Přes nový práh

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Magazín pro všechny, kteří uvažují o změně bydlení (2009)

Pryč z paneláku

Martin Běla a Karolína Petříková jsou mladý pár žijící na „psí knížku“. Před osmi měsíci se jim narodil malý Martínek, který roste jako z vody. K tomu si ještě pořídili hned tři pejsky. V bytě 2+1 v Hradci Králové do toho začali všechno vyklízet před jeho chystaným prodejem. Proto se narychlo nastěhovali do domu k mamince, což je však provizorní řešení. Rádi by v co nejkratší době nalezli nový prostor odpovídající rozrostlé rodině i tomu, že pan Martin často pracuje doma. V současném bytě není na domácí pracovnu ani dětský pokoj místo. Přáli by si dům v okolí do padesáti kilometrů od Hradce Králové, kde mají všechny příbuzné, s pozemkem a klidem pro práci i rodinu. Protože Martin pracuje převážně doma nebo v Praze, rádi by byli blízko dálnici.
Martin s Karolínou patří k těm, kteří pokud se pro něco rozhodnout a nadchnou, chtějí to. Jejich intuice je zatím nikdy nezklamala. Ale zatím se při předchozích prohlídkách potencionálních domů pro jejich nový domov srdce nerozbušila natolik, že by kouzlu nabízené nemovitosti propadli. Stalé čekají na to pravé místo pro jejich rodinný život i práci.

Původní bydlení

Vstup do bytuObývací pokojKuchyňská linkaPaneláková koupelna
Noční můry
 1. Panelák v původním stavu, byt s umakartovým jádrem
 2. Chybí soukromá zahrada
 3. Není zde zvláštní prostor pro pracovnu ani dětský pokoj
 4. Byt se nachází v přízemí
 5. Často není kde parkovat
Požadavky
 1. I starší, ale zrekonstruovaný, dům ve skvělém stavu
 2. Nejméně 4 místnosti včetně zařízené kuchyňské linky
 3. Není extra prostor pro pracovnu ani dětský pokoj
 4. Zahrada alespoň 100 m2, klidné prostředí s dobrou občanskou vybaveností i dopravní dostupností
 5. Cena v rozmezí od 2.000.000 – 4.000.000 Kč

Výchozí finanční situace

Martin a Karolína uvažovali o 100 % krytí nákladů na nové bydlení z hypotečního úvěru. Své rozhodnutí ale přehodnotili a rádi by si vzali úvěr pravděpodobně na 80 % ceny domku.

Technologie této starší stavby příliš nenaplňuje představy klientů, kteří opouštějí panelový dům. Jasnou výhodou je ale možnost úprav rozestavěného objektu podle vkusu nových majitelů. Dispoziční uspořádání je v naprostém pořádku a náš pan arbitr ho značil za nejvhodnější z nabídek.

Dům č. 1 – Třebechovice-Nepasice

Řadový dům 4+1, který se právě rekonstruuje. Bude připraven k nastěhování v listopadu 2009 (dokončení rekonstrukce) a bude mít veškeré vybavení. Dům má dvě nadzemní podlaží, nechybí balkon, garáž ani zahrada. Orientace nemovitosti je na jih a sever.

Půdorys prvního patra
Půdorys druhého patra

4+1:

 • Obytná plocha: 110 m2 + zahrada 450 m2
 • Cena: 3.960.000,- Kč

Pohled ze zahradyInteriér v přestavběHlavní místnost v prvním patřeVstup do druhého patra

Snad až příliš velký dům s velmi rozlehlými prostory. Světlá výška tři metry je pro suterén skutečně poněkud přehnané číslo. Jinak stavba nevykazuje žádné zásadnější nedostatky, nachází se ve velmi klidném prostředí.

Dům č. 2 – Dřítec

Rodinný cihlový dům 5+kk. V 1NP se nachází předsíň, skrytá komora, velký obývací pokoj spojený s kuchyní oddělenou barovým pultem do „L“ a možností krbových nebo kachlových kamen, vstup na terasu, ložnice a velká koupelna s vanou a toaletou. Z chodby v 2NP je vchod do tří neprůchozích pokojů, koupelny se sprchovým koutem a toaletou a na velký balkon, ze kterého je vstup do další komory na půdu. 1PP je používáno jako studený sklep. V suterénu je umístěna velká garáž s dílnou a sociální zařízení. Dům je kompletně zateplen a má vlastní studnu. Orientace domu je na všechny světové strany. Z obce je dobré dopravní spojení jak do Hradce Králové, tak i do Pardubic.

Půdorys prvního a druhého patra

5+kk:

 • Obytná plocha: 350 m2 + zahrada 772 m2
 • Cena: 4.500.000,- Kč

ExteriérObývací pokojKuchyněPodkroví

Lokalita v centru obce disponující lepší občanskou vybaveností je vykoupena rušným okolím a mnohem menší zahradou. Jinak příjemně působící dům odpovídá požadavkům klientů, kteří ho rovnou ohodnotili 100 %.

Dům č. 3 – Třebechovice pod Orebem

Třebechovice se nachází 5 km od Hradce Králové. Dům je v místě s velmi dobrou občanskou vybaveností a dopravním spojením autobusovým i vlakovým. Jde o cihlový patrový dům částečně podsklepený se sedlovou střechou. Dům byl kompletně rekonstruován včetně vazby střechy. V 1NP se
nachází zádveří se vstupem do sklepa, chodba, obytná místnost a kuchyň s jídelním koutem a prostornou spíží. Dále je tu koupelna se sprchovým koutem a toaletou. V 2NP se nachází tři obytné místnosti. Jedna je se vstupem na balkon. Ani tady nechybí koupelna s vanou a toaletou. Z chodby v 2NP lze vstoupit na terasu situovanou do dvora. Nemovitost je orientovaná na všechny světové strany.

Půdorys prvního patra
Půdorys druhého parta

4+1:

 • Obytná plocha: 105 m2+ zahrada 150 m2
 • Cena: 3.450.000,- Kč

Pohled z uliceObývací pokojKuchyněKoupelna

Kterou z nabídek makléřů byste zvolili vy?

23 % Nepasice 21 % Dřítec 40 % Třebechovice 16 % Žádnou
Diskuse diváků
 • marcela 25. 9. 2017 05:44

  KAMERA

  Relácia je super, ale tá KAMERA neviem aký nervózny amatér s ňou beha hore dole nedá sa na to poz…

 • Roza. 20. 10. 2015 19:49

  Stále nič?

  Bol to pravdepodobne jeden z najnáročnejších programov, ktorý predpokladal aj fundovanú právn…

 • Jaroslav Redek 19. 2. 2013 17:03

  Arbitr

  Když nahlédnu zpětně do diskuze k tomuto pořadu, ani se nedivím, že ze všeho nejvíce chybí div…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2009 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Nemovitost v jižních Čechách

neděle 22. 4. po půlnoci

Související pořady