Dokument L. Rakušanové a J. Krejčíka ml. o tom, jak se v uplynulém desetiletí změnil svět mužů (2002).

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Film volně navazuje na bilanci současné diskuse o genderových problémech, kterou tvůrci zpracovali v roce 2001 na příkladu tzv. "ženské otázky", a mapuje, co se stalo v uplynulých deseti letech se zdejšími muži.

Kariéra, které se muži tradičně upisují, změnila dost podstatně svou dimenzi: nároky jsou dnes jiné a většinou mnohem důraznější. Často jim nelze dostát aniž by se člověk nevěnoval zaměstnání zcela. Co dělá s muži stále vypjatější konkurenční tlak? Jak si užívá svou "roli živitele" úspěšný manažér a jak ji přežije nezaměstnaný?

Své obrysy přitom mění i partnerství a rodina. Ženy dnes nezřídka odmítají volit mezi kariérou a domácností, protože chtějí mít obojí. A od partnera očekávají, že jim přitom pomůže. Jaké ženy si ale přejí muži? Jsou případy, kdy se cítí diskriminováni?

A co dělá s jejich sebevědomím třpytivý svět mužských časopisů, předstírající, že se každý problém dá vyřešit snadno a rychle?

Zkoumání genderových rozdílů má v ČR už desetiletou tradici, ale přesto toho veřejnost o mužích moc neví. "Mužská otázka" jako by neexistovala. Film osvětluje její obrysy.

Stopáž27 minut
Rok výroby 2002
 ST 4:3
ŽánrDokument