Víkendový výlet devíti kamarádů na místa, kde kdysi trávili dlouhé roky svého života (2014). Hrají: J. Tříska, L. Munzar, P. Nárožný, L. Haverl, O. Vlach, P. Kostka, L. Trojan, L. Mrkvička, F. Němec, I. Janžurová, E. Vášáryová, J. Obermaierová, D. Syslová a další. Scénář J. Stránský a H. Bočan. Kamera V. Holomek. Režie H. Bočan

Devět kamarádů a jejich rodiny se chystají na víkendový výlet do přírody. Mají s sebou stany, maso na rožnění, dobrou mysl. Všechny pojí dlouholeté přátelství, které vzniklo za zvláštních, dnes už naštěstí neopakovatelných okolností. To přátelství opravdu prověřila léta. Věk našich hrdinů se pohybuje kolem osmdesátky. Ale příběh není jen o dobré pohodě a přátelském vtipkování. Nebo o napínavé záchraně zvídavého kluka, který uvízl na skále. Číhá v něm detektivní záhada, kterou je třeba na místě vyřešit. Nakonec se viník odhalí sám, ale my vidíme, že soudit se má opatrně a se znalostí všech okolností. Film přispívá k posílení paměti národa a je pozoruhodný svým opravdu hvězdným obsazením.

Spoluautor televizního filmu Piknik, scenárista a spisovatel Jiří Stránský oslavuje 12. 8. své životní jubileum, srdečně blahopřejeme.

Rozhovor s herci a tvůrci

Rozhovor s herci a tvůrci

Scenárista Jiří Stránský, režisér Hynek Bočan a herec Petr Nárožný vyprávějí o vzniku snímku.

Více na portálu ČT24Hynek Bočan
režisér

Hynek Bočan

* 29. 4. 1938


Jiří Stránský
spisovatel a scenárista

Jiří Stránský

* 12. 8. 1931


Stopáž80 minut
Rok výroby 2014
 ST AD
ŽánrFilm | 15+