Osmy

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 31  
Sdílet
| Poslat odkaz

Ivan Trojan v černé komedii o jednom neobyčejném dni obyčejného normalizačního úředníka, který v opilosti podepsal Chartu 77, a díky tomu se stal hrdinou proti své vůli. Dále hrají: Z. Stivínová, M. Krobot, J. Dvořák, Z. Říčařová, S. Babčáková, T. Töpfer, M. Taclík a další. Scénář M. Epstein. Kamera V. Křepelka. Režie J. Strach

Píše se rok 1980.

Richard v opilosti a spíše omylem podepsal Chartu 77 a od té doby se mu problémy a smůla doslova lepí na paty. A dnešek je vrcholem všeho! Odpoledne ho čeká návštěva u zubaře a trhání osmiček, což je něco, čeho se upřímně děsí. Než na to ale dojde, prožije celou řadu mnohem větších katastrof, proti kterým je trhání zubů učiněná legrace. Uzávěrka v práci, vdavekchtivá kolegyně, která prostě nepochopila, že šlo jen o flirt, šéfovo ultimátum ohledně odvolání podpisu Charty, doma prasklá stoupačka skrývající starou zrezivělou pistoli, nečekané otcovství patnáctiletého syna, které má vzít na sebe, a k tomu všemu všudypřítomný stín estébáka, který na něj byl nasazen. Prostě den blbec se vším všudy, kvůli kterému může buď přijít naprosto o vše, nebo díky kterému může konečně najít sám sebe!

Na filmu se podílela řada významných českých filmových tvůrců a je doslova naplněn výjimečnými hereckými výkony hlavních hrdinů v podání Ivana Trojana, Zuzany Stivínové, Josefa Dvořáka, Tomáše Töpfera a dalších.

Snímek, který natočil podle scénáře Marka Epsteina režisér Jiří Strach, získal řadu ocenění.

Foto: Jef Kratochvíl

Přehrát video

Diskuse diváků
 • xxx 22. 8. 2016 15:18

  ...

  V popisu filmu je uvedeno, že příběh se odehrává v roce 1980. Jenže, když v samotném f…

 • marta.karta 8. 7. 2016 22:17

  nevidime, bohuzel...

  Zvoleny porad lze prehravat pouze na uzemi CR. Takze my, za kopeckama, bohuzel…

 • Roman Šafránek 28. 5. 2016 11:48

  DVD

  Právě jsem v televizi znovu zahlédl vaši reklamu na DVD s tímto filmem, kde ve spodn…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 82 minut – Rok výroby: 2013 – D  ST  AD  HD
Žánr: Film