Vše pro zahradu


Příprava sekačky na jaro

Než vyjedeme sekat trávu, uplyne ještě nějaká doba. Teď je ale ten pravý čas připravit sekačku na sezónu.

Řezné rány u ovocných dřevin

V poslední reportáži se dozvíte, proč je důležitá zvýšená péče o řezné rány u ovocných dřevin.

Výsev salátů

Salát je přímo určený pro domácí pěstování. Klíčí i roste rychle a čerstvě sklizený je nejchutnější. Můžete vybírat z řady typů a odrůd a pěstovat saláty od jara do podzimu.

Pěstování peckovin

Malým pěstitelům se při stále se zvyšujících cenách vyplatí pěstovat ovoce. Aby pěstování bylo úspěšné, je třeba ctít určité postupy. Obzvláště meruňky a peckoviny vyžadují průběžnou péči od výsadby až po dospělost pěstovaných stromů.

Masožravky

Na závěr uvidíte, jak masožravé rostliny vábí, chytají a zpracovávají svou kořist. Předmětem našeho zájmu však bude i jejich pěstování.

Neobvyklé rostliny

Příroda je mocná čarodějka a vytvořila rostliny nejrůznějších tvarů a podob. Na některé z nich se dnes podíváme zblízka.

Řapíkatý celer

Dozvíte se, proč výsevy jemných zelenin, jako je řapíkatý celer nebo pór, vyžadují kvalitní substrát a proč je právě v tuto dobu ideální čas pro jejich výsev.

Pokojové rostliny v předjaří

S končící zimou potřebují i rostliny dostatečné zásobení živinami. Jejich příjem je zajištěn kořeny a jsou přijímány z půdního roztoku, ale některé z nich musíme pro zdravý růst rostlinám dodat.

Práce na zahradě v předjaří

Než se na zahradě zabydlí jaro, máme ještě chvíli na to, abychom rostliny, půdu, ale i zahradní zákoutí připravili na novou sezonu. Některé práce jsou spíš pro silnější lidi, ale s vhodnou technikou je zvládne i fyzicky slabší člověk.

Fenologie

Život člověka a jeho hospodaření jsou ovlivňovány změnami v přírodě v závislosti na počasí. Proto tato pozorování člověk odpradávna zaznamenává a prakticky využívá. Zkušenosti jsou vyjádřeny i v lidových pranostikách.