Předchozí díl | Následující díl

Život je ples (16/16)

Nebe je modrý a zlatý

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 10  
Sdílet
| Poslat odkaz

O radostech i strastech v každém věku. V komediálně laděném seriálu České televize uvidíme plejádu známých herců: M. Etzlera, L. Vlasákovou, P. Lněničku, B. Kohoutovou, A. Mišíka, D. Kolářovou, J. Krampola, A. Vránovou, J. Štěpánkovou, S. Zindulku, O. Vlacha, I. Janžurovou, I. Bareše, P. Rychlou, L. Trojana, J. Smutnou, V. Cibulkovou, P. Mourkovou, P. Vaňka, M. Hádka, M. Novotného, J. Skopečka, L. Zahradnickou, J. Zenáhlíkovou, S. Fišera, V. Faltuse a další. Scénář I. Obermannová. Kamera P. Koblovský. Režie P. Slavík

V domově vrcholí přípravy oslav 50. výročí od jeho založení. Stará Rašková (Alena Vránová) se stane tváří reklamní kampaně na počítače pro seniory a za svůj honorář nakoupí pro členy sboru kostýmy a rekvizity.

Všechny zaskočí zpráva, že děda Požár byl zpopelněn bez obřadu. Kryštof (Adam Mišík) ale touží splnit mu poslední přání, a tak Požárové (Pavlína Mourková) ukradne urnu s popelem. Pro svůj plán získá nového spojence.

Bývalá ředitelka Tůmová (Vilma Cibulková) zažije další zklamání se svým synem. Rozhodne se, že se už nedá okrádat a vydá ho do rukou spravedlnosti.

Domovem však hýbe jiná událost. Linda (Berenika Kohoutová) je podezřelá, že pomohla nemocnému Požárovi odejít ze světa ne zcela přirozenou cestou. Policie zahajuje vyšetřování, ale Linda není k nalezení. Je za jejím útěkem obava nést zodpovědnost za svoje jednání anebo se jí dotkla nedůvěra okolí?

V parku domova se scházejí návštěvníci a hosté. Slavnostní program začíná, ale Linda se dosud nevrátila. Až konečně Jakuba (Petr Vaněk) napadne, kde by mohla být a vyráží s farářem Řípou (Igor Bareš) ji hledat. Spolubydlící dědy Požára Vrána (Stanislav Fišer) konečně promluví a bude to překvapení pro všechny. O další se pak postarají Tramp (Jiří Krampol) s Rozárkou (Daniela Kolářová).

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Kateřina Sejčová 1. 7. 2016 14:12

  Super Seroš

  Super seriál :D Prostě co víc říct... A to mi je 13

 • JIRI MINCAK 30. 6. 2016 05:18

  suchy

  pane suchy I kdyz v v nasem veku bychom, si mohli tykat pisi vam z floridy,sl…

 • Marta  •  26. 1. 2016 13:18

  Musím s lítostí konstatovat, že skutečnost v domovech pro seniory a v domovech důchodců bývá jin…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 58 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST  HD
Žánr: Seriál
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady