Dopolední události

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 50  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Kanadský premiér o útoku v parlamentu: Nenecháme se zastrašit
  Kanadský premiér o útoku v parlamentu: Nenecháme se zastrašit

  23.10.2014 06:57

  Ottawa – Kanada se nenechá zastrašit a zintenzivní svůj boj proti terorismu. V Ottavě to prohlásil premiér Stephen Harper. Reagoval tak na středeční útok v centru kanadské metropole, při kterém mladý muslimský střelec zastřelil vojáka a zaútočil i v budově parlamentu.

 • Maďarsko chce zdanit internet
  Maďarsko chce zdanit internet

  23.10.2014 06:39

  Budapešť - Vlnu kritiky vyvolal návrh zákona, na jehož základě chce Maďarsko od příštího roku vybírat daň za přenos dat po internetu. Norma, jejíž návrh vláda předložila parlamentu, by mohlo tvrdě zasáhnout poskytovatele internetového připojení i jejich zákazníky. List Financial Times podotýká, že další ze série kontroverzních opatření vlády Viktora Orbána by bylo vůbec prvním případem zdanění internetu na světě.

 • Z politiků prý protikorupční nadšení rychle vyprchává
  Z politiků prý protikorupční nadšení rychle vyprchává

  23.10.2014 04:30

  Praha – Před volbami do poslanecké sněmovny se 140 současných poslanců zavázalo, že podpoří devět opatření Rekonstrukce státu. Rok od voleb však počáteční nadšení velice rychle opadá, uvedl v pořadu Hyde park Martin Kameník z občanského sdružení Oživení. Ve sněmovně sice služební zákon prošel, podle Kameníka ale jen z toho důvodu, že byl podstatně vykoštěn. "V tom návrhu není tak podstatné omezení moci politiků na státní správu, jak původně politici slibovali." Naopak jednoduchý zákon o zveřejňování smluv na internetu leží ve sněmovně ladem – ten totiž podle Kameníka tak snadno vykostit nelze.

 • Střelba v kanadském parlamentu: Jeden útočník zabit, po dalších se pátrá
  Střelba v kanadském parlamentu: Jeden útočník zabit, po dalších se pátrá

  22.10.2014 23:56

  Ottawa – Útočník vyzbrojený puškou před desátou dopoledne místního času postřelil u památníku obětí válek v kanadské Ottawě hlídkujícího vojáka. Poté uprchl do nedaleké budovy parlamentu, kde postřelil dalšího vojáka na stráži. Policejní komando později útočníka po divoké přestřelce usmrtilo a spustilo pátrání po jeho dvou komplicích. Voják postřelený u památníku zemřel po převozu do nemocnice, potvrzeni jsou další tři zranění. V budově parlamentu v době incidentu zasedala vláda, premiér Stephen Harper i členové jeho kabinetu jsou v pořádku. Útočníkem je kanadský občan alžírského původu, který konvertoval k islámu.

 • Svědectví reportéra Chrise Waddella z Ottawy
  Svědectví reportéra Chrise Waddella z Ottawy

  22.10.2014 23:28

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu