Máme rádi zvířata


Pítko pro ptáky

Že se vaší zahradě vyhýbají ptáci? Tak je k sobě pozvete. Způsobů je více. Dnes vám poradíme, abyste pro ptáčky vyrobili okrasné pítko.

Birdwatching

Víte, co je to birdwatching? S tímhle koníčkem můžete začít v jakémkoli věku a v jakékoli roční době. Stačí vám k němu dalekohled a čas a my vás s ním seznámíme v naší reportáži.

Holandské minikozy

Koza, kdysi symbol venkova, se dnes vrací spolu s ekologickým zemědělstvím. A jedno její plemeno se stává také domácím mazlíčkem. Holandská koza zakrslá má klidnou a mazlivou povahu a inteligencí a chováním připomíná psa.

Tropičtí motýli

Praha neleží v tropech, přesto se tady líhnou tisíce tropických motýlů. Úžasnou proměnu zárodku v nádherného tropického živočicha tak mohou lidé obdivovat bez ohledu na středoevropské aprílové počasí.

Chováme lamu

Většina z nás si lamu představí jako exotické zvíře v zoologické zahradě. V posledních letech se lama dostala i do chovů k nám, a to mimo zoologické zahrady. Reportáž představí lamu jako domácí zvíře s možností chovu v našich podmínkách, stejně jako se chovají třeba ovce.

Chováme scinka

Scink přilbový je oblíbený i proto, že na rozdíl od jiných terarijních zvířat nezimuje, a tak ho můžete v celé své kráse pozorovat i během zimních měsíců. Dozvíte se, jak ho chovat v domácím teráriu.

Zdravotní problémy psů a koček

Především starší psy ohrožuje mnoho nemocí. Zabrat dostávají jejich klouby a nejen psí seniory trápí dentální onemocnění. Poradíme vám, jak chorobám předcházet i jak je léčit.

Nové trendy v akvaristice

Zavedeme vás do světa akvaristiky. Uvidíte, že už to nejsou jen běžná akvária, ale vodní svět se specifickou faunou a flórou. Bývají domovem krevet, raků, mořských korálů a při jejich pozorování zažijete mnoho příjemných chvil.

Kočkolez

Kočky chované v bytě potřebují něco, na čem by se mohly vyřádit. Jinak jejich drápy dokážou poničit nábytek i kytky. Proto vám přijde vhod jednoduchý návod, jak pro ně vyrobit kočkolez.

Ptačí chřipka

Ptačí chřipka se stala postrachem nejen velkých drůbežáren, ale taky malých domácích chovatelů slepic, kachen, krůt a dalších ptáků. Z úst veterinárního hygienika uslyšíte důležité informace.