Předchozí díl | Následující díl

Nevinné lži

Hvězdička

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3  
Sdílet
| Poslat odkaz

Stvořil jsem falešnou hvězdu. Každý má někdy důvod neříct pravdu. Hrají: M. Suchánek, M. Hofmann, T. Voříšková, T. Brodská, B. Poláková a další. Scénář J. Hlaváč a M. Dolenský. Kamera P. Berkovič. Režie M. Dolenský

Čtyřicetiletý novinář (M. Suchánek) se vydává za sedmnáctiletou rebelku. Založí její intimní blog a po nějaké době vydá i knihu podle jejích fiktivních deníků. Obojí se stane mezi teenagery fenoménem. Aby úspěch mohl žít dál, potřebují média znát identitu autorky – a tak je veřejnosti předhozena zástupná mladičká tvář (T. Voříšková), která se do role vžije víc, než bylo zamýšleno. Z původně nevinné recese se stane velká fiktivní hra, které hlavní hrdina sám začíná nebezpečně podléhat.

Foto Dagmar Vyhnálková

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Jak Michal "Pygmalion" Suchánek stvořil Hvězdičku

  15. 3. 2013 15:30

  Jmenuje se Iris. Je charismatická, sexy, pohotová a vtipná. Její blog čtou tisíce náctiletých nanynek. Má jen jednu, zatím skrytou, chybu - neexistuje. Jen ve virtuálním světě a ve fantazii svého "svořitele", čtyřicetiletého bulvárního novináře. Fanouškům je třeba ale předhodit skutečnou Hvězdičku. Michal Suchánek a Tereza Voříšková v hořké komedii o marketingových fíglech, lásce a omylech. 17. března ve 20:00 na ČT1 v rámci filmového cyklu Nevinné lži.

 • Divácká anketa

  Divácká anketa

  Který film z cyklu Nevinné lži vás nejvíce oslovil?

 • Filmy o filmu

  Filmy o filmu

  Producenti Tereza a Jan Vrabelovi jsou autory i hlavními hybateli projektu Nevinné lži. Podívejte se na videa, ve kterých vám přiblíží okolnosti vzniku jednotlivých filmů.

Diskuse diváků
 • Auri 14. 12. 2016 20:58

  Že by český cyberpunk?

  Ač se to drtivé většině lidí nezdá, tak mě celým tímto dílem provázela myšlenka, že je to pravděpodobně j…

 • Lucka 19. 2. 2016 21:52

  Druhý dech

  Nejlepší díl Nevinných lží.

 • Dominik Šácha 29. 11. 2015 10:07

  Ideální žena

  Hodně vyumělkované, ale mít takovou neskutečně silnou a schopnou ženu,... Čiré štěstí. Mít takových že…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 71 minut – Rok výroby: 2013 – D  ST  AD  HD
Žánr: Film | 15+