Máme rádi zvířata


Jak se starat o psa ve stáří

Člověk není jediný živočich, jehož zdravotní stav se s postupujícím věkem zhoršuje. Stárnutí se týká i domácích mazlíčků.

Kurilský bobtail

V našem pořadu jste se už seznámili s lecjakým kočičím plemenem. Kurilský bobtail je ale kočka u nás prakticky neznámá. Člověka na první pohled upoutá tím, že jí na rozdíl od běžných koček chybí ocas. Chovatelům takový handicap nevadí. Milují je především kvůli jejich povaze.

Chov oslů

Říká se, že osli jsou chytřejší než koně, ale také, že jsou tvrdohlaví. Když usoudí, že požadavek člověka není rozumný, odmítnou ho. Osel je ale zvíře, které se dá naučit mnohému. Kdyby tomu tak nebylo, jistě by nebyl po tisíce let využíván jako domácí zvíře.

Chov bostonských teriérů

Znáte ho z reklam a jistě jste ho viděli někde na ulici nebo v parku. Pokud nejste dobrým znalcem psích ras, nejspíš jste si řekli: francouzský buldoček. Omyl, potkali jste asi bostonského teriéra. Jejich chov u nás není zatím běžný.

Jak získat zdravá vajíčka

Bylo dřív vejce, nebo slepice? Na tuto otázku vám sice dnes neodpovíme, ale něco o chovu slepic a zdravých vajíčkách se dozvíte.

Chov mainské mývalí kočky

Mainská mývalí kočka sice patří mezi jedno z nejimpozantnějších kočičích plemen, ale zároveň má klidnou povahu, takže se jí říká něžný obr.

Rybaření

První rybářský zákon pro země Koruny české, který je považován za základ rybářského práva, byl přijat v říjnu 1883. Zrušil například oprávnění lovu ryb ve volných vodách a zavedl rybářský lístek. Dnes patří rybaření k nejoblíbenějším zálibám u nás.

Pítko pro ptáky

Že se vaší zahradě vyhýbají ptáci? Tak je k sobě pozvete. Způsobů je více. Dnes vám poradíme, abyste pro ptáčky vyrobili okrasné pítko.

Birdwatching

Víte, co je to birdwatching? S tímhle koníčkem můžete začít v jakémkoli věku a v jakékoli roční době. Stačí vám k němu dalekohled a čas a my vás s ním seznámíme v naší reportáži.

Holandské minikozy

Koza, kdysi symbol venkova, se dnes vrací spolu s ekologickým zemědělstvím. A jedno její plemeno se stává také domácím mazlíčkem. Holandská koza zakrslá má klidnou a mazlivou povahu a inteligencí a chováním připomíná psa.