Vše pro zahradu


Vánoční dekorace na zahradu

Nazdobené domy a zahrady vánoční dekorací jsou u nás stále více populární. A možností je mnoho, je jen na vás, co si vyberete.

Plastové nádrže

Na trhu dnes najdete nádrže na dešťovou vodu ocelové, betonové, sklolaminátové či plastové. Poradíme, jakou vybrat, i to, podle čeho se rozhodnout, zda si pořídit nádrž povrchovou či podzemní.

Přezimující orgány plevelů a jejich redukce

V poslední reportáži se dozvíte, co se dá teď na podzim dělat pro to, aby se plevely s přezimujícími podzemními orgány nedožily jara.

Rady pro drobné zahrádkáře

Že věda a výzkum patří k nejdůležitějším oblastem lidské činnosti, asi netřeba zdůrazňovat. My se dnes pokusíme blíže představit některé obory a jejich poznatky, které pomáhají i zahrádkářům.

Begonie

Begonie velkokvěté, drobnokvěté či převislé, všechny vám představíme v plné kráse. A ještě přidáme radu, jak tyto křehké krásky připravit na přezimování.

Jak připravit zahradu na zimu

Právě v tomto období si zahrada vyžaduje spousty námahy a práce. Podzim je totiž nejen časem sklizně, ale také časem, kdy se zahrada musí připravit na zimu.

Dřevokazné houby

Přestože nenávratně poškozuje stromy, je sírovec žlutooranžový houbou vyhledávanou a oceňovanou mnoha labužníky.

Podzimní zpracování půdy

Jsou dva rozdílné názory na podzimní zpracování půdy. Jeden tvrdí, že se má půda obrátit, druhý naopak orbu zavrhuje. Jaký je ten správný způsob vám ukáže naše reportáž.

Semínka

Asi málokoho z nás napadne, že něco tak malého, jako je semínko, má na náš život velký vliv. Víte, jak semínka vznikají? Reportáž poodhalí i to, jak a proč se šlechtí stále nové odrůdy.

Jahody nejen na zahradě

Abyste se v příštím roce dočkali kýžené úrody jahod, je třeba jim před zimou věnovat péči. Představíme vám způsoby jejich přezimování.