Zprávy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 51  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Německo nemá důkazy o americkém odposlechu kancléřčina telefonu
  Německo nemá důkazy o americkém odposlechu kancléřčina telefonu

  22.11.2014 23:59

  Berlín - Němečtí vyšetřovatelé nenašli žádné seriózní důkazy nasvědčující tomu, že by americká Národní bezpečnostní agentura (NSA) odposlouchávala mobilní telefon Angely Merkelové. Údajné odposlechy německé kancléřky přitom zkalily vztahy mezi Německem a USA.

 • Bernské muzeum Gurlittovu sbírku nakonec asi přijme
  Bernské muzeum Gurlittovu sbírku nakonec asi přijme

  22.11.2014 23:02

  Bern - Švýcarské Muzeum výtvarného umění v Bernu nejspíš přijme kontroverzní sbírku výtvarného umění, kterou mu v poslední vůli odkázal Cornelius Gurlitt. Jeho otec získal stovky hodnotných obrazů a soch v době, kdy pracoval pro nacistický režim, a proto dodnes není zcela jasné, zda některé z nich nebyly ukradeny nebo se jich jejich židovští majitelé nevzdali pod tlakem. O rozhodnutí švýcarského muzea informovala agentura DPA, zástupci instituce a německé vlády se k věci oficiálně vyjádří až na pondělní tiskové konferenci.

 • Hitlerův akvarel vydražili za tři a půl milionu
  Hitlerův akvarel vydražili za tři a půl milionu

  22.11.2014 22:24

  Norimberk - Za 130 000 eur (zhruba 3,6 milionu korun) dnes v norimberském aukčním domě Weidler vydražili akvarel, který v roce 1914 namaloval budoucí nacistický vůdce Adolf Hitler. Konečná cena, za kterou dílo získal anonymní kupec, předčila očekávání. Experti odhadovali, že může dosáhnout nanejvýš 50 000 eur. Vysoká cena souvisí pravděpodobně s tím, že k obrázku je přiložena i původní účtenka z roku 1916.

 • V letadlech umírají lidé, nové defibrilátory mají pomoci
  V letadlech umírají lidé, nové defibrilátory mají pomoci

  22.11.2014 22:00

  Praha – Prudké zrychlení, okamžité vystoupání o několik stovek metrů a rychlé změny tlaku – podmínky, kterým je při startu letadla vystaven každý cestující, nezvládnou úplně všichni. Na palubách českých letadel každý rok zkolabují desítky cestujících. Největší tuzemský letecký dopravce Travel Service proto všechny stroje vybavil defibrilátorem, který může pasažérům se srdeční zástavou zachránit život. Defibrilátory jsou také na palubách části letadel ČSA – ve všech proudových airbusech. Stevardi a letušky nyní procházejí výcvikem.

 • Cestování v čase: Pařížský sběratel žije v napoleonských komnatách
  Cestování v čase: Pařížský sběratel žije v napoleonských komnatách

  22.11.2014 21:41

  Paříž – Napoleon Bonaparte, jedna z nejznámějších postav francouzské historie, budí v zahraničí větší zájem než doma. Lze tak přinejmenším soudit podle výsledků poslední dražby jeho předmětů. Ten nejvzácnější – jeden z proslulých dvourohých klobouků – putuje do Asie. Jistý jihokorejský podnikatel za něj zaplatil téměř dva miliony eur. Jeho jedinou konkurentkou byla zájemkyně z Číny. Francouzští sběratelé se museli spokojit s menšími trofejemi.

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu