Tajemství železnic

Krušnohorským Semmeringem do Saska

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 4  
Sdílet
| Poslat odkaz

Martin Dejdar provází pozoruhodným světem na kolejích. Cyklus dokumentů mapujících známá i méně známá místa naší železné dráhy (2012). Připravili J. Slomiany a J. Novák

Cestování po Krušnohoří a Karlovarsku začneme na krušnohorském Semmeringu, tedy trati vedoucí z Karlových Varů do saského Johanngeorgenstadtu. Do Německa se vydáme ještě jednou, a to po stopách zaniklé trati z Křimova do Reitzenhainu. Projedeme se po Moldavské horské dráze, která byla ministerstvem kultury prohlášena kulturní památkou České republiky. Ve Skalné navštívíme poslední provozovanou průmyslovou úzkorozchodnou železnici v České republice, jež vede volnou krajinou, a pokusíme se prodrat zarostlou tratí z Lokte přes Horní Slavkov do Krásného Jezu.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • V Horním Slavkově je dráha elegantním řešením

  7. 8. 2012 08:08

  Horní Slavkov – U Horního Slavkova se po 15 letech budou znovu prohánět vlaky. Rozhodla o tom Správa železniční dopravní cesty. Aby trať byla funkční, musí se do ní investovat asi 25 milionů korun. Železnice má pak sloužit hlavně nákladní dopravě.

 • SŽDC čistí opuštěnou trať Loket–Krásný Jez

  29. 3. 2012 09:09

  Loket – Svitla naděje k obnovení trati z Lokte do Krásného Jezu. Patnáct let už po trati nejezdí vlaky, a přestože úředně stále existuje, Správa železniční dopravní cesty ji v posledních letech neudržovala a dráha zarostla. Nyní však železničáři ze státní organizace s pomocí místních nadšenců, kteří lokálku dlouhodobě propagují, zahájili úklid. O znovuzprovoznění trati ovšem usilují kromě klubu jejích příznivců i místní radnice, některé firmy a také Karlovarský kraj.

Ocenění pro ostravskou dokumentární tvorbu

Klikněte pro větší obrázekNa 20. Národním filmovém festivalu turistických filmů TOUR REGION FILM převzali autoři cyklu Tajemství železnic Zvláštní cenu odborné poroty – Prix Jury.

Foto: Jakub Slomiany

Diskuse diváků
 • Karas 17. 8. 2015 12:16

  trať na Moldavu za bolševika fungovala, tak

  nekecejte Dejdare blbosti.

 • Rado a Majka 15. 11. 2014 17:11

  ...parada :)

 • kos 2. 9. 2014 08:51

  hezký

  roztomilý seriál, až na ten afektovaný projev pana Dejdara. Trošku ubrat.....

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST  AD  HD
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje