Unikátní výpověď režiséra Jiřího Krejčíka o herci, který byl objevem českého filmu první poloviny 60. let 20. století

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Unikátní svědectví režiséra Jiřího Krejčíka o herci, který byl velkým objevem českého filmu první poloviny 60. let, a v roce 1967 se rozhodl pro emigraci. Čím začínající herec Vladimír Pucholt zaujal tehdy již známého filmového režiséra? Jaké peripetie provázely Pucholtovo účinkování v Krejčíkových filmech? A jaké byly okolnosti Pucholtovy emigrace? Barvité vyprávění tehdy čtyřiadevadesátiletého režiséra doplňují vzpomínky herce Jana Kačera.

Jiřího Krejčíka Vladimír Pucholt

Dokumentární film Můj Vladimír Pucholt je posledním a za života režiséra Jiřího Krejčíka již bohužel ne zcela dokončeným filmem. Autor na něj dlouho před realizací pomýšlel, ale Vladimír Pucholt, i když měli s panem Krejčíkem blízké vztahy, s natáčením nesouhlasil s tím, že jsou důležitější témata a osobnosti, které by si filmové zachycení zasloužily.

Jiří Krejčík se přesto do realizace dokumentu pustil a vznikl tak celkem netradiční dvojportrét – sledujeme autorovo vzpomínání na oblíbeného herce a spolupráci s ním v šedesátých letech, spolu s ním si připomeneme Pucholtovy divadelní a filmové role, ale zároveň se leccos dozvíme o samotném režisérovi. Hlavně o tom, jak se střetával s byrokratickým šimlem na tehdejší DAMU a jak o každou roli pro Pucholta musel bojovat vlastně proti všem.

V dokumentu jsou kromě cenného svědectví Jiřího Krejčíka uvedeny ukázky z filmů, v nichž Vladimír hrál, a kromě toho nespočet fotografií civilních i z divadelních představení. Úsilí vložené do realizace a slibný potenciál filmu byly proto důvodem, proč se ČT nakonec rozhodla nedokončený film odvysílat.

S pokorou a empatií nejen k materiálu, ale i autorovi, dovedli dokument k vysílatelné podobě v krejčíkovských intencích střihač Miloslav Liška a režisérka Jana Hádková.

Jiří Krejčík
režisér, scenárista a herec

Jiří Krejčík

* 26. 6. 1918

† 8. 8. 2013


Vladimír Pucholt
herec a lékař

Vladimír Pucholt

* 30. 12. 1942


Stopáž52 minut
Rok výroby 2015
 ST HD
ŽánrDokument