Předchozí díl | Následující díl

Návraty dokumentaristů

Alena Hynková

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Včera, 8. dubna, ve věku šestašedesáti let zemřela dokumentaristka, scenáristka a dramaturgyně Alena Hynková. Na svém kontě má víc než sedm set dokumentů. Pracovitá, zaťatá, vždy na svém místě. Zůstalo nám po ní velké dílo

Režisérka Alena Hynková, která je zároveň autorkou myšlenky celého cyklu Návraty, se v tomto díle zamýšlí nad vlastními filmy, které jí obohatily či proměnily jak po autorské, tak po lidské stránce. Dlouholetá spolupracovnice České televize tak rekapituluje svou rozmanitou a úspěšnou kariéru dramaturgyně a televizní režisérky. Hodnotí své setkání s Otomarem Krejčou a vrací se také k jedné ze svých nejstarších dokumentárních prací s názvem Tam na Pasečné. Ohlíží se i za filmem Naši Němci a jejich Češi, v němž promýšlela citlivější aspekty česko-německých vztahů. Dotýká se znovu také romské problematiky, které se před lety věnovala ve filmu Český západ. Uvidíme ale i kratší ukázky z mnoha dalších jejích zajímavých, objevných a nápaditých děl. Dokument je rámován rozhovorem Aleny Hynkové s dramaturgyní cyklu Veronikou Sobkovou a stává se zároveň obecnější úvahou o smyslu dokumentárního filmu jako takového. Co bylo a je na povolání dokumentární režisérky a dramaturgyně celoživotně nejhodnotnější?

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Zemřela Alena Hynková, filmařka spojená s Českou televizí

  9. 4. 2014 11:20

  Praha - Ve věku 66 let zemřela Alena Hynková. Scenáristka, dramaturgyně a režisérka spojená s Českou televizí. Odešla po dlouhé těžké nemoci. Poslední rozloučení se bude konat v pondělí 14. dubna od 13:00 v kostele sv. Jiljí v Husově ulici v Praze. Podílela se mimo jiné na dokumentárních cyklech Ženy Charty 77 nebo Neznámí hrdinové. Díl z druhého zmíněného cyklu, režírovaný Alenou Hynkovou, odvysílá ČT24 v neděli 13. dubna ve 21:00.

Diskuse diváků
 • Dagmar Nosková 17. 6. 2014 10:55

  Cirhosa jater a nádor

  Mému bratrovi diagnostikovali cirhosu jater a nádor na játře.Nedávají mu žádnou šanci. Já věří…

 • lucciee23 6. 5. 2014 20:10

  nelze prehrat

  Rada bych se na to podivala... je nejaka moznost??

 • Pavla Kopecká 2. 9. 2013 13:42

  breussova metoda

  Tato metoda je velice zajímavá. Právě teď jsem se dozvěděla, že můj otec má rakovinu plic a léka…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Kdo byla…
Alena Hynková
Alena Hynková

režisérka, scenáristka a dramaturgyně

* 25. 5. 1947

† 8. 4. 2014

Související pořady