Heydrich - konečné řešení

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11  
Sdílet
| Poslat odkaz

Scenáristé

Doležal Miloš (*1970), básník, spisovatel a publicista. Absolvoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Jako redaktor Českého rozhlasu je autorem a spoluautorem řady pořadů zaměřených na období druhé světové války a historii socialistického Československa.

Koura Petr (*1978) vystudoval historii a politologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Jako historik působil v Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR a v Ústavu pro studium totalitních režimů. Zabývá se dějinami Protektorátu Čechy a Morava s přesahem do padesátých let. V roce 2003 vydal přepracovanou verzi své diplomové práce pod názvem Podplukovník Josef Balabán. Život a smrt velitele legendární odbojové skupiny „Tři králové“. Je spoluautorem publikací Žádáme trest smrti! Propagandistická kampaň provázející proces s Miladou Horákovou a spol. (Praha 2008) a České Vánoce. Od vzniku republiky do sametové revoluce (Praha 2010). Spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem.

Kučera Vladimír (*1947), novinář a publicista. Dlouhodobě spolupracuje s Českou televizí. Je moderátorem a hlavním scénáristou diskusně-publicistického cyklu Historie.cs. Jako scénárista se podílel i na cyklu Neznámí hrdinové. Je komentátorem internetového portálu ČT24.

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Dokument