Uvařte si podle nás


Zdravé cukroví

Kdo by neměl rád vánoční cukroví. Ale nebylo by lepší si ho odepřít, když stále slyšíte, že cukr je jed? Určitě vás potěší fakt, že existují druhy cukroví, které jsou zdravé.

Netradiční štědrovečerní menu

Nebude v něm ani památky po rybí polévce, bramborovém salátu a smaženém kaprovi. Nahradí je kaštanová polévka, pomalu pečená selečí kotleta, pyré z konfitovaného česneku a jako dezert pečené ovoce s medovou ricottou.

Dezert z kaštanů

Na závěr se vrátíme k jedlým kaštanům a připravíme si z nich netradiční dezert.

Podzimní ragú

Pokrm s názvem „ragú” má své kořeny ve francouzské kuchyni. Jedná se o zahuštěný pikantní pokrm z větších kousků masa, vnitřností či zeleniny.

Vůně pečení

Provonět byt a navodit atmosféru Vánoc, to dokáže vánoční cukroví, které se zrovna peče v troubě. Připomeneme si některé tradiční staročeské recepty, například Masarykovo cukroví – je vynikající a jeho příprava je jednoduchá.

Perníčky

Perníčky patří mezi tradiční vánoční cukroví a teď je na jejich přípravu ta správná doba. Inspirujte se naším receptem, kde samozřejmě nechybí med.

Grilování

O domácím burgeru si nemusíte nechat zdát ani v zimě. V teple svého domova si připravte jeho lehčí verzi s použitím kuřecího masa.

Máslo, a zase to máslo!

Připravit si doma máslo je kupodivu snadné, stačí zvolit správný druh smetany a pustit se do šlehání. Výsledkem této snahy bude zdravé podmáslí a samozřejmě máslo, které se ovšem musí dobře „vyprat“.

Španělské ptáčky na pomalý způsob

Vaření pomalou cestou ve speciálním hrnci je velmi efektivní a úsporné, to je známá věc. Nyní je ovšem možné zapojit do hry s použitím jediné nádoby také restování na plotně či zapékání v troubě.

Recepty pro zahřátí

Nejsychravější roční období je tady. Proto je načase vyloučit z jídelníčku potraviny, které vás ochlazují a připravit si pokrmy, které vnitřně zahřejí a doplní potřebné živiny. Třeba silný vývar nebo sladkost z výživné cizrny.