Zprávy ve 12

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 320  
Sdílet
| Poslat odkaz

Nejdůležitější události dne v ČR i ve světě

Tento pořad nelze v současné době přehrát.

Další zprávy na portálu ČT24

 • Ukázal, jak volit prezidenta víckrát. Obviněn nakonec nebude
  Ukázal, jak volit prezidenta víckrát. Obviněn nakonec nebude

  16.4.2014 15:43

  Bratislava – Slovenská prokuratura zrušila obvinění Martina Daňa, který se pokoušel během prezidentských voleb dokázat, že je možné hlasovat dvakrát. Snažil se tak upozornit na chybu v zákoně, což uznali i prokurátoři. Policie ho původně vinila z maření voleb a poškozování cizích práv, za což mu hrozilo až pětileté vězení.

 • Sobotka: Na snížení daní zatím nemáme, léky ale slevu dostanou
  Sobotka: Na snížení daní zatím nemáme, léky ale slevu dostanou

  16.4.2014 15:35

  Praha – Ministerstvo financí počítá od roku 2016 se třemi sazbami daně z přidané hodnoty. Vyplývá to z návrhu konvergenčního programu pro Brusel. Informovala o něm Mladá fronta DNES. Do nejnižší, desetiprocentní sazby DPH zařadilo ministerstvo léky nebo zdravotnické potřeby. U potravin, vody, tepla a dopravy měla být sazba 14 procent. U ostatního zboží a služeb by bylo DPH 20 procent. Jenže proti návrhu se dnes vyslovil premiér Bohuslav Sobotka. Ten souhlasí pouze s tím, že se sníží DPH na léky.

 • Vláda chce spočítat úředníky, kteří budou spadat pod služební zákon
  Vláda chce spočítat úředníky, kteří budou spadat pod služební zákon

  16.4.2014 15:25

  Praha – Ostrý start v přípravě zavedení služebního zákona do života – tak ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová zhodnotila dnešní usnesení vlády, na základě kterého bude požadovat po jednotlivých resortech informace o zaměstnancích, kteří by pod služební zákon teoreticky spadali. "Budeme počítat úředníky a útvary a počítat data, abychom věděli, koho se bude zákon týkat a kolik to nakonec bude celé stát," vysvětlila Jourová.

 • Klaus: Kvůli Lisabonu jsem nechtěl být Don Quijot. Proevropský kurz je prohra
  Klaus: Kvůli Lisabonu jsem nechtěl být Don Quijot. Proevropský kurz je prohra

  16.4.2014 15:19

  Praha – Za prohru svou i občanů České republiky považuje bývalý prezident Václav Klaus současný proevropský kurz země. Stejně tak je podle něj prohrou skutečnost, že vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) nehodlá uplatňovat výjimku z Listiny základních práv EU v Lisabonské smlouvě, kterou Klaus jako prezident prosadil. Ještě v prezidentském úřadě prý neměl sílu nepodepsat Lisabonskou smlouvu, která upravila fungování EU. V celé Evropě jí v té době vzdoroval jako jediný, hrát Don Quijota mu nepřipadalo produktivní.

 • Márquezův stav je stabilizovaný, kdykoliv ale hrozí komplikace
  Márquezův stav je stabilizovaný, kdykoliv ale hrozí komplikace

  16.4.2014 15:16

  Mexico City – Spisovatel Gabriel García Márquez opustil minulý týden nemocnici, kde byl hospitalizován kvůli infekci plic, močových cest a dehydrataci. Rodina však nyní v místních novinách El Tiempo učinila prohlášení, v němž veřejnost sice informuje o stabilizaci jeho zdravotního stavu, avšak zároveň přiznává, že je velmi křehké a kdykoliv se mohou vyskytnout komplikace. Informaci přinesl server Latin Times.

Stopáž: 20 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady