Dopolední události

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 49  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv pořadu

Další zprávy na portálu ČT24

 • Papež vyzval k ukončení konfliktů na Ukrajině a v Sýrii, odsoudil plýtvání
  Papež vyzval k ukončení konfliktů na Ukrajině a v Sýrii, odsoudil plýtvání

  20.4.2014 12:41

  Řím – Ve Vatikánu vrcholí oslavy Velikonoc za účasti desetitisíců věřících. Papež František pronesl z balkónu svatopetrské baziliky tradiční poselství a požehnání Urbi et orbi (Městu a světu). Zmínil ukrajinskou krizi, občanskou válku v Sýrii i konflikty v Africe a vyzval k jejich ukončení. Zároveň odsoudil "obrovské plýtvání" v době, kdy část světa hladoví. Nakonec lidem popřál dobrou chuť k velikonočnímu obědu.

 • "Duchovní hodnoty reprezentují církve velmi špatně," říká Ivan Štampach

  20.4.2014 12:28

  Příliš velká touha po materiálním zajištění a moci, nedůslednost v dodržování pravd, které sama hlásá, zkostnatělost a proměna ze služebníka ve vládce. To jsou hlavní výtky vůči současné římskokatolické církvi, které soustavně a o to důrazněji o velikonočním čase připomíná religionista Ivan Odilo Štampach, host Zuzany Tvarůžkové v Interview ČT24 z 18. dubna. 

 • U Slavjansku umírali separatisté, Pravý sektor obvinil ruské síly
  U Slavjansku umírali separatisté, Pravý sektor obvinil ruské síly

  20.4.2014 12:23

  Kyjev/Moskva – Při útoku neznámých ozbrojenců na kontrolní stanoviště proruských separatistů u ukrajinského města Slavjansk zemřelo pět lidí. Oznámila to ruská státní televize Rossija 24 s odvoláním na svého zpravodaje v oblasti. Kyjev hovoří jen o jedné oběti a třech zraněných. Podle Ruska není ukrajinská vláda ochotná dodržovat dohodu z Ženevy. Podle ní by měly být odzbrojeny všechny ilegálně ozbrojené skupiny v zemi – včetně pravicových radikálů. Pravý sektor ale odpovědnost za incident odmítl – obviňuje z něj ruské sepciální síly.

 • Řemeslníků si vážíme čím dál míň
  Řemeslníků si vážíme čím dál míň

  20.4.2014 12:18

  Praha – Manuální práce si dnes Češi váží podstatně méně než před deseti lety. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků. Řemeslníci, kdysi jedna z nejuznávanějších skupin lidí, si proto složitě hledají místo na trhu.

 • Když dostanete v restauraci "podmírák", řekněte si o kalibr
  Když dostanete v restauraci

  20.4.2014 11:32

  Praha – V českých, moravských a slezských restauracích má sládek Libor Vávra dobrou zkušenost se servírováním piva, výčepní a provozovatelé se podle něj snaží poskytovat kvalitní služby. Když ale přinesou pivo pod mírou, host si může vyžádat kalibr a překontrolovat, jaký objem piva to dostal.

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu