedná se o zahuštěný pikantní pokrm z větších kousků masa, vnitřností či zeleniny.

Vůně pečení

Provonět byt a navodit atmosféru Vánoc, to dokáže vánoční cukroví, které se zrovna peče v troubě. Připomeneme si některé tradiční staročeské recepty, například Masarykovo cukroví – je vynikající a jeho příprava je jednoduchá.

Perníčky

Perníčky patří mezi tradiční vánoční cukroví a teď je na jejich přípravu ta správná doba. Inspirujte se naším receptem, kde samozřejmě nechybí med.

Grilování

O domácím burgeru si nemusíte nechat zdát ani v zimě. V teple svého domova si připravte jeho lehčí verzi s použitím kuřecího masa.