Čtyři v tom 2

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 33  
Sdílet
| Poslat odkaz

Rozhovor s herečkou Lenkou Krobotovou

Lenka Krobotová
Lenka Krobotová
herečka
Možná už víte z našeho webu, že něžný a vášnivý ženský hlas v seriálové písni patří herečce Lence Krobotové. Představitelka vilné manažerky v sitcomu Čtvrtá hvězda či romantické manželky v povídkovém cyklu Škoda lásky patří od roku 2002 ke stálicím kultovního Dejvického divadla. Sama je matkou dvou malých synů, a tak porodní výkřiky v naší znělce nemusela nijak moc přehrávat. Jak prožívala svá těhotenství a jak ji role matky změnila jako člověka? Na tak indiskrétní otázky jsme se jí samozřejmě neptali, svěřili jsme je její kamarádce, režisérce Markétě Ekrt Válkové.

Jak jsi prožívala svůj první porod a co si myslíš o kvalitách našeho porodnictví?

Na porod jsem byla nastavena tak, že zvládnu všechno. Do posledního dne jsem dělala všechno, co šlo, samozřejmě s citem, a těšila jsem se. Vnímala jsem to tak, že to bude bolest, která má smysl, kterou prostě vydržím a která přejde, která bude mít smysluplný konec. Jinak si myslím, že české porodnictví je na vysoké úrovni, i když by určitě šlo víc skloubit s alternativními postupy a kompromisy s přáním rodiček. Nemělo by se stávat, že se rodička cítí jako zboží na běžícím páse. Ale všude je to o lidech, které potkáte, to platí i tady.

Vzpomeneš si na svoje představy o rodičovství v těhotenství a jak Tě narození dětí změnilo?

Je jasné, že naše představy jsou vždycky u prvního dítěte trochu idealizované a naivní. Realita je drsná hlavně pro partnerství, protože rodičovství je zkouškou vztahu a vzájemné tolerance. I tak je to ale krásné. Po narození dětí se cítím jako žena, jako někdo, kdo je tu pro někoho důležitý, cítím, že jsem povyrostla a že zraju.

Jakou formu výchovy volíš a proč?

Ve výchově se snažím skloubit hlavně svůj instinkt a zdravý rozum, zároveň stavět základní mantinely a dětem sem tam nechávat i volnost. Jak říká moje maminka: porod je prd proti tomu to dítě vychovat.

Lenka Krobotová v seriálu Čtvrtá hvězdaCo si myslíš o otcích na mateřské a svěřila bys svoje děti na delší dobu do péče jejich otce?

Svému partnerovi bych dítě svěřila, neb je úžasný a pozorný táta, který se toho neštítí, má děti rád a dokáže se s nimi bavit. Každý člověk je ale jiný, těžko to můžu hodnotit obecně, já mám štěstí, že můj muž by se o děti postaral skvěle kdekoliv.

Vidíš generační rozdíl v tom, jak vychovávali rodiče Tebe a jak si počínáš Ty?

Moji rodiče byli perfektní, ale někdy až moc sveřepí. Je zajímavé sledovat, co všechno se v člověku snoubí – co podědí a co vnímá už generačně jinak. Řekla bych, že dřív nás rodiče vedli k přehnané skromnosti, člověk se musel víc učit si věřit. Proto bych u svých dětí chtěla víc podpořit jejich sebedůvěru.

Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST  AD  HD
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.