Vše pro zahradu


Popínavé fazole

Na závěr ještě jeden tip na konstrukce pro popínavé rostliny. Rajčatům jsme nabídli stan, co takhle fazolím nabídnout rovnou teepee.

Lalokonosci

Kromě plísní jsou nebezpečím pro naši úrodu různé druhy hmyzu. Ale i proti nim se dokážeme účinně bránit.

Jak na plísně na zelenině

Letošní jaro je deštivější. Hrozí tak zvýšený výskyt plísní. Poradíme, jak chránit svoji budoucí úrodu.

Pěstování rajčat

Zahradník Jan Kopřiva nám ukáže způsob, jak si vyrobit stan. Nejde o turistickou pomůcku, ale zvláštní podpěru pro rajčata, kterou si pěstitelé staví ve větrném Středomoří.

Jak na plže

Plzák španělský je postrachem našich zahrad už radu let. Tady je každá rada drahá. V minulých dílech jsme jich už několik nabídli. Dnes přidáme další.

Obrubník na zahradě

Pokud máte část zahrady rovinatou a část svažitou, která je zároveň okrasná, může vám obě části oddělit obrubník a údržba bude hned snazší.

Opěrné konstrukce

Je nejvyšší čas nasít hrách. Spolu s výsevem bychom se už ale měli rozhodnout, jakou podpěru hrachu nabídnout, aby rostl pěkně do výšky a nezůstával u země.

Barevná step

Vrátíme se do krásného přírodního areálu pod Troskami, kde před rokem byly naše kamery při zakládání stepi. Možná, že teď bude nemálo majitelů zahrad překvapeno, jaká je tu po roce pastva pro oči i hmyz.

Slimáci

Začátek letošního jara sice nebyl příliš teplý, ale zato byl mokrý, a tak slimáci už čekají na příležitost, jak se pustit do našich plodin. Postupně vám představíme několik možností, jak účinně zabránit škodám, které tento nezvaný host na zahradě napáchá.

Plevel na malinách

Plevel může u drobného ovoce, jako jsou maliny, rybíz nebo jahody, způsobovat velké obtíže. Existují různé metody, jak se s tímto problémem vypořádat.