Zprávy v 16

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 212  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv pořadu

Další zprávy na portálu ČT24

 • Postsovětské republiky řeší v Praze svou budoucnost v Evropě
  Postsovětské republiky řeší v Praze svou budoucnost v Evropě

  25.4.2014 11:30

  Praha – Prezident Miloš Zeman hostí na Pražském hradě dvoudenní konferenci států takzvaného Východního partnerství. Projekt pro sblížení šesti postsovětských republik s Evropskou unií odstartoval během českého předsednictví v roce 2009. Nyní nabývá na aktuálnosti vzhledem k dění na Ukrajině. Mezinárodní setkání se koná u příležitosti pátého výročí zahájení projektu.

 • Ukrajinský dluh za plyn raketově stoupl, Moskva naúčtovala neodebraný plyn
  Ukrajinský dluh za plyn raketově stoupl, Moskva naúčtovala neodebraný plyn

  24.4.2014 12:51

  Moskva - Ruský plynárenský gigant Gazprom naúčtoval ukrajinskému Naftogazu další sumu za plyn. A to 11,4 miliardy dolarů. Připočítal jí už ke stávajícímu dluhu, který je přes 2 miliardy dolarů. Gazprom navíc hrozí, že Ukrajině zastaví plyn úplně. Na jeho ceny v tuzemsku by to ale vliv mít nemělo, mírné zdražování ale přijde nejdřív příští rok.

 • Praha chce další arbitráž kvůli Blance, ve hře je 145 milionů
  Praha chce další arbitráž kvůli Blance, ve hře je 145 milionů

  24.4.2014 12:40

  Praha - Praha chce zahájit další arbitráž kvůli tunelu Blanka, tentokrát se správcem stavby - firmou Inženýring dopravních staveb (IDS). Společnost v lednu žalovala Prahu o dlužných 145 milionů korun. O tom, zda město skutečně vyvolá rozhodčí řízení, bude příští týden jednat rada města. Podle náměstka primátora Jiřího Nouzy (TOP 09) je arbitráž nejrychlejším způsobem, jak vyřešit problémy. Rozhodčí soud řešil kvůli Blance i spory Prahy se stavební firmou Metrostav.

 • Praha a Bratislava společně jednají ve Skalici
  Praha a Bratislava společně jednají ve Skalici

  24.4.2014 12:36

  Skalica (Slovensko) - Jen stěží lze najít v Evropě dva národy, které by si byly vzájemně tak blízké jako Češi a Slováci. Na úvod společného zasedání vlád obou zemí ve městě Skalica ve slovensko-českém pohraničí to prohlásil slovenský premiér Robert Fico. Pokračování společných schůzek kabinetů a nadstandardní úrověň vztahů mezi oběma zeměmi ocenil i jeho český protějšek Bohuslav Sobotka. "Jsem rád, že v této době máme pravděpodobně nejlepší vztahy, které jsme v historii měli," řekl.

 • Poslanec a hejtman Novotný zůstane podobojí
  Poslanec a hejtman Novotný zůstane podobojí

  24.4.2014 12:14

  Praha – Sociální demokrat Josef Novotný si ponechá obě funkce. Zůstane karlovarským hejtmanem i poslancem. Jde tak proti doporučení strany. ČSSD totiž před podzimními volbami slíbila, že její členové funkce kumulovat nebudou. Souběh funkcí je podle Novotného naopak výhodný pro řešení problémů kraje. Vedení strany přiznalo, že nemůže rozhodnutí vynutit. Zítra své rozhodnutí oznámí hejtman z Vysočiny Jiří Běhounek. Včera se poslaneckého mandátu vzdal jihomoravský hejtman Michal Hašek, kterého ve sněmovně nahradí starosta Znojma Vlastimil Gabrhel (ČSSD).

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2012 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady