Zahrada pod lupou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

RADY ODBORNÍKŮ

Vlastíkovy zimní čajíčky

3. 3. 2012

Konec dlouhé zimy se blíží a mnozí z nás jsou unavení a smutní. Uvaříme si čajíček, po kterém se nám bude daleko lépe čekat na jaro. Odskočíme si do zahrádky pro pár přísad. I když je ještě taková zima a spousta sněhu, tak správný čaroděj vždycky nějakou bylinku najde.

Vlastíkovy zimní čajíčkyBěhem zimy trápí většinu z nás respirační choroby, kašleme, chraptíme. Na kašel je úžasný čaj z proskurníku lékařského. Tuto rostlinu mnoho z nás pěstuje na zahrádce. Je to nádherná dvouletá bylina, která dorůstá výšky až přes dva metry. Stonek bývá obsypán velkými fialovo černými květy, které když uschnou, jsou úplně černé. Z těchto květů si uvaříme skvělý zimní čaj. Proskurník zalijeme horkou vodou, počkáme až se vyluhuje. Dostaneme úplně černou tekutinu. Květy vylovíme, překážely by nám v pití a úplně černou vodu jako kouzlem proměníme trochou citronu. Dostaneme krásně růžový až červený čajíček, který je ještě zdravější, protože obsahuje citron se spoustou vitaminu C. A teď nám teprve bude chutnat.

Vlastíkovy zimní čajíčkyKonec dlouhé zimy se blíží a mnozí z nás jsou unavení a smutní. Uvaříme si čajíček, po kterém se nám bude daleko lépe čekat na jaro. Odskočíme si do zahrádky pro pár přísad. I když je ještě taková zima a spousta sněhu, tak správný čaroděj vždycky nějakou bylinku najde.

Vlastíkovy zimní čajíčkyI pod sněhem a ledem jsou zelené lístečky. Tak objevíme trochu třezalky, to je úžasná bylinka na deprese. Ještě zkusíme pod sněhem objevit mateřídoušku, ta má antiseptické účinky. Je to ale i bylinka, už podle názvu, - mateří douška - takové dobré nálady, pohody a uklidnění. Také pod sněhem je docela krásně zelená. A hlavně pořád krásně voní. I levandule má antidepresivní účinky, také pomůže zbavit se zimní nálady. Všechny bylinky dáme do skleničky a jenom je zalijeme horkou vodou.

Dobrou chuť!

Autor: Vlasta Šindelář, zahradnictví Teplá

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST  HD
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.