Dopolední události

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 50  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Nigerijští islamisté z Boko Haram popřeli příměří, unesené školačky nepropustí
  Nigerijští islamisté z Boko Haram popřeli příměří, unesené školačky nepropustí

  1.11.2014 09:14

  Kano - Nigerijské islamistické hnutí Boko Haram v pátek popřelo, že uzavřelo příměří s tamější vládou. Zároveň podle agentury AFP vyloučilo jakoukoli možnost, že by zástupci islamistů do budoucna s představiteli vlády zasedli k jednacímu stolu. Tím také dali radikálové najevo, že o propuštění více než 200 školaček unesených po letošním přepadení dívčí školy ve městě Chibok nemůže být ani řeč.

 • Mít hlavu v oblacích je věda
  Mít hlavu v oblacích je věda

  1.11.2014 09:02

  Praha - Vznést se vysoko do oblak bylo odjakživa touhou člověka, v Akademie věd se do soboty takové sny plní každému, kdo přijde do Knihovny snů. Podtitul akce, která je součástí Týdne vědy a techniky, zní: S hlavou v oblacích. Nohama na zemi návštěvníci nezůstanou při přednáškách, koncertech filmech ani výstavách.

 • Byl to prostředník? Který prst strážník zvedl, bude pro soud klíčové
  Byl to prostředník? Který prst strážník zvedl, bude pro soud klíčové

  1.11.2014 09:00

  Česká Lípa – Kdo koho urážel ve sporu českolipských strážníků a tzv. stínové městské policie, která kritizuje jejich chování, zřejmě rozhodne až soud. Na organizátora stínové městské policie a kritika radnice Karla Šiktance přišly dvě žaloby. Jednu z nich podal strážník, jehož chování zveřejnil Šiktanc na Facebooku, druhou sama radnice. Rozhodující zřejmě bude prokázat, který prst strážník na Šiktance ve vypjaté chvíli zvedl.

 • Šéf Applu homosexualitu přiznal, řada gayů se ale o práci bojí
  Šéf Applu homosexualitu přiznal, řada gayů se ale o práci bojí

  1.11.2014 07:30

  Washington - Šéf Applu Tim Cook je vůbec prvním ředitelem světově uznávané firmy, který se otevřeně přihlásil k homosexualitě. Chce tak podpořit ostatní, aby svou sexuální orientaci neskrývali. Svůj domovský stát Alabamu vyzval, aby zaručila sexuálním menšinám rovná práva. Ve Spojených státech je to problém – v řadě států může takzvaný coming out znamenat výpověď. Zákony to dovolují. Homosexuálové tak raději o svém soukromí vůbec nemluví.

 • ČEZ si myje ruce nad zamořenou říčkou, vinu prokázal místní farmář
  ČEZ si myje ruce nad zamořenou říčkou, vinu prokázal místní farmář

  1.11.2014 07:00

  Severní Čechy – Měl proti sobě mocného hráče, přesto jeho vinu prokázal. Řeč je o farmářovi, který se na vlastní pěst pustil do příčiny znečištění okolí Vysočan v severních Čechách. V místním odkališti se nebezpečný uran objevil před dvěma lety. Jako zdroj se nabízela obří skládka popela elektrárny ČEZ. Tehdy ale nebyly důkazy. Energetický gigant tvrdí, že skládka je zabezpečená pravidelnou kontrolou, takže znečištění místního prostředí nehrozí. Zmíněný farmář ale prokázal, že vše je jinak. Kauzu sledovala reportérka Andrea Máslová.

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu