Echo Pražského jara 2012

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kaleidoskop okamžiků, rozhovorů a postřehů z 67. ročníku mezinárodního hudebního festivalu

Přehrát video

Festival Pražské jaro trvá už tradičně od 12. května do 3. června. Pro většinu z nás ale není bohužel možné navštívit všechny koncerty a akce festivalu, protože je jich často i několik během jednoho dne. A právě proto je tady magazín Echo Pražského jara, který vás v 10 dílech seznámí se vším zajímavým, co se v průběhu festivalu koná, a navíc vás nechá nahlédnout i do zákulisí příprav, a hlavně vám zprostředkuje i rozhovory s významnými interprety, ke kterým bystese běžně vůbec nedostali. Jinými slovy sledováním Echa Pražského jara vám neunikne vůbec nic z tohoto festivalu.

Více na portálu ČT24

 • Na konci Pražského jara mají zásluhu i Šporclovy modré housle

  4. 6. 2012 08:21

  Praha- Poslední tóny letošního 67. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro zazněly v neděli ve vyprodané Smetanově síni Obecního domu v Praze. Skladby Čajkovského, Dvořáka a Janáčka provedl Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pod taktovkou Zdeňka Mácala.

 • Bělohlávek na Pražském jaru naposledy s orchestrem BBC

  20. 5. 2012 22:18

  Praha – Jedním z vrcholů letošního Pražského jara je vystoupení Symfonického orchestru britské BBC s dirigentem Jiřím Bělohlávkem. V Obecním domě pod jeho taktovkou zazní vůbec poprvé Sukova skladba Zrání. Bělohlávek se tak přitom s tělesem loučí. Na podzim se vrací k České filharmonii, pro kterou žádá více peněz. Prohlásil, že doufá, že ministr Kalousek dodrží slovo a zvýší filharmonikům mzdy.

 • Gruberová sklidila bouřlivé ovace

  20. 5. 2012 12:41

  Praha - Světoznámá sopranistka Edita Gruberová, která se po čtyřech letech vrátila na festival Pražské jaro, sklidila na včerejším koncertě velké ovace zcela zaplněné Dvořákovy síně pražského Rudolfina. Pětašedesátiletá slovenská zpěvačka, která se roku 1971 rozhodla pro emigraci a přesídlila do Vídně, zazpívala ukázky francouzské a italské opery.

 • Vídeňská filharmonie zdobí Pražské jaro

  15. 5. 2012 08:22

  Praha - Největším lákadlem letošního Pražského jara je koncert Vídeňské filharmonie, který se dnes večer uskuteční ve Smetanově síni Obecního domu. Jeden z nejvýznamnějších světových orchestrů bude řídit slavný dirigent a pianista Daniel Barenboim. Hostování prestižního tělesa je podle odborníků pro Prahu významnou hudební událostí. Ceny lístků na koncert dosahují až téměř pěti tisíc korun, jsou stejné jako na loňský koncert slavné Berlínské filharmonie.

 • Hudba Johna Cage se výborně tříští o historická letadla

  14. 5. 2012 10:20

  Praha  - Hlavní událostí na festivalu Pražské jaro je dnes netradiční koncert v Dopravní hale Národního technického muzea. Přímo mezi exponáty - zavěšenými historickými letadly, nablýskanými automobily a starými motocykly - zahraje Agon Orchestra pod vedením Petra Kofroně. Koncert připomene 100. výročí narození a zároveň 20. výročí úmrtí průkopníka nové hudby a estetiky, skladatele a experimentátora Johna Cage.

Stopáž: 10 minut – Rok výroby: 2012 – P
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje