Čtyři v tom 2

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 34  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pohlednice od Petry

Za téměř rok od doby, kdy se seriál vysílal, se toho u nás stalo poměrně hodně. Mně se podařilo najít způsob, jak (pro mne a celou naši rodinu) ideálně skloubit práci a péči o rodinu. Daří se mi „na volné noze“, věnuji se nadále své původní profesi a zároveň mám v práci svobodu – mohu si vybírat zajímavé zakázky a částečně si určovat termíny dodání. Jsem paní svého času a díky tomu, že Jonáš začal v roce chodit na 2 dny v týdnu do školky, nemusím již pracovat po nocích a práci i čas strávený s Jonášem si vychutnávám každým douškem.

Petra a JonášV roce 2013 jsem pracovala na spoustě zajímavých projektů několika neziskových organizací, začala jsem také psát blog o tématech souvisejících s mateřstvím a se snahou skloubit profesní a rodinný život. Začala jsem také studovat doktorské studium, a tak se opravdu nenudím. Všechno zvládám díky velké pomoci a zapojení Abela a mé rodiny, která je mi neustálou oporou. Abel již si v Čechách zvykl, má tu spoustu známých a nejrůznějších aktivit, ale stále bojuje s hledáním zaměstnání, které by výrazněji pomohlo rodinnému rozpočtu. Hlavně přes léto měl několik pracovních příležitostí, ale šlo zejména o kratší, sezónní práce. V současné době pracuje pro jednu turistickou kancelář a věnuje se tak tedy také práci, na kterou se v Etiopii připravoval studiem, nicméně chtělo by to něco stabilnějšího a dlouhodobého… I tak jsme vděční za všechny příležitosti, které přichází…

Petra, Abel a JonášJonáš roste jako z vody, v prosinci mu bylo 18 měsíců. Ve 14. měsících začal běhat a od té doby je k nezastavení. Je to kluk „jak má být“, má rád společnost, dobrodružství, pohyb a rád riskuje. Ničeho se nebojí, a když už zabrečí, je to proto, že se vzteká, což umí tedy pořádně (nikoliv proto, že ho něco zabolí – na bolest je zvyklý, pořád je samá modřina). Je hodně „temperamentní“, jak já říkám – takové to dítě, které se dokáže prosadit i mezi staršími dětmi, nebojí se cizích lidí, v novém prostoru se orientuje rychle a sebejistě a je všude vidět (a slyšet). Je hodně komunikativní (ačkoliv zatím se vyjadřuje stále spíše zvuky a v citoslovcích, rozumí ale všechno, a to ve dvou, něco i ve třech jazycích), má rád změny a „když se něco děje“, ostatně, jako jeho máma. Právě teď jsou jeho největší vášní zvířátka. Takže se ráno probudí, promne oči a už na nás křičí „bůůůů“ a „haf haf“. Miluje knížky a stavebnice. Je to ten nejlepší „parťák“, kterého jsem kdy měla.

Momentálně žijeme úpravami nového, většího bytu, do kterého jsme se v prosinci přestěhovali a také už se pomalu všichni připravujeme na příchod miminka, které se nám má narodit v květnu. Žijeme naplno. Těšíme se na jaro, zimu kromě Jonáše, kterého baví snad úplně všechno, moc nemusíme a už se těšíme na druhou sérii seriálu Čtyři v tom, kterému moc držíme palce.

Petra

Z Petřina blogu
Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST  AD  HD
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.