V pátek opustíme studio a vydáme se do neznámých vod Baťova kanálu ve Veselí nad Moravou. Současně také pozveme na Mezinárodní folklórní festival Strážnice, který se koná jen o pár kilometrů vedle.

Obsah dílu

Přehrát vše

Na vlnách se pravidelně vozí veslařka-skifařka Miroslava Topinková Knapková, i když ne na těch folklorní. Na druhou stranu by asi neřekla, že se "vozí". Taková olympijská projížďka třeba v Londýně roku 2012 ji totiž stála mnoho úsilí a fyzického přemáhání, které ale nakonec stálo za to. Získala totiž zlatou medaili! Teď se ale chystá na jiný závod s časem …už brzy totiž přivede na svět možná další sportovní naději. Víc už ale řekne sama v pátečním Dobrém ránu se Soňou a Ondrou z Baťova kanálu.
Ten představí jeho ředitel Vojtěch Bártek, který poukáže na jeho zajímavou historii i pozve k jeho rekreačnímu využití v současnosti. Starosta města Veselí nad Moravou Miloš Kozumplík zase pozve na zajímavé letní aktivity, které pro turisty i místní ve Veselí připravují.
Šéfkuchař Dušan Kuba si připravil skvělé letní menu z bezpeckových melounů, které si zvládnete v podstatě připravit třeba i cestou na některém z hausbótů, které si na Baťově kanále můžete půjčit. Co všechno řízení a obsluha takového plavidla obnáší, vysvětlí Zbyněk Súkup.
No a rozhodně nevynecháme ani tu vlnu folklorní! V blízké Strážnici se totiž koná další, konkrétně 72. ročník Mezinárodního folklorního festivalu, kam se už od čtvrtka sjíždějí soubory z celého světa. Co můžete na letošním strážnickém festivalu vidět a slyšet prozradí ředitel Národního ústavu lidové kultury Martin Šimša a tajemník festivalu Petr Horehleď. Současně představíme i jeden z vystupujících souborů SLPT Radošov, který nám předvede tradiční lidové písně a tance.
Program máme nabitý, tak se nezapomeňte dívat i v pátek od 5:59 na ČT2, Ondra a Soňa už se na vás těší!

Chat

Stopáž150 minut
Rok výroby 2017
 L HD