Kulturama

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Knižní bazar v pražském Biu Oko; Filmový festival Berlinale; Návštěva v galerii Hunt Kastner; Osmdesátiny Miloše Formana

Češi na Berlinale
Česká účast na 62. Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně je velmi skromná, ale přesto ji lze vystopovat. Už tradičně nás zachraňují mladí tvůrci. Letos konkrétně původem Slovinec, absolvent pražské FAMU, režisér Olmo Omerzu. V sekci Forum představil svůj snímek Příliš mladá noc.

Videosochař Jakub Nepraš
Jedním z hostů Kulturamy bude multimediální umělec Jakub Nepraš. Momentálně své práce představuje v pražské galerii Hunt Kastner dílo Landscape – tedy Krajina. Krom toho vystavuje taky na Nové scéně Národního divadla, má taky řadu dalších plánů, které prozradil osobně.

Co čteme aneb Knižní bazar
Představíme taky projekt Co čteme a pozveme do pražského kina Bio Oko. Knižní bazar se stal už tradičním místem k setkávání milovníků literatury v pražském Biu Oko. Princip je jednoduchý, každý může přinést knihy, které už nepotřebuje a odnést ty, které ho zaujmou. Na nápad pořádat tuhle akci přišla Hanka Třeštíková, dcera dokumentaristky Heleny Třeštíkové.

Miloš Forman 80!
Nezapomeneme ani popřát Miloši Formanovi k jeho narozeninám. Vydali jsme se mezi jeho pokračovatele, tedy mladé filmaře. Třeba Roberta Sedláčka, Zuzanu Špidlovou nebo Jiřího Vejdělka. Jak s odstupem času vnímají režisérovu českou a americkou tvorbu?

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

 • Knižní bazar Hanky Třeštíkové aneb Co čteme?

  22. 2. 2012

  Praha – Již tradičním místem setkávání milovníků literatury se stal knižní bazar v pražském Bio Oko. Princip je jednoduchý - každý může přinést knihy, které už nepotřebuje, a odnést ty, které ho zaujmou. Na nápad pořádat tuto akci přišla dcera dokumentaristky Heleny Třeštíkové.

 • Jakub Nepraš tvoří videosochy

  20. 2. 2012

  Praha - Ve své zatím poslední instalaci Landscape (2012) vytvořené pro prostor galerie "Hunt Kastner Artworks" Jakub Nepraš svou tvorbu posouvá na novou rovinu. Centrem autorova zájmu již není výhradně snaha reflektovat a tematizovat neuralgické aspekty současné doby a společností osvojené mechanismy; nyní se zaměřuje především na to "hladký" průběh této reality narušit a směřovat ke společenské transformaci, jež, jak se zdá, je jediným klíčem k přerodu a redefinici současného společensko-ekonomického systému. Výsledek lze vidět v galerii v Kamenické 22, Praha 7 - Letná do 10. března.

 • Všechno nejlepší, Miloši!

  18. 2. 2012

  Praha – Miloš Forman slaví osmdesátiny. Výjimečný režisér a výjimečný člověk. Jeho přátelé, ale i ti, kteří měli to štěstí, že se s ním setkali třeba jen na krátkou, pracovní dobu, o něm hovoří v superlativech, a vždy s úsměvem. Miloše Formana obdivují a hýčkají nejen ti významní a slavní, ale i ti prostí a 'obyčejní', neboť ke všem se tento muž chová se stejnou otevřeností, srdečností a úctou.

 • Berlinale zasáhne Královská aféra

  16. 2. 2012

  Berlín – Letošní skromná česká účast na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně jde do finále. Premiéru má dnes v hlavní soutěžní sekci snímek Královská aféra. Film vznikl v dánsko-české koprodukci a natáčel se převážně v Česku. Druhým želízkem je pak snímek Příliš mladá noc v sekci Forum, na jehož vzniku se podílela i Česká televize.

Diskuse diváků
 • 22. 6. 2013 17:56

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Jiří David 24. 3. 2013 14:53

  obsah

  jako obvykle nechápu výběr obsahu, ze současného umění je zde jen národní galerie a dox, z umělc…

 • Marie Č. 27. 1. 2013 11:12

  Kulturama místo Kultura.cz?

  Dnes - při pohledu do archivu ČT - jsem zjistila, že pořad Kultura.cz zmizel z TV obraz…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 27 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu