Předchozí díl | Následující díl

Povídání o mamince a tatínkovi

Jak se maminka a tatínek vzali

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 25  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přehrát video

Taky si myslíte, že všechno už tu jednou bylo? Ale kdež! Tenhle příběh nám z bříška své maminky vypráví ještě nenarozený Toník. Prostřednictvím jeho neodolatelného komentáře sledujeme, jak se jeho maminka s tatínkem do sebe zamilovali a jak měli svatbu. Tak vznikla Tondova rodina, které si tolik považuje.

Maminka malířka Lucie a tatínek truhlář Josef jsou, nepočítáme-li ještě nenarozeného Toníka, ústřední postavy našeho vyprávění. Jsou tu ale také babičky. První Coco (je duší Chanel), druhá hraje na housle (a říká si skromně Paganini) a samozřejmě i dědečkové, Lojza cukrář a Antonín truhlář. Ten sice už nežije, ale i tak je ho plný dům. To se občas, nejen v pohádkách, stává!

Příběhy Toníkovy rodiny jsou plné fantazie i jemného a originálního humoru. Někdy se dokonce setkáme i s Dudkem, Zajícem, Veverkou a Sovou, což jsou sousedé z nedalekého lesa. Ovšem to nejdůležitější je, že v téhle velké rodině se všichni mají rádi a užívají si hodně legrace…

Autor námětů a literárních scénářů Pavel Cmíral, příběhy namluvili Tatiana Vilhelmová, David Novotný a Viktor Antonio. Autor hudby Marek Doubrava, zvuk Marek Musil, střih Lucie Haladová, kamera Jakub Halousek a Zdeněk Pospíšil. Klasická ruční loutková animace David Filcík a František Váša, realizováno ve studiu Anima s.r.o. Autorka technických scénářů, výtvarnice a režisérka – Kristina Dufková. Připravila Tvůrčí producentská skupina Barbary Johnsonové.

Diskuse diváků
 • Ana 2. 4. 2016 13:54

  díky moc moc, za kouzelné vyprávění, závěrečnou znělku

 • Martina 30. 3. 2016 11:40

  Děkujeme!

  Celá naše rodina moc děkuje za krásný Večerníček! Moc nás všechny bavil! Bude prosím pokračování?? …

 • Blanka 29. 3. 2016 21:00

  Kouzelné!

  Děkujeme za krásný Večerníček, prosíme víc takových! Chvála všem tvůrcům :-)

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 9 minut – Rok výroby: 2016 – P  ST  AD
Žánr: Seriál | Pro děti a mládež
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu