Fiesta - co s koridou?

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 6  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tradice, kultura, umění, nebo týrání zvířat? Španělský dokument o fenoménu býčích zápasů

Korida, foto: Tomas Castelazo, wikimedia.orgNedávno jsme mohli v televizním zpravodajství sledovat události kolem posledního býčího zápasu v katalánské Barceloně. Před arénou se sešli příznivci i odpůrci tohoto španělského fenoménu – a jedni slavili, zatímco druzí se rozčilovali. Přesně takový je denšní dokument. Dává stejný prostor lidem, kteří vyzdvihují zápasy muže s býkem jako součást kulturních tradic, ale i těm, kdo upozorňují na práva zvířat. Setkáme se s toreadory, kteří berou býky jako rovné partnery, s chlapci i chlapy, kterým se splnil dětský sen utkat se s mocným zvířetem v aréně před očima tisíců diváků. Proti tradici sahající až ke starověku se ovšem stále častěji uplatňují hlasy ochránců zvířat, argumentujících mimo jiné i tím, že lidské pokolení urazilo za tu dlouhou dobum kdy si první Kréťané začali poměřovat sílu s býky, přece jen velký kus cesty. A pokrok neznamená jen využívání výhod, které pokročilá civilizace přináší …

Více na portálu ČT24

 • Katalánský parlament zakázal koridu
  Katalánský parlament zakázal koridu

  28.7.2010 23:53

  Barcelona - Poslanci katalánského regionálního parlamentu dnes podle očekávání schválili zákaz býčích zápasů v tomto španělském autonomním regionu. Zákaz koridy bude platit od ledna 2012. Katalánsko se tak stalo druhým španělským regionem po Kanárských ostrovech, kde jsou býčí zápasy zakázány. U parlamentu se před dnešním hlasováním sešli příznivci i odpůrci této španělské tradice.

Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv.

Diskuse diváků
 • guapo 14. 5. 2012 21:22

  muy interesante, ale s křížkem po funuse

  2010: http://zpravy.ihned.cz/svet/c1-45277110-katalanci-se-postavili-spanelsk…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Originální název: Fiesta, to fight or not to fight – Stopáž: 59 minut – Rok výroby: 2009 – ST
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.