KULTURA S DVOJKOU

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Váš aktuální průvodce světem umění

V úterní Kultuře s Dvojkou vás nejdříve pozveme na souhrnnou výstavu české grafiky do Clam-Gallasova paláce v Praze. Vůně tištěného papíru, velká škála technik a experimentů. To je současná česká grafika, která se neustále vyvíjí. Její tvůrce za to hodnotí každoročně soutěž Grafika roku. I letos nadělovala v osmi kategoriích. Cenu Vladimíra Boudníka, pojmenovanou po průkopníkovi netradičních technik, získal František Hodonský.

Oficiální premiéra hry o vzletech i pádech jednoho života s názvem UP END DOWN, volně inspirovaná filmem Wima Wenderse Nebe nad Berlínem, byla plánována už před Vánoci. Protagonistka souboru Cirk La Putyka si ovšem těsně před tím zlomila nohu. Celá tato událost a tím pádem i posunutí premiéry na únor jen dokazuje, jak je disciplína nového projektu náročná. Projekt La Putyka vychází z disciplíny cirque nouveau. Je to akrobacie, tanec a divadlo v originálním pojetí.

Režisér Hynek Bočan točí čtvrtou sérii Zdivočelé země. Celý seriál mapuje historii naší země od roku 1945. Poslední, 4. série začíná v roce 1990 a v tomto roce také epilogem končí. Hynek Bočan přijde jako host do studia.

A na závěr vás zavedeme do centra současného umění – do pražského DOXU, kde vystavuje ozvučené designové instrumenty Michal Cimala. Nástroje z novodurových trubek a tzv. snowguitars doplňují fotografie, texty písní i scénář k videoklipu. Multimediální výtvarník vydal k výstavě taky originální hudební nahrávku. Hudba, kresba, texty i videa se v Cimalově tvorbě navzájem doplňují a prolínají.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jaroslav 13. 11. 2011 14:40

  Žebro Karla posledního

  Je úplný nesmysl zařazovat jakýsi ostatek Karla Posledního do pořadu o kultuře. To jen do pořadu o nábožens…

 • Michal 24. 10. 2011 20:04

  milé překvapení

  Vřelý pozdrav celé redakci. Díky za dnešní reportáž o p. Oujezdském. Byla pro mne milým překvap…

 • Jana Smrčková 21. 7. 2011 22:56

  OD VIŠNÍ DP VIŠNÍ ČT2

  Díky Janě Borškové a ČT 2 za uvedení dokumentu "Od višní do višní",jsem nadšena čistotou a…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu