Dopolední události

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 51  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Používáte u počítače myš? Procvičujte ruku
  Používáte u počítače myš? Procvičujte ruku

  30.1.2015 08:44

  Počítačovou myš měl alespoň někdy v ruce snad každý. První počítačová myš přitom vznikla v roce 1961 a stejně jako další počítačové vybavení prošla bouřlivým vývojem až do její současné podoby. Běžný uživatel dnes po stole s myší "najezdí" asi tak půl kilometru denně. A právě z nadměrného používání počítače hrozí takzvaný syndrom myši, tedy bolesti předloktí způsobené stereotypním klikáním.

 • Řidičům hlavně na Moravě komplikuje cestu sníh i vítr
  Řidičům hlavně na Moravě komplikuje cestu sníh i vítr

  30.1.2015 08:28

  Praha - Meteorologové varují, na východě republiky bude dnes hodně sněžit a foukat silný vítr. V moravských krajích má napadnout 10 až 15 centimetrů sněhu, v Beskydech až 30 centimetrů. Vítr může dosahovat rychlosti až 72 kilometrů v hodině. Výstraha meteorologů platí od 9 do 23 hodin. Během víkendu má ale sníh padat na celém území republiky, přes den se teplota bude pohybovat kolem nuly, v noci pak může klesnout až k minus deseti.

 • Ropovod prošel republikánským Senátem, Obama chystá veto
  Ropovod prošel republikánským Senátem, Obama chystá veto

  30.1.2015 08:21

  Washington – Republikáni, kteří ovládají americký Senát, dali zelenou výstavbě kontroverzního ropovodu Keystone XL z Kanady na pobřeží Mexického zálivu. Prezident Barack Obama s ropovodem už od samého začátku z ekologických důvodů nesouhlasí a má v úmyslu ho vetovat.

 • "Kdo chce něco vidět, tak to vidí," říká malíř Tomas Rajlich

  30.1.2015 08:10

  Mikulov – Linie, rastry, struktury. Tomas Rajlich se na mezinárodní umělecké scéně etabloval především jako tvůrce monochromní strukturované malby. Český rodák v roce 1969 emigroval do Nizozemí, dnes žije a tvoří střídavě v Praze a italské Veroně. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha veřejných sbírkách po celém světě. Je také autorem monumentálních obrazů pro zasedací síň Raad van State v Haagu a nizozemského vyslanectví v Ghaně. Nově vystavuje v mikulovské Galerii Závodný. Podívejte se:

 • Kuchařskou olympiádu v Lyonu opět ovládli Norové
  Kuchařskou olympiádu v Lyonu opět ovládli Norové

  30.1.2015 07:22

  Lyon - Rozhoduje tvrdý trénink a týmová spolupráce. Každé zaváhání může znamenat konec nadějí. Nejde však o sport, nýbrž o vaření. Ve finále nejprestižnějšího kuchařského klání na světě Bocuse d'Or v Lyonu letos bodovali Norové. Skandinávie tak už v počtu titulů dohnala domácí Francii. O úspěchu sní i české naděje. Takzvaná kuchařská olympiáda je pojmenovaná po možná největší kuchařské legendě současnosti.

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu