Zprávy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 29  
Sdílet
| Poslat odkaz

Co večer uvidíte – přehled nejzajímavějších zpráv, které vás čekají v regionálních i celostátních Událostech.

V současné době nelze video přehrát.

Další zprávy na portálu ČT24

 • Uprchlík Wolf nepřesvědčil o nevině. Také Ústavní soud zamítl jeho stížnost
  Uprchlík Wolf nepřesvědčil o nevině. Také Ústavní soud zamítl jeho stížnost

  20.8.2014 12:33

  Brno - Bývalý poslanec sociálních demokratů Petr Wolf, který se vyhýbá vězení a je na něho vydaný mezinárodní zatykač, definitivně nepřesvědčil soudy o své nevině. Ústavní soud zamítl jeho stížnost proti rozhodnutí Nejvyššího soudu, ve které si stěžoval na porušení práva na spravedlivý proces. Nejvyšší soud předtím odmítl jeho dovolání proti verdiktu Vrchního soudu v Olomouci, který ho odsoudil za zneužití jedenáctimilionové dotace k šesti rokům vězení.

 • Transparency brojí proti volebním podvodům. Zřídila speciální web
  Transparency brojí proti volebním podvodům. Zřídila speciální web

  20.8.2014 12:30

  Praha - Společnost Transparency International hodlá podrobně mapovat způsob, jakým strany financují své kampaně do podzimních voleb. Na webu www.transparentnivolby.cz spouští monitoring, do kterého se může zapojit také veřejnost - tím, že nahlásí volební podvody. Podle zástupců organizace hrozí manipulace hlavně na severu Čech a Moravy. Transparency kritizuje také kampaň pražského magistrátu "Víte, že...", která za peníze města propaguje TOP 09.

 • Další páka Hamasu: vyhrožuje cíleným útokem na letiště v Tel Avivu
  Další páka Hamasu: vyhrožuje cíleným útokem na letiště v Tel Avivu

  20.8.2014 12:27

  Jeruzalém - Ozbrojené křídlo palestinského hnutí Hamas vydalo novou hrozbu: objektem jeho raketových útoků se má stát letiště Ben Guriona v Tel Avivu. Už včera jedna z balistických střel k areálu zamířila, pokus ale tak jako v jiných případech zneškodnil izraelský protiraketový štít Iron Dome. Přesto Hamas míní další zacílení na mezinárodní dopravní uzel vážně a vyzval letecké společnosti, aby se letišti vyhýbaly. Klid zbraní mezi Izraelci a palestinským Hamasem tak skončil po víc než pěti dnech - ze strany Hamasu novou sérií raketové palby, z Izraele pak odvetnými nálety.

 • Výbuch islandské sopky je prý na spadnutí, může ohrozit letadla
  Výbuch islandské sopky je prý na spadnutí, může ohrozit letadla

  20.8.2014 12:00

  Reykjavík - Seizmologové na Islandu varují před blížící se erupcí sopky Bárdarbunga. Jen od soboty zaznamenali na tři tisíce otřesů. Jeden z nich podle agentury APA dosáhl hodnoty tří stupňů Richterovy škály, která je považován za kritickou. Lidé mají být z okolí vulkánu evakuováni. Kdy přesně sopka skutečně exploduje, se zatím nedá s jistotou určit. Hrozí i výbuch pod ledovcem, což by mohlo vést k záplavám a k uvolnění prachu do ovzduší. Ohrožena by pak mohla být letecká doprava na celém světě.

 • Irák žádá svět o pomoc v boji s radikály, Kurdové se vrací do vlády
  Irák žádá svět o pomoc v boji s radikály, Kurdové se vrací do vlády

  20.8.2014 11:37

  Bagdád - Kurdští ministři ukončili bojkot a vrátili se do irácké vlády. Oznámil to ministr zahraničí Hošjar Zibarí. Politici kabinet opustili v červenci na protest proti vládě dosluhujícího premiéra Málikího. Irácká diplomacie nyní žádá mezinárodní společenství o pomoc v boji se skupinou Islámský stát (IS). Ta je podle ní hrozbou nejen pro irácké menšiny, ale i pro celý svět.

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2011 – P  ZJ
Žánr: Zpravodajství
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu