Zprávy

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 50  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Pochod pro kyjevskou juntu povolili, nám dělají problémy, stěžují si "Donbasovci"
  Pochod pro kyjevskou juntu povolili, nám dělají problémy, stěžují si

  22.9.2014 20:15

  Moskva – Na "protiústavní postup" a "sabotáž" ze strany moskevských úřadů si stěžují stoupenci proruských separatistů a tak zvaného Nového Ruska. Radnice metropole jim totiž opakovaně odmítla vydat povolení k pochodu Bitva o Donbas, který by se měl konat příští neděli s předpokládanou účastí 5 000 lidí. Pořadatelé protiukrajinského pochodu si v prohlášení stěžují, že o víkendu radnice naopak povolila demonstraci "sympatizantů kyjevské junty".

 • Petr Pavel: Nikdo v NATO nepochybuje, že je Rusko přímým účastníkem ukrajinského konfliktu
  Petr Pavel: Nikdo v NATO nepochybuje, že je Rusko přímým účastníkem ukrajinského konfliktu

  22.9.2014 20:04

  Praha – Náčelník generálního štábu armády Petr Pavel byl o víkendu zvolen předsedou Vojenského výboru NATO, což je jeden z nejvyšších postů v Severoatlantické alianci. Podle něj se kvůli ukrajinské krizi změnil pohled NATO vůči Rusku, které dříve aliance vnímala spíše jako partnera. "Pokud jde o krizi na Ukrajině, a to jak Krym, tak Donbas, tak nikdo v NATO nepochybuje o tom, že je Rusko přímým účastníkem tohoto konfliktu," uvedl Petr Pavel v Interview ČT24.

 • Izraelská filharmonie a Zubin Mehta ukončí Dvořákovu Prahu
  Izraelská filharmonie a Zubin Mehta ukončí Dvořákovu Prahu

  22.9.2014 19:45

  Praha – Izraelská filharmonie s věhlasným dirigentem Zubinem Mehtou zakončí dnes večer festival Dvořákova Praha. V Rudolfinu vystoupí s programem složeným ze stěžejních symfonických děl Dvořákových vzorů, Ludwiga van Beethovena a Wolfganga Amadea Mozarta, vrcholícím symfonickou básní Život hrdinův pozdního romantika Richarda Strausse. Na závěrečný koncert se můžete podívat živě od 20:00 na ČT art i na webu ČT.

 • Po stopě případu Edbusy. Policie už získala všechny peníze z Oberbank
  Po stopě případu Edbusy. Policie už získala všechny peníze z Oberbank

  22.9.2014 19:10

  Praha - Policie už získala od rakouské Oberbank všechny peníze, které zmizely ze zablokovaného účtu vytunelované společnosti Edbusy. Týden po zásahu těžkooděnců v bance to České televizi řekl soudce Krajského soudu v Brně. Ten akci nařídil proto, že banka zmizelých 100 milionů korun určených na odškodnění klientů odmítla dobrovolně nahradit ze svých zdrojů. Reportéři ČT navíc zjistili, že peněz se zmocnili lidé napojení na odsouzené spolumajitele firmy Edbusy. Případu se věnuje Jiří Hynek a Dalibor Bártek z týmu Reportérů ČT (dnes ve 21:30 na ČT1).

 • Koalice si to vyříkala. Legislativní iniciativa už bude jednotná
  Koalice si to vyříkala. Legislativní iniciativa už bude jednotná

  22.9.2014 18:57

  Praha - Na jednotném postupu v rámci legislativní iniciativy se dohodli zástupci stran vládní koalice. Návrhy zákonů tak mají do sněmovny putovat už jen jako vládní normy, nikoliv jako návrhy jednotlivých koaličních poslanců. Současná praxe se nelíbila především lidovcům. Zástupci ČSSD, ANO a KDU-ČSL se na podvečerní schůzce také shodli na tom, že vláda naplňuje koaliční smlouvu i svůj program podle plánu. Na diskusi, kdo by mohl ve vládě nahradit ministryni Věru Jourovou, současnou kandidátku na eurokomisařku, dnes nakonec nedošlo.

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu