Další zprávy na portálu ČT sport

• Úsporná opatření ve F1 udrží atraktivitu soutěže, míní FIA
    Úsporná opatření ve F1 udrží atraktivitu soutěže, míní FIA

30.10.2014 21:11

Austin (USA) - Mezinárodní automobilová federace FIA se chce zasadit o snížení nákladů ve formuli 1. Jen tak lze podle ní udržet atraktivitu královské automobilové třídy. Vyplývá to z prohlášení, kterým FIA zareagovala na situaci před víkendovou Velkou cenou USA, do níž z finančních důvodů nezasáhnou stáje Caterham a Marussia. Na startu tak bude jenom 18 vozů, což je nejméně od Velké ceny Monaka v roce 2005, kdy byla stáj BAR vyloučena ze dvou závodů kvůli porušení pravidel.

• Český autokros přišel o svou legendu, zemřel Alois Havel
    Český autokros přišel o svou legendu, zemřel Alois Havel

27.10.2014 17:17

Praha Ve věku 69 let zemřel legendární český autokrosař Alois Havel. Dvojnásobný mistr republiky patřil nejen mezi autokrosovou špičku u nás, ale i v Evropě, kde třikrát vyhrál mistrovství družstev a hned čtyřikrát se stal vicemistrem v kategorii jednotlivců. Dokument České televize s názvem Valašská palica Lojza Havel uvede ČT sport 28. 10. od 10:55.

• Životní závod Šonky, na závěr sezony si doletěl pro třetí místo
    Životní závod Šonky, na závěr sezony si doletěl pro třetí místo

26.10.2014 15:55

Spielberg (Rakousko) – Když v závěrečném kole dostal penalizaci, vypadalo to, že na vytoužené stupně vítězů nedosáhne. Kvůli chybě soupeře si však Martin Šonka v Rakousku připsal životní úspěch a v závěrečném závodě Red Bull Air Race obsadil třetí místo.

• Ogier závěrečnou etapu v Katalánsku zvládl a díky triumfu obhájil titul
    Ogier závěrečnou etapu v Katalánsku zvládl a díky triumfu obhájil titul

26.10.2014 14:48

Salou (Španělsko) – Nadvláda Sébestiena Ogiera nad mistrovstvím světa v automobilových soutěžích pokračuje. Francouzský pilot podruhé v řadě ovládl světový šampionát, o čemž rozhodl triumfem v Katalánské rallye, jež byla předposlední částí třináctidílného seriálu. Čech Martin Prokop dojel osmý.

• Rabat je mistrem světa v kategorii Moto2
    Rabat je mistrem světa v kategorii Moto2

26.10.2014 11:16

Sepang (Malajsie) – Španěl Esteve Rabat se stal mistrem světa v motocyklové kategorii Moto2. Zisk svého prvního titulu v kariéře si pětadvacetiletý jezdec pojistil třetím místem ve Velké ceně Malajsie, kterou vyhrál jeho krajan Maverick Viňales.