Čtyři v tom 2

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 34  
Sdílet
| Poslat odkaz

Na našem Facebooku jsme Vás 28. února vyzvali ke vzpomínání, jak probíhal Váš porod. Z ohromujícího počtu 180 příběhů jsme nakonec vybrali 12 nejlepších podle počtu lajků, které tyto příspěvky nasbíraly. Příběhy od tuctu vítězek trička Čtyři v tom 2 si teď můžete přečíst i zde. Chybějící interpunkci omluvte, příspěvky jsme nechali v původním znění ovlivněném facebookovým prostředím.

Jitka Zemková

Mám to též v živé paměti. Sobota podvečer. Muž si právě dává tlačenku s octem a cibulí. Pouštíme si filmík -Pařbu v LV. Směji se, až mi praskla voda. Sedačka plave, já se balím, muž dojídá tláču a jedeme. Za pár minut jsme v porodnici. Já bez bolestí s dobrou náladou, připravena rodit. Doktorka mě vyšetřila a řekla, že si ještě počkám. Prý se zatím máme přesunout na hekárnu. Muž jde napřed, já se zvedám z lůžka. Najednou tlak do břicha. HEKNU. Doktorka na mě kouká, já na ní kulím oči. Doktorka se podívala dolu a říká: " jdeme na sál, netlačte, máte hlavičku mezi nohama". Na sál cupitám pěšky držíce hlavičku mezi nohama, z každé strany podpírána jednou sestřičkou. Muž za námi vlaje s taškou. Přejdeme jen přes chodbu , kde jsem vyhozena na stůl. Kulím oči po druhé a malá je na světě…zlatíčko. Leží mi na bříšku. Muž na mně dýchá hnusnou tlačenku s cibulí a já si připadám jak po největším orgasmu na světě. Uf.

Tu tlačenku cítím ještě dnes.

A když jsem se ptala muže, proč mně rovnou nečapnul a neodnesl na porodní stůl. Tak povídá, že se zabydloval na pokoji, zabil komára, pustil televizi a slyší mně jak jsem HEKLA. Čapl věci a já už cupitala v obložení sestřiček na sál.

Tereza Martanová

Jak vzpominam na porod? Hodne zive:-D.Rodila jsem totiz vcera…

Bara Vesela

16:20 první kontrakce, premyslení jestli jsou to poslicci, chytra kniha…premysleni zda jet, abych nebyla za hysterku, mereni kontrakci - sakra je to pravidelne 17:20 muz vchazi do dveri, meni barvu v obliceni, nasedame do vozu a v patecni spicce letime pres centrum k Apolinari, 18:00 parkujeme pred Apo, 18:18…DENIS!

Tereza Beranová

Můj porod byl taky mnohahodinový a náročný, ale útěchou mi bylo, že vedle na sále rodí ségra.Párkrát jsme se navštívily( jsme herečky a tak jsme chtěla každý svůj sál :)) a mezi našima holkama jsou jen 4 hodiny.

Petra Dostálová

První syn byl od chvilky, kdy jsem se vzbudila, že se "asi něco děje", za 4 hodiny venku, auto jsme tehdy neměli, takže jsem k porodu jela brněnským nočním rozjezdem potom ještě kousek cesty k porodnici pěšky. Možná i proto se porod tak trošku urychlil. Druhej porod byl o hodinu kratší, než první… U něj si vzpomínám hlavně na chvilku, kdy jsem se kvůli kontrakci zasekla mezi ve dveřích z bytu a moje mamka, která přišla hlídat staršího syna, mi bezelstně říkala: "Tak už běž, ne?" Za tu větu bych v té chvilce vraždila.

Zdena Svítilová

Můj "první porod" trval 5 minut a byl v podobě telefonátu, který nám oznamoval, že jsme byli vybraní pro adopci 2měsíční holčičky:)

Viktorie Sieczková

Rodila jsem 2x. Druhý syn se ale rozhodl přijít na svět velmi nečekaně a rychle. Narodil se doma v koupelně u vany, během 3 minut a vyklouzl tatínkovi rovnou do rukou :-)) Nestihli jsme ani zavolat pomoc

