Odpolední události

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 209  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tento pořad nelze v současné době přehrát.

Další zprávy na portálu ČT24

 • Ústavní soud se postavil na stranu podvedených nevidomých
  Ústavní soud se postavil na stranu podvedených nevidomých

  16.4.2014 09:41

  Brno – Ústavní soud vyhověl stížnosti nevidomých manželů, kterým podvodník do úvěrové smlouvy vepsal své číslo účtu, a získal tak na jejich úkor půl milionu korun. Pár proto platnost smlouvy zpochybnil a s ohledem na své postižení se domáhal lepší právní ochrany. Soudy nyní musí jejich případ projednat znovu.

 • Tři sazby DPH - pleny a dětská výživa zatím ale bez slevy
  Tři sazby DPH - pleny a dětská výživa zatím ale bez slevy

  16.4.2014 09:33

  Praha – Od roku 2016 počítá Sobotkova vláda se třemi sazbami daně z přidané hodnoty. Vyplývá to z návrhu konvergenčního programu pro Brusel, který připravilo ministerstvo financí. Informuje o tom Mladá fronta DNES. Do nejnižší desetiprocentní sazby DPH zařadila koalice léky, zdravotnické potřeby, knihy a další tiskoviny. U potravin, vody, tepla a dopravy má být sazba 14 procent. U ostatního zboží a služeb bude DPH 20 procent.

 • U jihokorejských břehů se potopil trajekt, více než 300 lidí je nezvěstných
  U jihokorejských břehů se potopil trajekt, více než 300 lidí je nezvěstných

  16.4.2014 09:03

  Soul - Více než 300 lidí se pohřešuje po potopení jihokorejského trajektu nedaleko pobřeží Korejského poloostrova. Záchranářům, kterým pomáhají desítky lodí a letadel, se podařilo zachránit 164 pasažerů. Zatím dva lidé byli ve vraku lodi nalezeni mrtví, 14 lidí bylo zraněno. Původní informace uváděly, že zachráněných je kolem tří stovek a pohřešovaných zhruba stovka. Plavidlo podle všeho v mlze najelo na útes.

 • Věděl John Smith něco, co neměl?
  Věděl John Smith něco, co neměl?

  16.4.2014 08:32

  Oslo – Nový život daleko od České republiky chce začít 36letý Michal z Havířova alias John Smith. Čech trpící ztrátou paměti, který byl nalezen v prosinci v norském hlavním městě, má strach z nevyjasněných věcí z minulosti, hlavně pokud jde o jeho podíl na vyšetřování hospodářské kriminality v České republice. Norská policie nyní prověřuje ve spolupráci s českými kolegy informace, které nalezenec sdělil.

 • Moskva se brání spojení se separatisty a vyhrožuje zrušením jednání
  Moskva se brání spojení se separatisty a vyhrožuje zrušením jednání

  16.4.2014 08:18

  Kyjev - Situace na východní Ukrajině zůstává napjatá. Vládní jednotky obklíčily Slavjansk, kde proruští separatisté dál okupují úřady. Vládní jednotky radikály zatím vypudily jen z letiště v Kramatorsku. Podle Kyjeva rozpoutává konflikt v zemi Moskva, která ale znovu odmítla, že by na východě Ukrajiny působili ruští agenti. Rusko proto chce zhatit zítřejší čtyřstrannou schůzi v Ženevě, na niž mají kromě znesvářených stran přijet i zástupci Evropské unie a Spojených států.

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady