Zprávy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 55  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Tři roky od konce Přednádraží: Obyvatelé vzpomínají, domy chátrají
  Tři roky od konce Přednádraží: Obyvatelé vzpomínají, domy chátrají

  4.8.2015 19:43

  Ostrava – Přesně před třemi roky vyvrcholily spory v ostravské lokalitě Přednádraží obývané hlavně chudými romskými rodinami. Stavební úřad tehdy nařídil, že se nájemníci musí 4. srpna do půlnoci vystěhovat, zdůvodnil to nefunkční kanalizací a havarijním stavem domů. Dnes jsou z nich opuštěné trosky a stále jsou na prodej. Lidé z Přednádraží získali většinou náhradní byty.

 • Středozemní moře vzalo letos život dvěma tisícovkám uprchlíků
  Středozemní moře vzalo letos život dvěma tisícovkám uprchlíků

  4.8.2015 19:41

  Řím/Brusel/Stockholm - Při pokusu dostat se přes Středozemní moře do Evropy už za tento půlrok zahynulo přes 2000 migrantů. Za stejné období loňského roku bylo zaznamenáno 1607 úmrtí, celkově loni ve Středozemním moři našlo smrt 3279 běženců, informovala Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Počet úmrtí na moři může být ještě mnohem vyšší, protože úřady nemusí o všech mrtvých migrantech vědět.

 • Příští rok zřejmě nebudou peníze na opravy D1 ani pokračování D11
  Příští rok zřejmě nebudou peníze na opravy D1 ani pokračování D11

  4.8.2015 19:35

  Necelých 50 miliard korun Státního fondu dopravní infrastruktury nebude v příštím roce stačit na nové stavby, ale pouze opravy, údržbu či přípravné práce. Podle návrhu rozpočtu se tak bude muset odložit dostavba D11 mezi Hradcem Králové a Smiřicemi, silnice R35 mezi Opatovicemi a Ostrovem nebo modernizace pětice úseků na D1.

 • Ústavní soud v oslabení: Nástupce Formánkové zatím prezident nenavrhl
  Ústavní soud v oslabení: Nástupce Formánkové zatím prezident nenavrhl

  4.8.2015 19:13

  Praha - Ústavní soud znovu nebude v plné sestavě. Ve středu skončí ve funkci Vlasta Formánková a prezident zatím váhá, koho oficiálně navrhne za jejího nástupce. Senátoři mají na posouzení kandidáta 60 dní a instanci tak bude jeden člověk chybět minimálně do října. V příštích měsících se přitom má zabývat důležitými věcmi, třeba vrácením daňových slev živnostníkům s paušály. Jediným kandidátem, který zatím přiznal, že ho prezident oslovil, je bývalý šéf Soudcovské unie a současný místopředseda Krajského soudu v Praze Jaromír Jirsa.

 • Lesy v plamenech. Hasiči zápasí s požáry u Rakovníka i Boleslavi
  Lesy v plamenech. Hasiči zápasí s požáry u Rakovníka i Boleslavi

  4.8.2015 19:00

  Středočeští hasiči se potýkají hned se dvěma rozsáhlými lesními požáry. Už od pondělka hoří sto hektarů lesů a polí u obce Olešná nedaleko Rakovníka, kvůli vyprahlé krajině se požár dosud nepodařilo plně uhasit, hasiči už ho však mají pod kontrolou. V úterý dopoledne pak vzplál les také v Příhrazských skalách nedaleko Mladé Boleslavi.

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu