Tajemství železnic

Krušnohorským Semmeringem do Saska

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 4  
Sdílet
| Poslat odkaz

Martin Dejdar provází pozoruhodným světem na kolejích. Cyklus dokumentů mapujících známá i méně známá místa naší železné dráhy (2012). Připravili J. Slomiany a J. Novák

Cestování po Krušnohoří a Karlovarsku začneme na krušnohorském Semmeringu, tedy trati vedoucí z Karlových Varů do saského Johanngeorgenstadtu. Do Německa se vydáme ještě jednou, a to po stopách zaniklé trati z Křimova do Reitzenhainu. Projedeme se po Moldavské horské dráze, která byla ministerstvem kultury prohlášena kulturní památkou České republiky. Ve Skalné navštívíme poslední provozovanou průmyslovou úzkorozchodnou železnici v České republice, jež vede volnou krajinou, a pokusíme se prodrat zarostlou tratí z Lokte přes Horní Slavkov do Krásného Jezu.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • V Horním Slavkově je dráha elegantním řešením

  7. 8. 2012 08:08

  Horní Slavkov – U Horního Slavkova se po 15 letech budou znovu prohánět vlaky. Rozhodla o tom Správa železniční dopravní cesty. Aby trať byla funkční, musí se do ní investovat asi 25 milionů korun. Železnice má pak sloužit hlavně nákladní dopravě.

 • SŽDC čistí opuštěnou trať Loket–Krásný Jez

  29. 3. 2012 09:09

  Loket – Svitla naděje k obnovení trati z Lokte do Krásného Jezu. Patnáct let už po trati nejezdí vlaky, a přestože úředně stále existuje, Správa železniční dopravní cesty ji v posledních letech neudržovala a dráha zarostla. Nyní však železničáři ze státní organizace s pomocí místních nadšenců, kteří lokálku dlouhodobě propagují, zahájili úklid. O znovuzprovoznění trati ovšem usilují kromě klubu jejích příznivců i místní radnice, některé firmy a také Karlovarský kraj.

Ocenění pro ostravskou dokumentární tvorbu

Klikněte pro větší obrázekNa 20. Národním filmovém festivalu turistických filmů TOUR REGION FILM převzali autoři cyklu Tajemství železnic Zvláštní cenu odborné poroty – Prix Jury.

Foto: Jakub Slomiany

Diskuse diváků
 • Karas 17. 8. 2015 12:16

  trať na Moldavu za bolševika fungovala, tak

  nekecejte Dejdare blbosti.

 • Rado a Majka 15. 11. 2014 17:11

  ...parada :)

 • kos 2. 9. 2014 08:51

  hezký

  roztomilý seriál, až na ten afektovaný projev pana Dejdara. Trošku ubrat.....

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST  AD  HD
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Osudným tunelem Jana Pernera

sobota 1. 7.

Vlakem po Praze

sobota 8. 7.

Vlakem na dno Želivky

sobota 15. 7.

Další zdroje