Zprávy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 29  
Sdílet
| Poslat odkaz

Co večer uvidíte – přehled nejzajímavějších zpráv, které vás čekají v regionálních i celostátních Událostech.

V současné době nelze video přehrát.

Další zprávy na portálu ČT24

 • Zaorálek k Číně: Na dialog o lidských právech nelze rezignovat
  Zaorálek k Číně: Na dialog o lidských právech nelze rezignovat

  31.10.2014 13:05

  Praha – Česká republika bude i nadále ve vztahu k čínským představitelům pokračovat v rozhovorech o dodržování lidských práv. Na tento dialog nelze rezignovat. Ve sněmovně to dnes prohlásil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) v reakci na nedávné výroky prezidenta Miloše Zemana pro čínskou státní televizi. Zeman při své několikadenní návštěvě Číny uvedl, že přijel, nikoli aby poučoval o lidských právech, ale aby se naopak naučil, jak stabilizovat společnost.

 • V Arménii zadrželi Soghojana, do ČR ale nepojede
  V Arménii zadrželi Soghojana, do ČR ale nepojede

  31.10.2014 12:52

  Jerevan – Arménští policisté zadrželi ve čtvrtek v Jerevanu Andranika Soghojana, takzvaného vora v zakoně, který dostal v České republice 22 let za objednávku vraždy. Soghojan měl nastoupit do vězení v září, evropský zatykač na něj vydal pražský městský soud. Ministerstvo spravedlnosti nebude Arménii žádat o jeho vydání, protože je Arménec a země své občany nevydává.

 • Otřesy na západě Afriky. Burkina Faso pobouřily prezidentské plány
  Otřesy na západě Afriky. Burkina Faso pobouřily prezidentské plány

  31.10.2014 12:50

  Ouagadougou – V západoafrickém Burkina Fasu demonstrují desetitisíce lidí; žádají pád prezidenta Blause Compaorého, který si chtěl prodloužit prezidentský mandát ústavním dodatkem. Od tohoto záměru sice ustoupil, vést chtěl ale přechodnou vládu do voleb příští rok – opět k nelibosti občanů. Během protestů zemřelo třicet lidí.  

 • Tichá intifáda v Jeruzalémě? Izrael částečně otevřel Chrámovou horu
  Tichá intifáda v Jeruzalémě? Izrael částečně otevřel Chrámovou horu

  31.10.2014 12:48

  Jeruzalém - Izrael znovu otevřel vstupy k jeruzalémské mešitě Al-Aksá. Omezil je ale jen na muže starší padesáti let a na ženy. Muslimové se ve velkém počtu přicházejí modlit, protože je páteční sváteční den. Palestinští politici čtvrteční uzávěru označili za akt srovnatelný s vyhlášením války a přední palestinské strany vyzvaly k protestům. Někteří izraelští politici hovoří o tom, že v Jeruzalémě už běží tichá intifáda, tedy protiizraelské lidové povstání.

 • Brněnská nemocnice nabídla poprvé operaci srdce v přímém přenosu
  Brněnská nemocnice nabídla poprvé operaci srdce v přímém přenosu

  31.10.2014 12:46

  Brno – Operace srdce se dnes poprvé v živém přenosu objevila na internetu v rámci projektu Kardio.TV. Zákrok provedli lékaři Fakultní nemocnice Brno, kteří pomáhají pacientce s významným zúžením srdečních cév. Dosud mohli přenosy operací sledovat pouze odborníci a lékaři. Přímý přenos kolem 12:45 skončil - záznam bude ke zhlédnutí v sekci Video archiv. Nemocnice si od spuštění projektu Kardio.TV slibuje větší osvětu v oblasti kardiovaskulárních chorob. Právě tento typ onemocnění označují experti za nejčastější příčinu úmrtí v Česku.

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2011 – P  ZJ
Žánr: Zpravodajství
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu