Předchozí díl | Následující díl

Dakar 2013

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2000  
Sdílet
| Poslat odkaz

Ohlédnutí za letošním ročníkem nejtěžšího světového vytrvalostního závodu off-road vozidel

Přehrát video

Více na portálu ČT sport

 • Dakar se mění, bude třeba se přizpůsobit, upozorňuje Kolomý
  Dakar se mění, bude třeba se přizpůsobit, upozorňuje Kolomý

  1. 2. 2013 10:30

  Praha – Dakarská Rallye je minulostí. Pětatřicátý ročník byl pro české závodníky poměrně úspěšný. Mezi kamiony výborně zajel Martin Kolomý, který nakonec skončil pátý. Letošní závod si v Tématu pro hosty Jiřího Zíty pochvaloval. Motocyklový jezdec David Pabiška přiznal nelehký průběh závodu, nakonec ale o Dakaru mluvil také pozitivně.

 • Kolomý: Nikdy neříkám, že jedu Dakar vyhrát
  Kolomý: Nikdy neříkám, že jedu Dakar vyhrát

  25. 1. 2013 15:59

  Praha - Martin Kolomý byl dvakrát za sebou nejúspěšnějším českým účastníkem slavné dakarské rallye. Letos se v průběhu vytrvalostní soutěže držel i na druhém místě a nakonec byl mezi kamiony pátý. Jet stále na hranici rizika a bojovat o celkové vítězství však ani v budoucnosti neplánuje. I proto, že si stále dobře pamatuje vážnou nehodu, kterou měl před dvěma lety. Odnesl ji totiž poraněným obratlem.

 • Loprais dokončil Dakar i díky fanouškům, už se chystá na další
  Loprais dokončil Dakar i díky fanouškům, už se chystá na další

  24. 1. 2013 15:28

  Praha - Podpora od fanoušků byla jedním z hlavních důvodů, proč Aleš Loprais dokončil letošní ročník slavné Rallye Dakar. Po problémech v páté etapě, po nichž ztratil reálnou šanci bojovat o umístění na stupních vítězů mezi kamiony, totiž uvažoval, že v legendární vytrvalostní soutěži nebude pokračovat. Nakonec se ale rozhodl závod dokončit a obsadil šesté místo. Z českých posádek na tom byl lépe jen pilot další tatry Martin Kolomý, jenž byl pátý. "Dojeli jsme za tmy a já jsem si myslel, že je konec soutěže. Díky podpoře fanoušků a rodiny jsme se do toho ale znovu zakousli," vrátil se Loprais k etapě, ve které jej zastavily problémy s elektronikou a baterií.

 • Cíl pro příští rok: zkusit porazit kamazy
  Cíl pro příští rok: zkusit porazit kamazy

  22. 1. 2013 08:00

  Praha - Hned šest českých jezdců se letos podívalo až do cíle Dakaru v chilském Santiagu, přičemž to byly již tradičně zejména posádky kamionů, které sahaly po umístěních v první desítce výsledného pořadí. Neúspěšní dakaristé nakonec tvořili celkem 30 % z těch, kteří do letošního ročníku odstartovali. U Čechů však tato "úmrtnost" byla ještě o deset procent nižší – Pavel Kubíček vyzdvihl hlavně zásluhy asistenčních týmů a celkový význam mechaniků, kteří po celé dva týdny podávali špičkové výkony.

 • Tomáš Vrátný hodnotí Rallye Dakar
  Tomáš Vrátný hodnotí Rallye Dakar

  21. 1. 2013 11:09

Další zprávy na portálu ČT sport

 • Trasa Dakaru je odtajněna. Závodníci jsou nadšeni, v Peru přibude písečných dun
  Trasa Dakaru je odtajněna. Závodníci jsou nadšeni, v Peru přibude písečných dun

  27. 4. 2017 14:35

  Praha – Velice pozitivní odezvu vzbudila u závodníků odtajněná trasa jubilejního 40. ročníku Rallye Dakar, který startuje v peruánské Limě. Účastníky slavného závodu čeká mnohem více písečných dun na úkor zabahněných silnic. Rallye zároveň bude prodloužena ze dvanácti na čtrnáct etap a uskuteční se 6.-20. ledna 2018.

 • Změny v itineráři Dakaru. Začne se o chvíli později, po pěti letech se pojede v Peru
  Změny v itineráři Dakaru. Začne se o chvíli později, po pěti letech se pojede v Peru

  22. 3. 2017 18:31

  Paříž – Do startu zbývá ještě spousta času, organizátoři Rallye Dakar ale už odhalili itinerář pro rok 2018. Po pěti letech se do ní vrátí Peru. Slavný závod bude tvořit mezi 6. a 20. lednem čtrnáct etap a kolona projede třemi jihoamerickými státy, již zmiňovaným Peru, Bolívií a Argentinou.

 • Nikdy neříkej nikdy. Macháček už zase sní o Dakaru
  Nikdy neříkej nikdy. Macháček už zase sní o Dakaru

  14. 3. 2017 13:03

  Praha - Před několika měsíci se Josef Macháček chystal na svůj poslední start na Rallye Dakar. Pak ale havaroval a skončil v nemocnici. Pětinásobný vítěz kategorie čtyřkolek nic nevzdává a doufá v další start na slavné soutěži. Ale jen za předpokladu, že bude zdravotně v pořádku. V pondělí jej čeká ve vinohradské nemocnici v Praze operace ramena a poté dvouměsíční rekonvalescence.

 • ČT sportcast: Dětský sen i noční můra. Kvapil se už ale těší na další Dakar
  ČT sportcast: Dětský sen i noční můra. Kvapil se už ale těší na další Dakar

  10. 2. 2017 20:00

  Lukáš Kvapil si letos splnil dětský sen. Na motorce se coby závodník poprvé podíval se na slavnou dakarskou rallye. Jenže během několika dnů se ze snu málem stala noční můra. Poté, co v druhé etapě pomáhal zachraňovat zraněného italského motocyklistu Domenica Cipolloneho, u kterého čekal tři hodiny a dal mu i svou zásobu vody. Sám pak kvůli vyčerpání přehlédl díru v písku, havaroval a zlomil si nos a poranil rameno. "Už se ale těším na příští ročník," přiznává. O svém příběhu, závodění na Dakaru i zkušenostech ze zahraničních misí ve službách české armády pohovořil sympatický a skromný Lukáš Kvapil v dalším dílu pořadu ctsport.cz.

 • Macík: Být v desítce je vrcholová úroveň, na další Dakar se už chystám
  Macík: Být v desítce je vrcholová úroveň, na další Dakar se už chystám

  3. 2. 2017 16:33

  Praha – Martin Macík mladší byl sice hned po příletu z letošního Dakaru rád, že už má extrémně těžký závod za sebou, po týdnu už by ale do kamionu vlezl znovu. Na příští ročník rallye se proto začal připravovat už nyní. Navíc chce absolvovat i další soutěže a udržet si dobrou fyzickou kondici. Nejnáročnější věcí po příjezdu do Česka tak pro něj bylo počasí, jehož výkyvů si v Jižní Americe zažil až až. "Dva dny jsem tu klepal takovou kosu, že jsem nevěděl, co s tím mám dělat. Zima byla na mě obrovská," uvedl v rozhovoru pro web ctsport.cz.

Diskuse diváků
 • PETR 10. 3. 2013 10:48

  Poznámka

  PROSÍM VÁS, VYMĚŇTE TOHO MODERÁTORA, ABSOLUTNĚ SE K TOMUTO POŘADU NEHODÍ... NAVRHL BY…

 • Kulový blesk 30. 1. 2013 22:26

  Směroplatný?

  Vážně jste použili slovo směroplatný? Proboha pane Zíto...

 • Tad 29. 1. 2013 09:45

  AER

  no nemohu si pomoc ale zlatej zavod Africa eco race zadny dohady nesmysly pekn…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 60 minut – Rok výroby: 2013
Žánr: Sport
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje