Uvařte si podle nás


Vaječný likér

Pití vaječného likéru sahá až do středověké Anglie, kde byl oblíbený hlavně mezi aristokraty. U nás je spojován s obdobím Vánoc a je častou přísadou při pečení vánočního cukroví. Jak si ho připravit i u vás doma, to prozradí poslední reportáž.

Zdravé svačinky nejen pro děti

Je tu podzim a s ním i denní docházka dětí do školy a každodenní otázka, co dát dítěti ke svačině. Dnes si připravíme pár originálních, rychlých a navíc levných receptů.

Vaříme z podzimní zeleniny

Tuřín a kadeřávek jsou dnes neprávem opomíjené zeleniny a je řada důvodů, proč by se měly znovu vrátit na výsluní. Inspirujte se našimi recepty.

Recept z okouna a sumce

Na závěr vám nabídneme dva rybí recepty.

Zavařujeme z bezinek

Říká se, že léto začíná rozkvetlými květy bezu a končí jeho zralými tmavými plody. Přiznejte si, kolikrát jste po cestě do práce přešli v parku nenápadný keř obsypaný černými kuličkami dozrálých bezinek a umíte je zpracovat?

Jak správně zavařit

Ať už se na zavařování chystáte poprvé nebo s ním máte zkušenosti, nenechte si ujít naši reportáž. Dozvíte se, jak správně při zavařování postupovat a jakých chyb se vyvarovat.

Recepty z čerstvých surovin

Víte, co je důležité pro váš kuchařský úspěch? Ti nejlepší kuchaři vám potvrdí, že to jsou čerstvé suroviny.

Příprava sušených pochutin

Sušení ovoce, zeleniny, hub či masa se těší oblibě také kvůli faktu, že potraviny takto konzervované si zachovávají až 80 procent původního množství vitaminů, stopových prvků a minerálů.

Zpracování bazalky

Je královnou mezi kořením nejen středomořské kuchyně. Ukážeme, jak bazalku pěstovat i jak si připravit pesto.

Příprava pizzy v hliněné peci

Venkovní hliněnou pec máme postavenou, a tak si v ní připravíme pizzu.

Přírodní krémy na opalování

Dobře víme, jakou dokáže slunce udělat na kůži paseku, když se to s ním přežene nebo se nezvolí kvalitní ochrana. My si ji vyrobíme v zaručené biokvalitě. Krém na opalování i krém, který vaši kůži zklidní a zregeneruje.

Jídlo na cesty

Chystáte se na delší cestu autem? Místo bagety koupené u benzínové pumpy dejte přednost domácí stravě. Poradíme vám, z jakých potravin si připravit lehká jídla, která nepodléhají rychlé zkáze.

Oslava na louce

Na závěr dokončíme přípravu oslavy na louce a ukážeme si, jak může vypadat servírování a dekorace.

Jedlé květiny

Macešky patří mezi oblíbené jedlé květiny, mají jemnou mátovou chuť. Připravíme si z nich salát a dortíčky cupcakes.

Žitný kvásek

Na závěr zúročíme čerstvě namletou žitnou mouku a vyrobíme si z ní kvásek a upečeme chleba.