Dopolední události

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 51  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Třebechovický betlém rozeberou téměř do posledního šroubku
  Třebechovický betlém rozeberou téměř do posledního šroubku

  28.11.2014 07:32

  Třebochovice - Třebechovický Proboštův betlém čeká velká rekonstrukce. Více než sto let stará národní kulturní památka bude rozebrána téměř do posledního šroubku. Tak rozsáhlý zásah ji čeká poprvé v historii. Oprava se odhaduje na 10 milionů a z velké části ji zaplatí Norské fondy.

 • Zranění Kurdové by se mohli léčit v Česku, navrhl Zaorálek
  Zranění Kurdové by se mohli léčit v Česku, navrhl Zaorálek

  28.11.2014 07:24

  Irbíl – Kurdové zranění v bojích s radikály z hnutí Islámský stát (IS) by se v budoucnu mohli léčit v českých lázních. Při své návštěvě Irbílu, střediska iráckého autonomního Kurdistánu, o tom hovořil český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Kurdské představitele prý tento nápad velmi zaujal. Během ofenzivy proti islamistům byly zraněny tisíce kurdských bojovníků, takzvaných pešmergů.

 • Výcvikový tábor islamistů - spánek, boj a ideologie
  Výcvikový tábor islamistů - spánek, boj a ideologie

  28.11.2014 06:30

  Londýn – Po dvouhodinové rozcvičce sedm hodin vojenského výcviku, pak je na řadě ideologie a den končí povinnou večerkou. Tak podle všeho vypadá denní rozvrh ve výcvikových táborech Islámského státu (IS), kde se na boj připravují západní rekruti. O táborovém režimu promluvili dva Britové, kteří se z jednoho takového výcviku v Sýrii vrátili zpět domů, kde ale obratem skončili ve vězení.

 • Střely v Doněcku si nevybírají: Trefují se i do nemocnic a porodnic
  Střely v Doněcku si nevybírají: Trefují se i do nemocnic a porodnic

  28.11.2014 06:24

  Doněck – Jen pár minut od doněckého letiště, kde probíhají nejintenzivnější boje, stojí nemocnice číslo 21. Je téměř u první bojové linie na půdě separatistů a i na nemocničních chodbách jsou slyšet výstřely. Granáty si nevybírají: rozbily nemocniční okna, další narušily zdi dětského oddělení. Šrapnelům tu ironicky přezdívají Naše muzeum.

 • Kohl prvním plánem na sjednocení zaskočil nejen Gorbačova, ale i Západ
  Kohl prvním plánem na sjednocení zaskočil nejen Gorbačova, ale i Západ

  28.11.2014 06:00

  Berlín - Helmut Kohl je bezesporu klíčovou osobností znovusjednocení Německa. Právě on již 28. října 1989 zdůraznil nutnost brzkého sloučení obou německých republik a přesně o měsíc později představil tzv. desetibodový plán, který měl dovést Německo ke znovusjednocení. Ten ale s nikým v zahraničí nekonzultoval, před zveřejněním jej poslal jen americkému prezidentovi Georgi Bushovi. Zatímco Spojené státy Kohla podpořily, Francii a Velkou Británii plán zaskočil, obávaly se totiž návratu německé dominance v Evropě. A Sovětský svaz dokonce pokládal plán za naprosto nepřijatelný.

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu