Komici na jedničku

Věra Ferbasová

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3  
Sdílet
| Poslat odkaz

Petr Nárožný zavzpomíná na nejusměvavější prvorepublikovou hvězdu a vynikající komičku s nezdolným temperamentem (2012). Dále účinkují: E. Gerová, J. Menzel a L. Sobota. Režie A. Sirotková

Klikněte pro větší obrázekKomik v sukních Věra Ferbasová se narodila do rodiny středoškolského profesora v Jičíně a komikem byla takřka od narození. Kvůli problémům s kázní přešla v kvartě z gymnázia na obchodní akademii, tu nakonec zdárně absolvovala a odešla do Prahy, aby se stala se sekretářkou v oblíbeném Divadle Vlasty Buriana. Král komiků v ní ale rozpoznal talent, a tak se z ní stala herečka.

Z epizodek se později stávaly titulní úlohy a scenáristé psali role již předem pro ni. Následovaly oblíbené filmy jako Uličnice, Falešná kočička, Děvčátko z venkova, Vandiny trampoty, Slávko, nedej se!, Pozor, straší!, Andula vyhrála, Venoušek a Stázička a další. Nejhodnotnější filmové úlohy pro Věru Ferbasovou připravil režisér Martin Frič v úlohách švadlenky Tonky ve Švadlence (1936) a Věry Gregorové, která napraví hlavu svému otci (Hugo Haas) ve veselohře Mravnost nade vše (1936).

Po válce a malých rolích se pak po desítkách let vrátila i na divadelní prkna Činoherního klubu jako slečna Mossierová ve hře Seana O´Caseyho Pension pro svobodné pány. Naposledy se před návštěvníky kin zjevila v krásné úloze všetečné tetičky v Lipského komedii Jáchyme, hoď ho do stroje!

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Klára 18. 8. 2016 21:25

  DOTAZ

  Prosím, má někdo nahrávku celé polednice s Josefem Dvořákem v hlavní roli? Byla bych moc vděčn…

 • EL 24. 7. 2016 16:28

  Celiko

  Jirina Bohdalova je senzacna, je v humore genius, v sukromi starostliva a zodp…

 • MV 21. 8. 2013 21:58

  Dnes je 21.srpen 2013

  Dramaturgové programu, tohle vám přijde program vhodný k 45 výročí okupace??

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Vlasta Burian

sobota 1. 7.