Studio Volby 2010

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 88  
Sdílet
| Poslat odkaz

Zpravodajské vstupy, ve kterých přinášíme rychle, stručně a přehledně výsledky komunálních a 1. kola senátních voleb.

Finále supervolebního roku 2010 na ČT24

Podzimní senátní a komunální volby dokreslí nejnovější politickou mapu Česka. Žhavé novinky budou mít opět jako první k dispozici diváci stanice ČT24, která v sérii speciálů poodhalí roušku volebního klání. Volební studio, pohledy do zákulisí, diskuse s politiky a nezávislými odborníky – to vše a ještě mnohem víc čeká na diváky již v sobotu 16. října od 13:45 hodin.

První ze speciálů odstartuje v okamžiku, kdy do Studia 6 usedne moderátor Václav Moravec. Jeho partnerkou ve virtuálním studiu bude jako vždy Marcela Augustová. Ta bude přinášet online výsledky sčítání, které zpracoval Český statistický úřad. Přímo tam bude mít ČT24 i jedno ze svých stanovišť. Pětici reportérů ze štábů sněmovních stran doplní pět „létajících reportérů“. Ti se budou pohybovat s našimi přenosovými vozy po městech a vesnicích České republiky. Vypravíme se například na Liberecko postižené v létě velkou vodou, do Brd, do Českých Budějovic, Brna či Ostravy. Ve studiu budou veškeré volební dění analyzovat hosté Studia Volby – tedy renomovaní čeští politologové a novináři. Stejně jako jindy celý speciál doprovodí i interakce s diváky, kteří se budou moci zapojit svými komentáři či otázkami. Předpokládá se, že Studio Volby bude divákům k dispozici až do pozdních nočních hodin. Kompletní souhrn výsledků komunálních a prvního kola senátních voleb by měl být k dispozici v neděli ráno. Vše tedy shrneme ve dvouhodinovém bloku. Tím diváky ČT24 provede v neděli od 9:00 do 11:00 hodin Daniela Drtinová. Následovat budou dvouhodinové Otázky Václava Moravce, v nichž budou politické špičky země bezprostředně hodnotit výsledky a jejich dopad. Poslední velký nedělní blok odvysíláme na ČT24 od 14:00 do 19:00 hodin. Vypravíme se v něm do jednotlivých měst České republiky. Naši zpravodajové si budou zvát místní politiky přímo do našich regionálních studií. Půjde tak o nejdetailnější ohlédnutí za komunálními volbami.

V následujícím týdnu bude volební klání pokračovat na ČT24 sérií duelů kandidátů, kteří se v jednotlivých obvodech probojují do 2. kola senátních voleb. Nejatraktivnější hosté se objeví v Událostech komentářích. Přesný seznam hostů a rozpis časů zveřejníme v neděli. Supervolební rok se uzavře ve Studiu Volby v sobotu 23. října. V něm představíme divákům kompletní složení Parlamentu České republiky, které dozná určitých změn až za dva roky po další třetinové obměně Senátu. Studio Volby s Václavem Moravcem, Marcelou Augustovou a Martinou Lustigovou začne opět ve 13:45 a skončit by mělo úderem 19. hodiny, kdy jej vystřídají Události. Kompletní volební zpravodajský servis bude jako vždy k dispozici na webu – na stránkách www.ct24.cz.

V současné době nelze pořad přehrát.

Další zprávy na portálu ČT24

 • ČSSD podá stížnost na průběh opakovaných voleb v Českém Těšíně
  ČSSD podá stížnost na průběh opakovaných voleb v Českém Těšíně

  10.1.2011 15:48

  Český Těšín (Karvinsko) - ČSSD podá k soudu stížnost na průběh opakovaných komunálních voleb, které se konaly v sobotu v Českém Těšíně na Karvinsku. Důvodem je opětovné skupování hlasů sdružením SOS pro Český Těšín a pomluvy místní ČSSD. V tiskovém prohlášení o tom informoval člen těšínské organizace sociálních demokratů Vladimír Kroček.