Alena Janišová

Mam za sebou 3 prirozene porody. Ale ten nej ve vsech ohledech byl pro me porod me sestry,kdy jsem mohla byt u toho a videt poprve nadechnout svou neter. Porod to nebyl lehky a posledni minuty byly kriticke. Ale pak ten okamzik, kdy malou vytahli a ja videla ji nadechnout a rozplakat se…to bylo nejvic. Dojetim jsem nemohla ani dychat a zaplavila me okamzita vlna lasky a dojeti nad tim zazrakem. Byt u toho, moct to vnimat a prozit z te druhe strany…to byla pecka. Upevnilo to pouto mezi mnou a sestrou. Se svagrem jsme kamosi na zivot a na smrt (byl taky u porodu) a neter miluju jako svou vlastni. Pokazde, kdyz si vzpomenu na ten strach, ktery jsem o ne obe prozivala, vyhrknou mi slzy do oci . Moje tri deti vylezly ani nevim jak a ja bych rodila, az bych brecela

Hana Žáčková

Jak vzpomínám na vlastní porod? Abych pravdu řekla, vlastní porod si nepamatuji, z vyprávění vím, že jsem byla mrňavá, se žloutenkou, a na zadku a na ručičce jsem měla číslo 35

Irena Novotná

Náš syn Radovánek se narodil 6. srpna 2013, už 12 dní jsme přenášeli, nepomohlo nic, plavání, chůze po schodech… dokonce ani práce na zahradě. Byly šílená vedra, tak se mu nechtělo z vody Tak jsme šli na vyvolání, ale ouvej 1. vyvolávačka, kontrakce, ale nic. Tak 2. vyvolávačka, kontrakce jako blázen, nepomáhalo nic, vana, míč… ááá to bylo, roztažená jsem byla už na 10cm, ale pořád byl nahoře!!!! Tak 3-tí kapačka, kontrakce v tahu 4 hodiny!!!!!! Radovánek se, ale zasekl v porodních cestách, nešel tam ani zpět! Docházely mi síly, ještě, že celou dobu byl u mě můj milovaný muž Když se k nám najednou sběhli doktoři, primáři… věděli jsme, že je zle. Rychle na sál, celková narkóza (lokální už nešla) a císař. Malej měl 52cm a 3850g. Omotanou pupečníkovou šňůru, ale ještě k tomu krátkou, tlačením jsem ji rvala ze sebe ven. Celý porod trval 12 hodin, ale náš malý Radovan Sýkora to zvládl, na foto je 2 dny po porodu s tatínkem, který mi pomohl jak nikdo na svetě, dokonce měl se mnou i porodní bolesti!!!! Jsem šťastná, že mé dva Radovany mám

Adéla Pulkertová

Bylo 5.2.2013 a ještě mi zbývalo 12 dní do termínu porodu. Volala mi odpoledne sestra, že můj synovec prý celý den ve školce a na potkání vykládá, že se mi zítra narodí miminko. Prý ať to neberu na lehkou váhu, jelikož to byl tenkrát on, kdo mi řekl, že u mě v bříšku slyší miminko, aniž bych cokoli ještě tušila. Tak jsme se tomu obě zasmály. Smích mě přešel, když za dvě hodiny po telefonátu mi odtekla plodová voda a druhý den se opravdu moje dcera narodila. Dodnes nechápeme, jak to synovec mohl vědět. PS: s číslama na Sportku mu to nefunguje, vyzkoušeno.

Erika Kořínková

Máme dva krásné kluky, bohužel v našem případě nemůžu napsat-oba zdravé. Z prvního těhotenství máme Denulku, který je bohužel vinou špatného postupu lékařů (máme potvrzeno), není to jen naše doměnka, těžce postižený. Slepý, ochrnutý, s nekompenzovanou epilepsií, tzn. že má denně desítky záchvatů,vyživován je sondou do žaludku-PEG atd. atd…Přes všechno, co musí vytrpět je většinou optimisticky naladěn, usmívá se, moc rád se mazlí. Je to naše sluníčko. Druhý porod už rovnou naplánoval můj gynekolog císřským řezem, tudíž vše proběhlo rychle a bez komplikací. Narodil se nám ZDRAVÝ chlapeček Patrik, který je naší velkou radostí a pro svého postiženého brášku velkým hnacím motorem! Za váš krásný dokument jsem moc ráda.Velmi mně potěšilo, že jste vybrali rodinu s postiženou holčičkou. Někdy lidé zapomínají, jak veliký dar je mít zdravé dítě!

Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST  AD  HD
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.