Nesmrtelní

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 4  
Sdílet
| Poslat odkaz

Rozhovor s producentem Antonem Ondrejkou

Kdy se objevila úplně první myšlenka na filmový projekt Nesmrtelní?

Bylo to v roce 2008, kdy s nápadem přišli kolegové Peter Núñez a Martin Hudák. Společnost Oreo následně na vlastní náklady natočila pilotní film celého projektu, snímek Kvety a Lucia, který nabídla Slovenské televizi. Jejímu vedení se nápad zalíbil a díky finanční podpoře státu mohlo deset různých filmů nakonec opravdu vzniknout.

Počítali jste od samého počátku s tím, že Nesmrtelné nabídnete Slovenské televizi, nebo byly ve hře i komerční kanály?

Podvědomě jsme mysleli právě na Slovenskou televizi. Podle nás projekty tohoto typu patří na veřejnoprávní obrazovku. Soukromý sektor v první řadě přemýšlí především o zisku a my si myslíme, že ambice Nesmrtelných jsou primárně někde jinde. Komerční televize by nám zřejmě nedovolily tak velkorysý přístup a možná by nevznikl ani film Diabol, který je otevřenější, než by chtěly. A to samé vlastně platí i o experimentálním Projektu Alfa.

Nesmrtelní tedy mohou být pomyslným počátkem nové televizní tvorby na Slovensku?

Ano, můžeme o nich mluvit jako o první vlaštovce. Snažili jsme se dát velký prostor začínajícím hercům a režisérům, kteří s sebou přinášejí nové nápady, nový tvůrčí přístup. Slovenská televize v posledních letech rezignovala na vlastní filmovou tvorbu a uvidíme, jestli se s novým vedením něco změní.

Který film z tohoto cyklu máte vy osobně nejraději?

To je těžké říct, protože u všech jsem byl od samého počátku až po předání hotového filmu Slovenské televizi. Velmi rád mám ale Diabla, ke kterému jsem měl ze začátku smíšený vztah. Dál bych uvedl Hon na legendu nebo Dľhú cestu domov, protože každého pokusu o komedii si musíme na Slovensku cenit.

Slovenská televize vysílala Nesmrtelné vloni na podzim. Jaký měli ohlas u diváků?

Řekl bych, že ještě o něco větší, než jsme čekali. Nejdůležitější bylo, že tento cyklus dokázal v divácích vyvolávat pozitivní i negativní reakce, že o nich lidé mluvili v diskusních fórech na internetu.

Bude mít cyklus nějaké pokračování?

Byli bychom moc rádi, kdyby se to podařilo, protože chceme hranice běžné seriálové tvorby posouvat pořád dál. Jak by ale měli další Nesmrtelní vypadat, si v tuto chvíli ještě nechám pro sebe.

Originální název: Nesmrtelní / Nesmrtel'ní – Stopáž: 86 minut – Rok výroby: 2010 – ST
Žánr: Seriál
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.