Jeden z nejkřehčích materiálů, se kterým výtvarníci pracují je i sklo. Jak se s ním zachází prozradí významný a skvělý sochař a sklář Rony Plesl. Nesahat! Křehké!

Obsah dílu

Přehrát vše

Nesahat! Stojí u většiny exponátů v muzeích a galeriích. A to stejné platí i pro designové skleněné skvosty z dílny Ronyho Plesla. Jak se daří vedoucímu Ateliéru skla UMPRUM a co stojí za jeho světovým úspěchem se, řekne ve čtvrtečním vysílání.
Kůži křehkou, jako jsou křídla motýlů, mají i pacienti s diagnózou EB (Epidermolysis Bullosa). Podle toho nese i svůj český název: Nemoc motýlích křídel. Co všechno je s touto nemocí spojené, jak pomáhá těmto lidem i organizace Debra ČR a v jakém režimu funguje specializované EB centrum Fakultní nemocnice Brno, vysvětlí Lucie Marková a Hana Bučková.
Maminky i babičky nerady vidí, když jim někdo šátrá v míse, ve které právě připravují nějaké sladké dobroty. Jak často budou muset pohrůžku "Nesahat!" použít i cukráři Renata Zaoralová a Vladislav Vaverka při vysílání, uvidíte ve čtvrtek.
Veronika Jančová představí nejnovější filmové premiéry a Michaela Paučo s ředitelem Moravské galerie pro změnu pozvou na Muzejní noc nejen v Brně.
Opatrní musíte být i při manipulaci s ostatními vzácnostmi a klenoty, jako jsou třeba stará auta. Jednoho veterána z kategorie "youngtimer" přiveze ukázat i Lubor Kos a pozve na akci Legendy 2017.
Vstávejte s námi i ve čtvrtek, nebudete litovat!

Chat

sochař, sklář, pedagog

Rony Plesl

Ve čtvrtek 18. května 2017


Stopáž150 minut
Rok výroby 2017
 L HD