 • V Roudnici se zřejmě snaží ovlivnit i opakované volby
  V Roudnici se zřejmě snaží ovlivnit i opakované volby

  4.1.2011 17:30

  Krupka – Nekalé volební praktiky, kvůli kterým nařídil ústecký krajský soud opětovné volby v některých částech Jirkova na Chomutovsku, Krupky na Teplicku a v Roudnici nad Labem, se podle roudnického starosty Josefa Bakeše zase opakují. Starosta přišel s tím, že do okrsku, ve kterém se má volit, se znovu houfně stěhují noví obyvatelé. Někdo se tak podle něj snaží ovlivnit i opakované volby, které se mají konat 8. ledna. Už zítra se ale sejde Ústavní soud, který projedná stížnost skupiny zvolených zastupitelů a neúspěšných kandidátů proti opakovaným volbám v Krupce. Pokud by soud stížnosti vyhověl, volby by se mohly znovu konat nejen na celém území Krupky, ale i v Roudnici a Jirkově.

 • V Hradci mají konečně nového primátora, město povede Fink
  V Hradci mají konečně nového primátora, město povede Fink

  28.12.2010 21:12

  Hradec Králové - V Hradci Králové se více než dva měsíce po komunálních volbách konečně podařilo zvolit primátora. Stal se jím lékař a lídr Hradeckého demokratického klubu (HDK) Zdeněk Fink. Hlasovalo pro něj 20 z 37 přítomných zastupitelů. Pro poslankyni Hanu Orgoníkovou, kterou na post navrhla ČSSD, hlasovalo 16 zastupitelů. Jeden hlas byl neplatný. Hradec Králové byl posledním velkým městem v Česku, kde se po volbách strany nedokázaly shodnout na vytvoření koalice. Na spolupráci se nakonec dnes dopoledne shodly ODS, Hradecký demokratický klub (HDK), Volba pro město (VPM), TOP 09 a sdružení Doma v Hradci. Koalice má v 37členném zastupitelstvu 21 hlasů. V opozici zůstane vítězná ČSSD, KSČM a Změna pro Hradec.

 • Volby v Krupce veřejně projedná Ústavní soud
  Volby v Krupce veřejně projedná Ústavní soud

  27.12.2010 11:21

  Brno - Ústavní soud (ÚS) v lednu, ještě před vyhlášeným termínem nového hlasování, projedná spory související s volbami v Krupce na Teplicku. Skupina zastupitelů podala stížnost proti rozhodnutí Krajského soudu v Ústí nad Labem, podle kterého se mají opakovat volby ve třech okrscích v Krupce. Důvodem rozhodnutí soudu byla údajná agitace v okolí volebních místností. Nespokojení zastupitelé ale poukazovali také na údajné kupčení s hlasy. ÚS se k veřejnému jednání sejde 5. ledna.

 • Rozhodnutí o volbách v Praze je nyní na Ústavním soudu
  Rozhodnutí o volbách v Praze je nyní na Ústavním soudu

  9.12.2010 11:19

  Praha - Strana zelených, SNK ED a Věci veřejné zaslaly Ústavnímu soudu (ÚS) v Brně stížnost kvůli rozdělení Prahy při letošních komunálních volbách do sedmi volebních obvodů. Tento systém podle nich poškodil menší strany a nahrál ODS a ČSSD. Strany svůj záměr obrátit se na Ústavní soud avizovaly už dříve, protože prvotní návrh na zneplatnění voleb zamítl 11. listopadu Městský soud v Praze. V odůvodnění konstatoval, že stejnou stížnost již strany předložily Nejvyššímu správnímu soudu, který ji zamítl. S jeho rozsudkem se městský soud ztotožnil.

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2010 – L
Žánr: Zpravodajství
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu