Zprávy ve 12

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 321  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nejdůležitější události dne v ČR i ve světě

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv pořadu

Další zprávy na portálu ČT24

 • Jediná ukrajinská ponorka už si nezaválčí
  Jediná ukrajinská ponorka už si nezaválčí

  23.4.2014 18:23

  Sevastopol – Exponátem v muzeu studené války ve městě Balaklava se zřejmě stane jediná ukrajinská ponorka Zaporižžja, které se minulý měsíc zmocnili Rusové při anexi Krymu. Ponorka, vyrobená před více než čtyřmi desetiletími, sice je schopná plavby, ale není bojeschopná, protože jí nefungují baterie, torpédomety či sonar. Sešrotovat ji by prý ale bylo dražší než ji zakotvit v muzeu, její vnitřek je navíc v dobrém stavu. Podle agentury RIA Novosti vyjednává muzeum s Černomořskou flotilou - prý postačí jen namalovat na ponorku někdejší sovětské znaky a turisté se jen pohrnou.

 • Závora u cyklostezky odřízla chatovou osadu
  Závora u cyklostezky odřízla chatovou osadu

  23.4.2014 18:22

  Dobřichovice (Praha-západ) – Obyvatelé či chataři z osady Lavičky mezi Čeronošicemi a Dobřichovicemi zjistili, že se nemohou s auty dostat ke svým domům. Dobřichovická radnice se rozhodla udělat z příjezdové cesty cyklostezku. Auta na ni nesmějí, což zabezpečuje uzamčená závora. Kromě toho, že nemohou k domům či chatám dojet, lidem z Laviček také vadí, že závora stejně účinně zastaví jejich auta jako vozy hasičů či záchranné služby.

 • Využít svátek pro velký nákup? Už ne, navrhují senátoři
  Využít svátek pro velký nákup? Už ne, navrhují senátoři

  23.4.2014 18:19

  Praha – Senátoři v prvním čtení podpořili návrh na omezení prodejní doby v obchodních řetězcích. Zavřeno by měly mít o sedmi státních svátcích. Za porušení nařízení by mohla hrozit peněžitá sankce od jednoho do pěti milionů korun. Zaměstnanci obchodů o velikosti nad 200 metrů čtverečních tak přijdou o možnost jít do práce a mít stoprocentní příplatky.

 • Středy na AVU: "Tady není developerovo!" Architektonický (anti)komunismus?
  Středy na AVU:

  23.4.2014 18:10

  Architektura a způsoby její prezentace. Téma pro tři přednášky a jednu debatu z dlouhodobého přednáškového cyklu pro veřejnost, pořádaného Vědecko-výzkumným pracovištěm Akademie výtvarných umění v Praze. Středy na AVU je už tradičně možné sledovat i v přímém přenosu na webu ČT24. Třetí příspěvek proti sobě 23. 4. staví architektonické dědictví a investorské zájmy. Začátek byl v 18:10. Záznam najdete později v tomto článku.

 • Krajská doprava je levnější, ale pomalejší než auto
  Krajská doprava je levnější, ale pomalejší než auto

  23.4.2014 18:05

  Jižní Morava - Před deseti lety začal v Brně a okolí fungovat Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje (IDS JMK), který se stal jedním z nejkomplexnějších v republice. Denně obslouží přes milion cestujících. Redaktor České televize si na vlastní kůži vyzkoušel cestu z jednoho konce kraje na druhý. A jak dopadla jeho cesta z Vranova nad Dyjí až do Velkých Opatovic?

Stopáž: 20 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady