Zprávy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 51  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Vrchlabské náměstí zaplní odpadky z celých Krkonoš
  Vrchlabské náměstí zaplní odpadky z celých Krkonoš

  25.4.2015 19:58

  Vrchlabí Na horách začal jarní úklid. S roztávajícím sněhem totiž spatřují světlo světa kromě trávy i tuny odpadků, které podél cest a v okolí středisek zůstaly po turistech a lyžařích. Třeba jen do Krkonoš jich za zimu dorazily tři miliony. A starosti si nedělali třeba s odhozením plastové lahve, starých pneumatik nebo ledničky. Strážci Národního parku poprvé poprosili o pomoc s úklidem i dobrovolníky. Do terénu se jich po celých Krkonoších od Žacléře po Harrachov vydaly asi tři stovky. Cokoliv, co dobrovolníci v horách posbírali, si budou moci lidé také prohlédnout. Už v pondělí totiž všechna špína Krkonoš zaplní vrchlabské náměstí.

 • Žijí tady, pracují a platí daně. Volit ale cizinci nemohou
  Žijí tady, pracují a platí daně. Volit ale cizinci nemohou

  25.4.2015 19:56

  Praha Jak rozšířit české volební právo i na cizince ze zemí mimo EU? Konkrétní cestu k zapojení trvale usazených migrantů do obecních voleb hledají ministr pro lidská práva i neziskové organizace. Návrhy ale zatím narážejí, třeba vnitro vidí možnou hrozbu ovlivňování českých voleb ze zahraničí.

 • Lidovci proti evidenci tržeb: Zákon nedefinuje obory
  Lidovci proti evidenci tržeb: Zákon nedefinuje obory

  25.4.2015 19:54

  Proti navrženému zákonu o elektronické evidenci tržeb se postavili koaliční lidovci. Kritizují na zákonu dvě věci – že neobsahuje výčet výjimek, respektive že by případné výjimky měl schvalovat pouze ministr financí. Jejich hlasy jsou přitom potřeba ke schválení zákona.

 • Část unijních ministrů v případě neúspěchu připouští pro Řecko "plán B"
  Část unijních ministrů v případě neúspěchu připouští pro Řecko

  25.4.2015 19:42

  Brusel Někteří ministři financí eurozóny poprvé připustili, že uvažují o náhradním plánu pro Řecko. Přistoupili by k němu v případě, že se Atény do konce června nedohodnou s mezinárodními věřiteli. Varianta odchodu z eurozóny byla přitom dosud mezi politiky tabu.

 • Ledoví muži přinesou ochlazení, a to už od příštího týdne
  Ledoví muži přinesou ochlazení, a to už od příštího týdne

  25.4.2015 19:05

  Praha Zatímco uplynulé tři dubnové týdny byly teplotně mírně nadprůměrné a málo pršelo, nadcházející týden čekají meteorologové citelné ochlazení a více srážek. I další týdny až do 24. května mají být teplotně podprůměrné, zato srážek má být více, než je v tomto období roku běžné. "Ochlazení se v příštím týdnu projeví více odpoledne než ráno," řekl meteorolog František Šopko. Zatímco v pondělí se odpolední teploty vyšplhají na 21 až 25 stupňů Celsia, v úterý bude už jen osm až 12 stupňů.

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu