Navigace

Hrát hru

Anketa

Které kritérium je pro vás při volbě seriálu, kterému pošlete svůj hlas, rozhodující?

6 % 28 hl. žánr 13 % 58 hl. herecké obsazení 4 % 17 hl. scénář 23 % 98 hl. námět 26 % 113 hl. celkové zpracování 1 % 4 hl. výroky autorského týmu 27 % 115 hl. výroky poroty Celkem 433 hlasy

Tento díl ve vysílání

ČT1 Sobota 3. 12. 2011 v 20:00

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Sledujte po internetu

Ambasáda

Subnavigace

Reportáž z natáčení

Úvodní večer

Semifinále (1. část)

Semifinále (2. část)

Finále

Komediální crazy seriál

Na ostrově Lopuco kdesi v Atlantickém oceánu leží hned dva, ještě k tomu znepřátelené státečky. Demokratická republika Lopuco (DRL) a Nová demokratická republika Lopuco (NDRL). V jednom vládne tvrdou rukou Prezident Gustavo Cesarea Brutada a v druhém ještě tvrdší rukou Diktátor Adolfo Vycastro Brutada, jinak Prezidentovo dvojče. Vztahy mezi oběma polovinami ostrova jsou napjaté, protože původně jednotná země byla rozdělena v důsledku Diktátorova pokusu o bratrovo svržení.

Seriál se odehrává na lopucké ambasádě v Praze, která je sídlem jak Diktátorova, tak (přes chodbu) Prezidentova Lopuca. Lopučtí diplomaté zajišťují každodenní chod svých ambasád a řeší vzniklé problémy. To v českém prostředí občas není jednoduché, protože účinné, přímočaré metody z domova, kde je dovoleno téměř vše, naráží na českou legislativu. To ovšem neznamená, že v Česku nelze svých záměrů dosáhnout, naopak. Jenom je potřeba vědět, jak na to.

Na snaze lopuckých diplomatů o zajištění každodenního chodu svých ambasád a řešení problémů v českém prostředí by se Ambasáda chtěla stát kvalitním satirickým seriálem glosujícím naši společnost.

Tvůrci

Petr Hudský – scénář

Martin Kopřiva – šéfproducent

Petr Mühl – šéfdramaturg

Josef Viewegh – vedoucí dramaturg

Markéta Hájková, Jiří Synek – produkce

Renata Vlčková – vedoucí produkce ČT

Asen Šopov – hlavní kameraman

Voloďa Hruška – architekt

Čtyři otázky pro režiséra Davida Síse:

Čím se liší Ambasáda od současné seriálové tvorby?

Seriál Ambasáda je v dobrém smyslu „jiný“, a přitom ne tím, že to o něm napíše nějaký kritik nebo recenzent. To, že je úplně nový, sarkastický a vtipný, jistě rozpoznají sami diváci a doufám, že to i patřičně ocení. V současné české realitě Ambasáda bohužel nepředstavuje komediální seriál, ale spíše jakési věrné, až drsně dokumentární zrcadlo myšlení a jednání některých „nemocných mocných“.

Který okamžik z pilotního dílu byste rád v několika větách zmínil?

Natáčení vložené originální Lopucké telenovely „Doňa Josefína“, při kterém jsem si s překvapením uvědomil, jaká je to odpovědnost a dřina. Tolik emocí a zvratů vyjádřených navíc beze slov, navíc na naprosto miniaturní ploše, neobsahuje žádný současný český seriál. (Z těch minulých snese srovnání snad jen „Žena za pultem“). Jinak mám moc rád repliku tajemníka Hovorky: Co se týká uzákoněných pitomostí, pane velvyslanče, máme tu mnohem lepší kousky!“ Tahle slova poměrně přesně vyjadřují atmosféru celého pilotního dílu.

V čem bylo jeho natáčení výjimečné?

Téměř ve všem, ale nejvíc ve společném souznění naší báječné herecké party. Kdokoliv z našich vynikajících herců by se mohl stát od minuty skutečným velvyslancem nebo vysokým politikem. Bohužel o to nestojí, ale třeba si to k úlevě nás všech jednou rozmyslí.

Proč by měl dát televizní divák svůj hlas právě Ambasádě?

Protože Ambasáda představuje ten strašně potřebný vítr, který v některých zatuchlých kancelářích možná dokáže vyvětrat. Vypouští to, co v politice hnije za zavřenými dveřmi, s přidanou porcí ironie a nadsázky pěkně na povrch. A navíc má velký potenciál stát se opravdu kultovní záležitostí!

Herci

V hlavních rolích

Dále hrají

Andrea Kalivodová – Doňa Pepina

Jana Pidrmanová – sekretářka

Jaroslava Obermaierová – prodavačka

Fotogalerie

Fotografie z natáčel pilotního dílu seriálu Ambasáda, na kterých můžete vidět Jiřího Lábuse, Vojtu Kotka, Miroslava Táborského, Oldřicha Kaisera, Petra Čtvrtníčeka, Taťánu Vilhelmovou a Jolanu Voldánovou.

Soutěžní kola

Zahajovací večer / 5. 11. 20:00 ČT1

Semifinále I. / 12. 11. 20:00 ČT1

Semifinále II. / 19. 11. 20:00 ČT1

Semifinále III. / 26. 11. 20:00 ČT1

Velké finále / 3. 12. 20:00 ČT1