Předchozí díl | Následující díl

Život je ples (16/16)

Nebe je modrý a zlatý

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1602  
Sdílet
| Poslat odkaz

O radostech i strastech v každém věku. V komediálně laděném seriálu České televize uvidíme plejádu známých herců: M. Etzlera, L. Vlasákovou, P. Lněničku, B. Kohoutovou, A. Mišíka, D. Kolářovou, J. Krampola, A. Vránovou, J. Štěpánkovou, S. Zindulku, O. Vlacha, I. Janžurovou, I. Bareše, P. Rychlou, L. Trojana, J. Smutnou, V. Cibulkovou, P. Mourkovou, P. Vaňka, M. Hádka, M. Novotného, J. Skopečka, L. Zahradnickou, J. Zenáhlíkovou, S. Fišera, V. Faltuse a další. Scénář I. Obermannová. Kamera P. Koblovský. Režie P. Slavík

V domově vrcholí přípravy oslav 50. výročí od jeho založení. Stará Rašková (Alena Vránová) se stane tváří reklamní kampaně na počítače pro seniory a za svůj honorář nakoupí pro členy sboru kostýmy a rekvizity.

Všechny zaskočí zpráva, že děda Požár byl zpopelněn bez obřadu. Kryštof (Adam Mišík) ale touží splnit mu poslední přání, a tak Požárové (Pavlína Mourková) ukradne urnu s popelem. Pro svůj plán získá nového spojence.

Bývalá ředitelka Tůmová (Vilma Cibulková) zažije další zklamání se svým synem. Rozhodne se, že se už nedá okrádat a vydá ho do rukou spravedlnosti.

Domovem však hýbe jiná událost. Linda (Berenika Kohoutová) je podezřelá, že pomohla nemocnému Požárovi odejít ze světa ne zcela přirozenou cestou. Policie zahajuje vyšetřování, ale Linda není k nalezení. Je za jejím útěkem obava nést zodpovědnost za svoje jednání anebo se jí dotkla nedůvěra okolí?

V parku domova se scházejí návštěvníci a hosté. Slavnostní program začíná, ale Linda se dosud nevrátila. Až konečně Jakuba (Petr Vaněk) napadne, kde by mohla být a vyráží s farářem Řípou (Igor Bareš) ji hledat. Spolubydlící dědy Požára Vrána (Stanislav Fišer) konečně promluví a bude to překvapení pro všechny. O další se pak postarají Tramp (Jiří Krampol) s Rozárkou (Daniela Kolářová).

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • Andy 1. 1. 2015 22:10

  Albert

  Každého je věc koho navštěvuje, přece . Jestli se nechce stýkat s dědou tak asi ví proč a vy do toh…

 • Arnošt Rozinek 10. 9. 2014 14:48

  jj,hlavně že Albert hraje vnuka

  ve skutečnosti o svého dědu nejeví zájem.

 • Renáta Plíšková 15. 2. 2014 22:08

  PODĚKOVÁNÍ

  Chtěla bych poděkovat touto cestou všem co se na seriálu podíleli (bohužel už někteří nejsou…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 58 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST  HD
Žánr: Seriál
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady