Dopolední události

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 51  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Další zprávy na portálu ČT24

 • Voda v Dejvicích se postupně zlepšuje, zdroj znečištění budou hledat kamery
  Voda v Dejvicích se postupně zlepšuje, zdroj znečištění budou hledat kamery

  26.5.2015 09:44

  Praha - Pražské vodovody a kanalizace dnes budou zkoumat vodovodní potrubí v Dejvicích, kde je kvůli havárii od víkendu bez pitné vody asi 32 000 lidí. Podle generálního ředitele PVK Petra Mrkese je voda v dotčených oblastech vhodná na mytí, a pokud člověk němá alergii na chlor, neměla by mu ublížit. Rovněž se v ní dá už omývat nádobí. Není ale vhodná na vaření nebo čištění zubů. PVK stále víc chlorují a provádějí proplachy a situace se stabilizuje, včera vyhovělo hygienické kontrole 28 ze 30 vzorků. Voda by tak měla být pitná do středy. "Bude to záležet na rozhodnutí hygienika," upozornil Mrkos.

 • Němcovo deja-vu: osudový rok 1968 zasáhl i festival v Cannes
  Němcovo deja-vu: osudový rok 1968 zasáhl i festival v Cannes

  26.5.2015 09:10

  Cannes/Praha – Ve výrazné symbolice osudového čísla 68 přijel na letošní festival v Cannes režisér Jan Němec. Příběh, který se odehrál v roce 1968, vzniká na 68. ročníku festivalu. Navíc přímo od tvůrce, jemuž rok 1968 silně zasáhl do osobního i profesního života.

 • B. B. Kinga otrávili jeho spolupracovníci, tvrdí dcery
  B. B. Kinga otrávili jeho spolupracovníci, tvrdí dcery

  26.5.2015 09:04

  Las Vegas - Podle dcer "krále blues", nedávno zemřelého hudebníka B. B. Kinga, byl jejich otec zavražděn. Z otrávení slavného zpěváka viní dva jeho nejbližší spolupracovníky. Ti to odmítají. Policie v Las Vegas už nařídila odebrání vzorků Kingova těla. Podle lékařů zemřel King na komplikace způsobené cukrovkou.

 • Griffin k nacismu: Být radikál je legální, trestné je vyvolávat nenávist a násilí
  Griffin k nacismu: Být radikál je legální, trestné je vyvolávat nenávist a násilí

  26.5.2015 08:30

  V době, kdy po válce vznikalo nové liberální Německo, bylo správné zavést zákony, které zakazovaly používat nacistické symboly, tisknout antisemitskou literaturu či popírat holokaustu. Ale v dnešní liberálně-demokratické společnosti by mělo být legální mít extrémní názory. Není legální používat radikální myšlenky k podněcování k nenávisti a násilí. Nicméně potlačovat některé myšlenky, či je vyhlásit za protiprávní, je nebezpečné. Tvrdí to host Hyde Parku Civilizace profesor historie a odborník na fašismus a terorismus Roger Griffin, podle něhož by nemělo být trestné ani popírání holocaustu.

 • Bludné balvany svůj boj nevzdají...
  Bludné balvany svůj boj nevzdají...

  26.5.2015 08:25

  Český klub skeptiků Sisyfos na jaře opět přikuloval Bludné balvany za matení české veřejnosti a blátivé myšlení. Letos se vybíralo z více než sto dvaceti navržených laureátů. Samotné udělování probíhá tradičně v antickém pojednání, astrofyzik Jiří Grygar vystupuje jako vyslanec Sisyfa, přítomny jsou tři Gracie a Harpyje. Důležité ale je, že laudatiím je věnována pozornost, péče a čas, Byť humorná, jsou sepsána na odborné úrovni. Text je komitétem Bludných balvanů připomínkován, upravován a krácen, takže jde víceméně o kolektivní autorství. Balvany jsou bronzové, stříbrné a zlaté a udělují se jednotlivcům a "družstvům". Zde je malý přehled "oceněných" a několik ukázek.

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu