Rozhořčené 2012

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

České ženy v radikálně levicové alternativě. Sběrný dokument Davida Vondráčka mapující jeden rok nejen v životech protivládních aktivistek, ale potažmo i celé naší země, kterou během roku 2012 zmítala řada protestů proti současné vládě. Účinkují: Tereza Stöckelová, Ilona Švihlíková, Saša Uhlová, Alena Jiřičná a další

Minulý rok byly tyto ženy na největších protivládních demonstracích v dějinách Česka dost vidět a slyšet. Ilona Švihlíková z Alternativy zdola, Tereza Stöckelová z ProAltu, Alena Jiřičná sympatizující s Ocuppy Prague a Saša Uhlová z Deníku Referendum. V době sametové revoluce dospívaly, dnes zosobňují českou radikální levici. Režiséra David Vondráčka zajímá, z jakého prostředí mladé ženy pocházejí, jaký je jejich osobní život. A klade si otázku, do jaké míry jejich aktivity oživují občanskou společnost a do jaké míry jsou zaměřeny proti systému liberální demokracie jako takovému…

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Rozhořčené 2012: Jak žijí české ženy tak trochu nalevo?

  22. 2. 2013 15:35

  Českem vloni otřásla řada demonstrací proti současné vládě Petra Nečase. Hlasitě se ozvala různá protestní hnutí hledající alternativu vůči současnému politickému a ekonomickému systému, který se podle mnohých nachází na hraně kolapsu. Do povědomí veřejnosti se pomalu vpisují i tváře a názory několika výrazných žen. Sběrný dokument Davida Vondráčka mapuje jeden rok nejen v životech čtyř protivládních aktivistek, ale potažmo i celé naší země. Rozhořčené 2012 sledujte premiérově v neděli 24. února od 20:00 na ČT2.

 • Švihlíková: Hospodářská politika vlády a ČNB se rozcházejí

  13. 1. 2013 15:28

  Praha - Základním problémem České republiky je, že vůbec nemá definovanou žádnou hospodářskou strategii, a to dlouhodobě, míní ekonomka Ilona Švihlíková. V pořadu Otázky Václava Moravce také zdůraznila, že se neshoduje politika vlády a ČNB. Proti tomu se však ohradil profesor ekonomie Fakulty sociálních věd UK a člen NERVu Michal Mejstřík.

 • Stop vládě bude demonstrovat proti politice i podnikatelům

  30. 10. 2012 14:48

  Praha – Demokracie se zvrtla, tvrdí zástupci odborů a občanských iniciativ sdružených v platformě Stop vládě. Na výročí Sametové revoluce – 17. listopadu proto hodlají uspořádat demonstraci proti vládě, která podle nich nepřispívá ke spokojenosti společnosti, a proti nespravedlivému hospodaření. To je podle iniciativy ProAlt výsledkem ekonomické transformace, která přelila část veřejného bohatství do kapes podnikatelům.

 • Kritika vlády, odborů i plány na reformu České televize

  17. 5. 2012 08:09

  Praha – Přestože počasí setkáním pod širým nebem příliš nepřeje, sešly se včera v Praze na Andělu k veřejné debatě zástupců platformy Stop vládě s občany desítky lidí. Diskuse se protáhla na více než dvě hodiny a kromě důchodové reformy, která byla na programu, se dotkla i celé řady dalších témat. Diskutující lidé se pustili nejen do vlády, ale i do samotných odborů. "Co bude dál, až svrhnete vládu? Máte připravenou nějakou jinou?," znělo například z publika. Ekonom a zástupce občanské iniciativy ProAlt Jiří Šteg se pustil i do České televize. Požadoval zásadní reformu dozoru nad ní.

 • "Už nežijeme v demokracii," říká Stéphane Hessel

  22. 3. 2012 11:12

  V současnosti postupně jedna země za druhou opouští model demokracie, jak byl ustaven po druhé světové válce. Místo sociálních jistot, svobodných médií a především morálních pravidel dnes nastupuje vláda gigantických finančních institucí a ochrana jejich zájmů. Pobouření nad současnou situací sepsal jeden ze spoluautorů Všeobecné charty lidských a občanských práv, Stéphane Hessel, do své knihy Rozhořčete se!. Útlý spisek, původně určený především pro francouzské čtenáře, si získal pozornost mladé generace po celém světě a nastartoval řadu protestních hnutí. V exkluzivním rozhovoru pro Českou televizi hovořil o své vizi světa Stéphane Hessel se Zdeňkem Velíškem.  

 • "Chceme obnovit levici jako smysluplný politický přístup," říká Tereza Stöckelová

  27. 8. 2010 16:26

  Už přes tisícovku intelektuálů podepsalo prohlášení Společnost se škrtnout nedá Iniciativy pro kritiku reforem a na podporu alternativ (ProAlt). Ta kritizuje vládu Petra Nečase za to, že přemýšlí o lidech jako o číslech v účetních výkazech a pracuje na rozkladu veřejného sektoru. Podle výzvy ProAltu k vláda zapomíná na hodnoty, které jsou daleko důležitější než ekonomický růst, jako je vztah k přírodě, úroveň vzdělání či vědy. Iniciativa ProAlt nechce však zůstat jen nějakým diskusním fórem, naopak chce spojit odbornou činnost s protestními aktivitami a postupně aktivizovat společnost. S mluvčí Iniciativy ProAlt socioložkou Terezou Stöckelovou hovořil v pořadu Před půlnocí z 25. srpna Petr Fischer.

Diskuse diváků
 • civrdoin 5. 2. 2016 17:32

  Uhlová

  Uhlová je ultralevicová dcera ultralevicového Uhla - komunisty-marxisty

 • Oskar 15. 1. 2016 13:02

  Frustrace

  vzpoměl jsem si na slova sterého pana profesora Vyskočila: veškeré války na světě pramení z …

 • olga 7. 1. 2015 22:51

  kritizovat je snadné...

  Paní Švihlíková mě učila na VŠ a byl to jeden z nejlepších pedagogů, kteří mě učili. Kéž by takových bylo v…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.